Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
FMX ile Geliştirilen Bir Uygulama Daha
uygulamanin görüntüsü güzel olmuş , elinize sağlık
(05-02-2019, Saat: 13:15)fatihablak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Emeklerinize sağlık FMX ile neler yapılacağına dair bizlere de yol gösterici kapsamlı bir proje olmuş

Teşekkür ederim. 
Daha iyi şeyler yapılacağını biliyorum. O yolda ilerlemeye çalışıyorum.

(05-02-2019, Saat: 18:28)narkotik Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Fesih hocam elinize sağlık şık bir tasarım olmuş, modal açılan ekranlarda bir component mı kullandınız

Fake modal pencere. Smile
Açılan her pencere bir TFrame. Modal dediğiniz frame üzerinde transparan bir TRectangle, onun üzerinde ise herhangi bir bileşen (ListView, Panel veya karma nesneler) var. 

(05-02-2019, Saat: 18:37)malitutuncu Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam uygulamayi 10.3 demi derlediniz?
Google play atmak için targetSdkVersiyon 26 istiyor onuda biz tokyo da yapamadık

Delphi 10.2 Tokyo ile geliştirildi. API Level zorunluluğunu aşmak için @narkotik beyin belirttiği değişikliği yapmanız yeterli olacaktır.

(05-02-2019, Saat: 21:03)engerex Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Fesih Bey,
Delphi ile yazdığınız mobil özellikleAndroid uygulamalarınızda uygulamanın açılmaması gibi geri dönüşler yaşadınız mı? Rakamlar nedir?

Kodu ince eleyip sık dokuduğunuzda emin olun bu tip sorunlarla karşılaşmıyorsunuz. 
Bu uygulama henüz beta aşamasında olduğu için size bu uygulama ile ilgili bir istatistik vermem şu an için mümkün değil. İlerleyen süreçte bir istatistik paylaşabilirim.
Daha önce geliştirdiğimiz 100'ü aşkın kullanıcı tarafından etkin kullanılan bir uygulamanın 60 günlük hata raporu:

(05-02-2019, Saat: 22:20)sadettinpolat Adlı Kullanıcıdan Alıntı: uygulamanin görüntüsü güzel olmuş , elinize sağlık

Teşekkür ederim Sadettin Bey.
Uygulama logosu, indicator (bekleme ekranı), login ekranı ve görev ekranı tasarımlarında @hi_selamlar (Kitap kapak tasarımcımız) üyemize danıştım (teşekkür ederim). Onun önerileri doğrultusunda uygulama daha da güzelleşti. 
Arayüz, iyi bir tasarımcının eleğinden geçmedikten sonra pek anlam kazanmıyor.
Kolay gibi görünen veya ikinci plana alınan arayüz tasarımın önemi oldukça fazladır. 
Örneğin,
Basit bir TRectangle ve buton için bile yüzlerce yerleşim, boyut ve renk kombinasyonları vardır. Bu basit ekranda yakalamış olduğunuz ahengi tüm uygulamaya yansıtmaya çalıştığınızı düşündüğümüzde; işin profesyonel eller tarafından ve geniş bir zamana yayarak yapılması gerektiği sonucu kaçınılmazdır.
(06-02-2019, Saat: 08:16)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(05-02-2019, Saat: 22:20)sadettinpolat Adlı Kullanıcıdan Alıntı: uygulamanin görüntüsü güzel olmuş , elinize sağlık

Teşekkür ederim Sadettin Bey.
Uygulama logosu, indicator (bekleme ekranı), login ekranı ve görev ekranı tasarımlarında @hi_selamlar (Kitap kapak tasarımcımız) üyemize danıştım (teşekkür ederim). Onun önerileri doğrultusunda uygulama daha da güzelleşti. 
Arayüz, iyi bir tasarımcının eleğinden geçmedikten sonra pek anlam kazanmıyor.
Kolay gibi görünen veya ikinci plana alınan arayüz tasarımın önemi oldukça fazladır. 
Örneğin,
Basit bir TRectangle ve buton için bile yüzlerce yerleşim, boyut ve renk kombinasyonları vardır. Bu basit ekranda yakalamış olduğunuz ahengi tüm uygulamaya yansıtmaya çalıştığınızı düşündüğümüzde; işin profesyonel eller tarafından ve geniş bir zamana yayarak yapılması gerektiği sonucu kaçınılmazdır.

Merhabalar,

Estağfurullah elimizden geldiği kadarı ile yardımcı olmaya çalışıyoruz.
Nacizane bir kaç öneride bulunduk @"Fesih ARSLAN" hocamıza.
Beğendiğiniz için de teşekkür ederiz.

Kolay gelsin.
Amaç, bilginin de/aklın da zekat'ını vermek.
(05-02-2019, Saat: 18:40)narkotik Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(05-02-2019, Saat: 18:37)malitutuncu Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam uygulamayi 10.3 demi derlediniz?
Google play atmak için targetSdkVersiyon 26 istiyor onuda biz tokyo da yapamadık

Nasil yapamadiniz manifest dosyasinin icindeki Target degerini 26 yapın yükleyin. Defalarca yükledim ben
Hocam uygulamanın bazı ekranlari çalışmıyor
(05-02-2019, Saat: 13:15)fatihablak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Emeklerinize sağlık FMX ile neler yapılacağına dair bizlere de yol gösterici kapsamlı bir proje olmuş

(06-02-2019, Saat: 09:13)malitutuncu Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(05-02-2019, Saat: 18:40)narkotik Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Nasil yapamadiniz manifest dosyasinin icindeki Target degerini 26 yapın yükleyin. Defalarca yükledim ben
Hocam uygulamanın bazı ekranlari çalışmıyor

API Level 26 zorunluluğunda uygulama ya Google Play'e yüklenir, ya da yüklenmez. 
Bazı ekranların çalışmaması ise o ekranların OnCreate, OnShow vb. olaylarında yazmış olduğunuz kodlardan kaynaklı olabilir.
Çok güzel olmuş. Elinize sağlık. Darısı başımıza inşaallah
Test hesabı var mı acaba. Smile Smile
(06-02-2019, Saat: 12:21)CaglarCoskun Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Test hesabı var mı acaba. Smile Smile

Full test.
Fesih ARSLAN
123
@"Fesih ARSLAN" hocam giriş ekranının altına "Kullanıcı kaydı için bizi 7/24 arayabilirsiniz" şeklinde bir ibare var onun altına bir yere iletişim bilgisi eklemekte fayda olduğu düşüncesindeyim.
Sistemi test etmek için ÖM ile bilgi iletirseniz genel olarak test sonuçlarınıda paylaşabilirim.
Bu dünyada kendine sakladığın bilgi ahirette işine yaramaz. 
(06-02-2019, Saat: 13:25)adelphiforumz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @"Fesih ARSLAN" hocam giriş ekranının altına "Kullanıcı kaydı için bizi 7/24 arayabilirsiniz" şeklinde bir ibare var onun altına bir yere iletişim bilgisi eklemekte fayda olduğu düşüncesindeyim.
Sistemi test etmek için ÖM ile bilgi iletirseniz genel olarak test sonuçlarınıda paylaşabilirim.

Merhaba,

Hatta basınca otomatik olarak arama yapabilmesi daha da iyi olur. Blush

Kolay gelsin.
Amaç, bilginin de/aklın da zekat'ını vermek.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Fmx ile geliştirilen foto selfie uygulamamız iyarar 14 10.333 10-03-2019, Saat: 17:42
Son Yorum: iyarar

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi