Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yeni Kaynak Kitabın Yayın Aşaması
Merhaba,
Kitap yayın sponsorumuz BTG (Bilgi ve Teknoloji Grubu) ile yaptığımız görüşmeler neticesinde;
3 Eylül 2018 Pazartesi günü kitap taslağı BTG'ye gönderilecek.
BTG, kapak tasarımı ve Delphi satış lisansları konu başlıklarını kontrol edecek.
BTG, Marco Cantu'nun ön söz çevirisini yapacak ve Yücel Bey bir ön söz hazırlayacak.  
Karşılıklı (Yazar & BTG) onayından sonra Kitap yayın evine gönderilecek.
Yazar tarafından ISBN ve Bandrol başvurusu yapılacak. (Tahmini 1-2 hafta deniyor)
Bandrol yayın evine ulaştıktan sonra, bir hafta içerisinde (iş yoğunluğuna bağlı olarak bu süre değişebilir) kitap basımı gerçekleşir diyor.
Hadi insallah hocam, hayirlisi neyse o sekilde olsun.
Allah yolunu açık ve kolaylıklar nasip etsin
Bu dünyada kendine sakladığın bilgi ahirette işine yaramaz. 
Yüzdün yüzdün kuyruğuna geldin üstad, Hadi hayırlısı inşallah Smile
YouTube Delphi Tips
"Yaşlanarak değil, yaşayarak tecrübe kazanılır. Zaman insanları değil, armutları olgunlaştırır" Peyami Safa
Teknik yazı yazmak zordur, hele ki teknik kitap yazmak daha zordur.
Kimi zaman insanı bunaltan strese sokan yıldırmaya çalışan zor bir süreç.
Aman yanlış olmasın, ama eksik kalmasın diye diye ömür yer.
Hayırlı uğurlu olur inşallah.
Hayırlı olsun üstat dört gözle bekliyoruz Smile
kisisel_logo_dark.png
Hadi Hayırlısı.. Sabırsızlıkla Bekliyorum
Hayırlısı olsun üstadım. Buradan anlaşılıyor ki kitap çıkarmak epey meşakatli ve zor bir süreçmiş. Kitap çıkarmanın detaylarına bakınca ,Görsel eğitim seti size daha mı kolay olurdu acaba diye düşünmeden duramıyor insan. Emeğinize , elinize kolunuza sağlık. Sizler gibi öncülerin hep olması dileğiyle..
Gözümüz yollarda, iyi haberlerinizi bekliyoruz.
(28-08-2018, Saat: 18:03)Ugur Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hadi insallah hocam, hayirlisi neyse o sekilde olsun.

Amin.

(28-08-2018, Saat: 18:39)adelphiforumz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Allah yolunu açık ve kolaylıklar nasip etsin

Amin. Teşekkür ederim.

(28-08-2018, Saat: 20:39)uparlayan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yüzdün yüzdün kuyruğuna geldin üstad, Hadi hayırlısı inşallah Smile

İnşallah haklısınızdır.  Rolleyes Delphi derin derya. Yüz yüz bitmiyor.  

(28-08-2018, Saat: 20:56)ssahinoglu Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teknik yazı yazmak zordur, hele ki teknik kitap yazmak daha zordur.
Kimi zaman insanı bunaltan strese sokan yıldırmaya çalışan zor bir süreç.
Aman yanlış olmasın, ama eksik kalmasın diye diye ömür yer.
Hayırlı uğurlu olur inşallah.

Hele bir de 5 platform için yazılıyorsa ve bir proje 4 ayrı platformda tek tek test ediliyorsa iş daha da zorlaşıyormuş.
Ciltler halinde olsa daha iyi olurdu. Smile
Eksiği sonraki baskılarda tamamlarız İnşallah.

(28-08-2018, Saat: 20:56)Halil Han Badem Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hayırlı olsun üstat dört gözle bekliyoruz Smile

İlginiz için teşekkür ederim. Cümlemize hayırlı kapılar açar İnşallah.

(29-08-2018, Saat: 01:25)FiRewaLL Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hadi Hayırlısı.. Sabırsızlıkla Bekliyorum

İlginiz için teşekkür ederim.

(29-08-2018, Saat: 03:16)Lord_Ares Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hayırlısı olsun üstadım. Buradan anlaşılıyor ki kitap çıkarmak epey meşakatli ve zor bir süreçmiş. Kitap çıkarmanın detaylarına bakınca ,Görsel eğitim seti size daha mı kolay olurdu acaba diye düşünmeden duramıyor insan. Emeğinize , elinize kolunuza sağlık. Sizler gibi öncülerin hep olması dileğiyle..

Kitabın hazırlık aşamasındaki en zor kısım multi-platform testleriydi. Aslında zor demek yanlış olur. Kolay, fakat zaman alıcı.
Görsel eğitim hazırlık aşaması daha kısa ve öğrenmek isteyen için de akılda daha kalıcıdır. 
Görsel eğitim hazırlama fikri aklımda yok. Anlatımın (öğretebilme) bir yetenek işi olduğunu düşünüyorum. O yeteneği henüz kendimde göremedim. 
Bir ışık görürsem ve ilerleyen süreçte vakit bulabilirsem, neden olmasın. 

(29-08-2018, Saat: 07:19)engerex Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Gözümüz yollarda, iyi haberlerinizi bekliyoruz.

An be an bilgi paylaşımında bulunurum. İlginiz için teşekkür ederim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kitabın Dijital sürümü Fahrettin 27 17.718 10-01-2022, Saat: 09:33
Son Yorum: RAD Coder
  Yeni Kaynak Kitap İhtiyacı TescilsizUzman 126 96.392 21-01-2020, Saat: 12:28
Son Yorum: Heisenberg
  Yeni Kaynak Kitabımızı İmzalı İsteyenler TescilsizUzman 5 4.850 20-09-2019, Saat: 09:39
Son Yorum: TescilsizUzman
  Yeni Kaynak Kitap - Tüm Platformlar için Hızlı Uygulama Geliştirme TescilsizUzman 14 10.798 05-10-2018, Saat: 16:44
  Yeni Kaynak Kitap - Bölümlerimiz TescilsizUzman 4 4.350 07-02-2018, Saat: 13:14

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi