Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 4/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
AMD işlemciye sahip işletim sistemine Sanal Mac kuramıyorum
(19-09-2016, Saat: 14:20)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Merhaba,
Kurulumun uzun sürmesinin sebebi, sistem gereksinimlerinin aşırı derecede kullanılmasınıdan dolayıdır. 
Örneğin bilgisayarınız 4 GB RAM'a sahip ise bunun bir kısmını gerçek bilgisayar gibi davranan Sanal Makinanız kullanacaktır.  Aynı zamanda işlemci, network vb. diğer kaynaklarınızı da ortak kullanacaktır. Bu durum da kurulumun daha uzun sürmesine neden olacaktır.
Sanal makinayı oluştururken, ihtiyaç duyduğu RAM miktarını ne kadar yüksek tutarsanız işlem ve kurulum hızı o kadar hızlı olacaktır.

Mac OS X ve XCode hakkında da biraz bilgi vermek istiyorum.
XCode Mac OS X işletim sisteminin kurulumu ile birlikte gelmez. Dolayısıyla ayrı bir kurulum ihtiyacı duyar.

Mac OS X hedef platformunda doğrudan uygulama çalıştırabilmek için;
  • XCode kurulumu yapılmalı,
  • XCode Komut Satırı Araçlarının kurulumu yapılmalı,
  • PAServer (Platform Assistant) kurulumu yapılmalı ve çalıştırılmalı,
  • Delphi IDE'si üzerinden Mac Bilgisayar Bağlantı Profili Oluşturulmalı,

Merhaba Fesih Bey. Çok uzun surunce kapatmistim 3 saat aynı kalınca . Bir yosemite sürümü daha buldum onu yüklemeyi düşünüyorum. Bahsettiğiniz gibi yüksek rami yüksek tutucam . Inşallah sorunsuz kurulur. 

XCode Kurunca komut Satırı araçlarını da arastirmaliyim o zaman. İlk defa Mac kurulum yapıyorum. 

Ios için gelistirdiginiz ama mağazadan yayinlamadiginiz cevrenize verdiğiniz uygulamalarinizi jailbreak ile mi yükleniyor başka bir yolu yok sanırım. 

Birde son olarak  ios için tüm kurulumlari yapabilirsem, delphi ios sdk ' yı her derleme için sanal mac açık olmalı mi yoksa 1 defa sdk aldığında kalıcı kayıt yapıp artık kendi kaydindan mı çağırıyor sdk' yı?

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: AMD işlemciye sahip işletim sistemine Sanal Mac kuramıyorum - Yazar: 10.Köy - 19-09-2016, Saat: 14:46

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sanal Mac Ios gonulali 15 1.226 23-01-2019, Saat: 23:13
Son Yorum: nguzeller
  Sanal Klavye Altında Kalan Bileşeneler Fesih ARSLAN 8 942 16-01-2019, Saat: 20:35
Son Yorum: mcuyan
  [Ödüllü Soru] FMX Android projede input alan ve sanal klavye konumu Abdullah ILGAZ 1 704 20-07-2018, Saat: 12:37
Son Yorum: ssahinoglu

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi