Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 2 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hoş Bir Linux Dağıtımı Elementary Os

İçinizde mutlaka bilenler yada kullananlar vardır ama bilmeyenler yada bilip de denememiş olanlar vardır diye anlatacağım. Elementary Os, başlarda Ubuntu'ya temalar ve uygulamalar sağlayan bir proje iken zamanla bir dağıtıma dönüşmüştür. Ubuntu tabanını kullanmaktadır, bu sebeple Ubuntu depoları rahatça kullanılmaktadır ayrıca kendi uygulama merkezi de var.Ubuntu'ya göre görsel olarak çok daha şıktır.Ben uzun zamandan beri kullanıyorum,oldukça stabil, üstelik üzerinde Windows'u sanal olarak kullanıyorum,herhangi bir çökme yaşamadım.Görüntü olarak Mac'i anımsatıyor hatta bazı temalar ile tamamen bir Mac görüntüsüne bürünüyor diyebiliriz.Terminalinde arama yapma,sekme açma gibi gelişmiş özellikleri var.Normalde Masaüstüne dosya atmanıza izin vermez ama illa ki ben masaüstünü kullanacağım derseniz burada bu durumu nasıl aşacağınız anlatılmış.Ben denedim çalışyor,ama sonra kullanmadım,orjinal haline döndürdüm.Kurulum sonrası yapılması gerekenler burada çok güzel anlatılmış.İndirip denemek isteyen buradan  ücretsiz indirebilir.Ücretsiz indirmek için ücret kısmına 0 girmeniz yeterlidir.Delphi'ciler için lazarus'u kurmak Ubuntu'ya kurmak kadar kolay.Windows'un virüs derdinden, sürekli diski doldurmasından,bir zaman sonra,formata ihtiyaç duymasından bıkanlar için iyi bir tercihtir,derim ben.Ayrıca Windows'taki birçok program ücretli ve biz de program almayı sevmediğimiz için crackli programlar kullanıyoruz çoğunlukla.Bu hem bir güvenlik açığı hem de -kod yazmanın ne kadar büyük bir emek olduğunu biliyoruz- kul hakkı.Linux'u bir de bu açıdan düşünmek lazım,Gnu lisansını bilirsiniz ,kullanmak,dağıtmak hatta  ticari olarak kullanmak serbesttir, vesselam Linux helaldir.En azından sanalda bir kurup denemeye değer diye düşünüyorum.Saygılarımla..
Herhangi bir basit problem, hakkında yeterince toplantı yapılarak, çözümsüz hale getirilebilir.
https://play.google.com/store/apps/developer?id=ONGUN

Bu Konudaki Yorumlar
Hoş Bir Linux Dağıtımı Elementary Os - Yazar: savasabd - 22-10-2017, Saat: 13:55
Cvp: Hoş Bir Linux Dağıtımı Elementary Os - Yazar: savasabd - 23-10-2017, Saat: 14:23
Hoş Bir Linux Dağıtımı Elementary Os - Yazar: nguzeller - 23-10-2017, Saat: 22:56

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Linux Delphi 11.2 FMX Ubuntu 18.04 masaüstü uygulama ayarları emozgun 0 1.141 13-10-2022, Saat: 20:55
Son Yorum: emozgun
  Linux te Program çalıştırma barissagir 3 1.397 04-10-2021, Saat: 09:32
Son Yorum: RAD Coder
  Linux 20.04 LTD Apache Module Yukleme Hatası 3ddark 4 2.856 29-07-2020, Saat: 12:54
Son Yorum: 3ddark
  Linux Sürümleri Farkı serdar 6 4.782 02-07-2020, Saat: 17:32
Son Yorum: esistem
  Delphi ile Linux Uygulama Geliştirme Abdullah ILGAZ 25 20.611 30-07-2018, Saat: 13:11
Son Yorum: Bay_Y

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi