Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Delphi ile yazılımış takdire şayan bir program
#53
(10-04-2019, Saat: 10:50)coyistik Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Big Grin Normalde yazmayacaktım ama cevap diye ileri sürdükleriniz tamamen şahsıma yapılmış hakaretler “yeni yetme vs.”
İtham ettiğiniz şeyler ilk yorumlarınızdan itibaren kendinizde görülüyor  ve şahsa indirgemeden cevap veremiyorsunuz.
Kısaca tüm cevabın toplamı “egolusun kibirlisin bir şey bilmeden yazmışsın benim dediklerim doğru” konuya dair teknik hiçbirşey içermiyor. Bana diyorsunuz ama kendi egonuzu “teknik anlamayacağınız kadar teknik yazarım” diyerek tatmin ediyorsunuz.
Buradan ne kadar egosu şişkin birisi olduğunuz görülüyor. Benim söylemim gayet saygılı idi fakat sizde gereksiz yere enaniyet oluştu ve “yeni yetme” diyebildiniz.
Ben kendim hakkımda malumatı verdim ama hala kaç senelik tecrübe olduğunu sorabiliyorsunuz. Cümlelerimden benim bilgimi de anladığınızı söylüyorsunuz ama onlar sizin gerçekdışı kuruntularınız.
Şahsınıza herhangi bir atıfta bulunduğumu sanmıyorum.
Zaten gerisin geriye deli saçması hakaretler ithamlar söz konusu. Ciddiye bile alınmaya değmez. Bu tür  hararetle de daha çok anlamamaya yönelik idrak etmek istememeye yönelik bir algı var. Yani yanlış anlamaya çok elverişlisiniz her ne söylersem söyleyeyim.

İZOLE ne demek yani da kafanızda ne canlanıyor bilemem. Pascal, C gibi erken dönem dillerden ve bunun avantajlarına sahip ikinci cümle ise delphi bundan farklı olarak montaj bir dil. Pascal izole değil ama delphi öyle.
Dilin yüksek soyutlama içinde olması dışında ne olup bittiğini görmesine engel teşkil eder. Yani bir framework öğrenirseniz native dilinde onun gibi bir framework yazamıyorsanız yetkinliğiniz az demektir. Bunu kastediyorum aynı şekilde kütüphaneler de insanı hazıra konmaya alışık hale getirmekte ve köreltmekte. Örnek java garbage collection’ları kullanarakta rame müdahele mümkün olsada bunlar çok dolaylı yollardır.

Zaten o seviyeye gelen pek azdır. Normalde gördüğümüz Javacılar genelde ürün odaklı çalışırlar kurumsal firmalara yönelik olarak.  
Aslında söylediğiniz her şeye cevap verdim eğer gözü dönmüş bir şekilde okumazsanız.

Web geliştirici olarak küçümsemeye çalışmışsınız. C++ da ortalamın çok üstünde olduğumu söylemeliyim buna rağmen bulabildiğiniz falso mu bu ? Yapboz örneğini de ben verdim benim kelime dağarcığımı kullanarak mı tartışacaksınız benimle tıpkı php bilmediğiniz halde bilmeyen bir kişinin bilen bir kiişiyi eleştirmesi gibi. İlk java projemizi birlikte mi yazdık hayırdır benim ne kadar java python bildiğimi söylüyorsunuz.

Üslubunuz hakaretvari olmasına rağmen ben seviyemi düşürmeyeceğim yoksa bunun çırpınma olduğunu söyler daha ileri de giderdim. Ben php ile framework yazabilirim dilde symfony ve laravel dahil ikisini aktif birşekilde uzun yıllar çalıştığım firmalar da kullandım aynı şekilde wordpress ile de temalar geliştirdim.
Javascript içinde ise react angular ve vue ile uyuglamalar yazdım yani ben proje yapmadığım halde bildiğimi iddia etmiyorum. Yaptıklarımı söylüyorum.  Kaldı ki c++ da yazdığımı söylememe rağmen bunu dikkate almamışsınız bile.
Kendi görmek istediğinizi görmüşsünüz. Beni dinlemek yerine benim hakkında ki kendi tahminlernize güveniyorsunuz.
Bırakın şu kişiler üzerinden gitmeyi ben gidersem üzülen siz olacaksınız ama burası bunun da yeri değil yoksa çok kişiyide teknikle dövdüm. Ama artık bu tür şeylerden uzak kalmaya uğraşıyorum. Tartışmayı seven biriyim normalde fakat çevreyi kötü etkilemekte.

Ben de bir saldırganlık yoktu ilk yorumlarımda fakat kendimi de savunmam gerekiyor özelikle tek amacınız bu olduğu için. İde konusunda söylediğiniz nasıl gerçek olabilir ? c#en iyi windowsta yazılır. O sadece delphi için ve tamamen kişisel bir durumdur delphi için geçerli olabilir sadece. Her fısatta övmeye çalışmışsınız bu dile toz kondurmama isteğiniz olduğunu gösteriyor.
Her zamanki gibi ne itham etmişseniz kendinizde olan şeyleri söylemişsiniz.

Kendimi kanıtlamak zorunda değilim.Fakat siz sınayacak donanıma da sahip değilsiniz madem kişiselleştirmek istiyorsunuz. Diğer arkadaşların rahatsız olmayacağını bilseydim sizin frekanstan anlayacağınız desibel aralığında sizin olduğunuzdan yüksek perdeden anladığınız dilden karşılık verebilirdim.

Zaten söylemlerinizle haddinizi fazlaca aşıyorsunuz.
Yine 20 yıl size hiçbirşey katmamış birkaç dilin ismini sıralamanızda hiç inandırıcı değil zaten c++ tecrübeniz olsa turbo c’yi ağzınıza bile almazsınız artık çağın dışında kaldı.
İki toplama çıkarma fonksiyonu çıkartıp C/ C++   yazdım kabilinden bir cevap olmuş bu nedenle sizinle bu saçma diyalogu sürdürmeyi zul olarak göyüroum.
hakkımda istediğiniz şeyi söyleyebilirim ama duymak istemesenizde benim hakkımda söylediklerinizin benimle de bir ilgilsi yok duygusal cevaplardan ibaret. Tabi ki bu yoğun duygusallık ve ego tatmini gerçeklerle çoğu zaman bağdaşmaz.
Bence bir densizlik varsa bunu siz gösteriyorsunuz. Kendinizi sıkmayın direk hakaret edebilirsiniz. Zaten yaptığınız şey çokta farklı değil.

Son olarak Windows api yi bilmediğim çıkarımna varması da son derece gülünç sadece kendinizi bile ifade etmekten aciz olduğunuzu söylemeye çalıştım o kurduğunuz cümle hiçbir şey ifade etmiyor.
Bir uygulamayı api iskeletine göre oluşturmak ne demek. Böyle bir cümle olabilir mi ? API iskeleti nedir ? Ona göre oluşturması ne demektir.
Bende size akıl sağlığı ve hayatınızda başarılar diliyorum bu komedi tartışmaya devam etmeyeceğim yoksa kimbilir daha neler isnad edeceksiniz.

Ama size samimi bir  tavsiye vereyim. Saygı beklediğiniz bunu çok istediğiniz gözlemleyebiliyorum fakat bu tavırlar sizi çocuk kadar bilinçsiz davranmanıza sebep olmakta bu şekilde çocukça davranan biri de pek saygı görmeycektir. Bu nedenle şikayet etmek yerine biraz ciddiyet takının. Konunun dışına çok fazla çıkıp tamamen beni hedef alır yorumlarda bulunuyorsunuz.

Böyle birine de teknik hiçbirşey anlatılmaz. Şimdiye kadar izaah ettiklerimi yanınıza kar addedin, grupta ki diğer arkadaşlara saygısızlık olduğu için tarafımca üzgün olduğumıu belirtmek istiyorum. Sizede sonraki hayatınızda başarılar. Smile

Sorduğum sorulara cevap verebilme cesaretini gösterdiğinizde anladığınız dilde yeni bir yanıt daha vereceğim. Şu anda yaptığınız şey; edebiyat gevelemekten başka bir şey değil. Önce sizin sorulan sorulara yanıt verdiğinizi bir görelim, gerisine elbette kalemimizde bilgimiz de yeter !
Mal sahibi, mülk sahibi
Hani bunun ilk sahibi ?
Mal da yalan mülk de yalan
Var biraz da sen oyalan...
WWW


Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: Delphi ile yazılımış takdire şayan bir program - Yazar: Tuğrul HELVACI - 10-04-2019, Saat: 11:03

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Photo Delphi ile Sql Management Yapımı narkotik 11 2.497 17-07-2018, Saat: 13:41
Son Yorum: Bay_Y
  Delphi İle Sql Management Yapımı narkotik 4 1.439 16-07-2018, Saat: 21:04
Son Yorum: narkotik
  Delphi İle Excel Dosyasını Sql'e Aktarma narkotik 4 1.245 18-02-2018, Saat: 00:50
Son Yorum: narkotikKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi