Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Firebase Cloud Messaging
@barox

- "OnServiceConnectionChange tetikleniyor mu?" sorusuna cevap olması için bir Memo koyup veya sizin kod içerisindeki // ile remark edilmiş ShowAndroidNotification aracılığıyla DeviceToken inceler misiniz.

- Bu şekilde "mesaj gelmiyorsa bu event tetiklenmiyor demektir" diyerek sorunsala bir önceki aşamadan ( ServiceConnection'un Active olup / olamayışı sorgulama ) devam edilebilir diyebiliriz.

Adım adım hataya yaklaşmak için yazıyorum.
Saygılarımla
Muharrem ARMAN

guplouajuixjzfm15eqb.gif
Evet oraya Notification koyunca token geldi gördüm. Lakin Firebase console da halen 0 kullanıcı gözüküyo ve ordan notify gonderdiğimde uygulamaya herhangi bir mesaj düsmemekte ve çok ilginc Token'i kopyalayip test edince firebase console da notification düsüyor tele fakat ordan uygulama secerek uygulamaya mensup herkese gönder yapınca orda 0 kullanıcı gözüküyor ve hiçbir notification gelmiyor.

. Bu arada yardımlarınız için çok teşekkür ediyorum saolun.
(07-03-2019, Saat: 01:48)barox Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Evet oraya Notification koyunca token geldi gördüm. Lakin Firebase console da halen 0 app gözüküyo ve ordan notify gonderdiğimde uygulamaya herhangi bir mesaj düsmemekte ve çok ilginc Token'i kopyalayip test edince firebase console da notification düsüyor tele fakat ordan uygulama secerek uygulamaya mensup herkese gönder yapınca orda 0 kullanıcı gözüküyor ve hiçbir notification gelmiyor.

. Bu arada yardımlarınız için çok teşekkür ediyorum saolun.

O halde Delphi 10.3 veya 10.3.1'i kullanmaya devam ediyoruz. Smile
Token in sorunsuz gelip firebase console da su sekilde neden göründüğünü çözemedim.

Tahmin değeri, bildirim almak için kayıt olan yaklaşık 0 kullanıcıya dayalıdır. Hedeflenen bazı kullanıcılar, cihazın etkin olmamasından dolayı mesajı göremeyecek. Yinelenen kampanyalar için tahmin sadece ilk gönderim içindir.

Token ile test yaptıgımda firebase den notification geliyor ama ordan kampanya seklinde tüm kullanıcılara göndermek istediğimde "0" kullanıcı oldugundan herhangi bir notification alamıyorum nedense.
(07-03-2019, Saat: 23:31)barox Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Token in sorunsuz gelip firebase console da su sekilde neden göründüğünü çözemedim.

Tahmin değeri, bildirim almak için kayıt olan yaklaşık 0 kullanıcıya dayalıdır. Hedeflenen bazı kullanıcılar, cihazın etkin olmamasından dolayı mesajı göremeyecek. Yinelenen kampanyalar için tahmin sadece ilk gönderim içindir.

Token ile test yaptıgımda firebase den notification geliyor ama ordan kampanya seklinde tüm kullanıcılara göndermek istediğimde "0" kullanıcı oldugundan herhangi bir notification alamıyorum nedense.

Merhaba,
Bu konu başlığındaki asıl sorununuz yanılmıyorsam Token alamamaktı. @mrmarman ın önerileri ve destekleri ile bunu çözmüş olduğunuzu görüyoruz. 
Son yorumunuzda, FCM Console kullanımı ve farklı bir gönderim yönteminden (bir topluluğa bildirim gönderme) bahsediyorsunuz.
Konu bütünlüğünün bozulmaması için token alma haricinde bir sorunuz varsa farklı bir başlık açarak, destek almayı deneyin.
evet token alma sorunu vardı lakin garip olan zaten token i aldıgında firebase console ada otomatik o tokenların kayıt olması gerekmekte. Yani en azından java da hiçbir islem yapmadan token i aldıgımda firebase console danda mesaj gonderirken token sayiları benim database imle tutuyordu. Burda garip olan token i alıyorum token valid lakin firebase in kendi DB sine kaydolmuyor orda application a mensup kullanıcı sayısı hep 0 kalıyor. Buda bir sorun esasen farklı bir baslık acmak gerekiyorsa acabilirim. ama burdan devam etmek sorun olmayacaksa burdan devam edelim.
(06-03-2019, Saat: 16:38)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(06-03-2019, Saat: 16:27)enes6635 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bunlar yardımcı olabilir zannedersem.
FCM
https://www.delphiworlds.com/2017/05/add...ps-part-1/
https://www.delphiworlds.com/2017/05/add...ps-part-2/
https://www.delphiworlds.com/2018/08/fir...revisited/

Bu makalelere göre push notification göndermek için iyi bir yabancı dil olması, okuduğunu anlayabilmesi ve test için bolca zamanı olması gerekir.
İlk makale için sözüm yok, iyi bir anlatım yapılmış (yalnızca Android anlatılmış). Delphiworlds linkleri tamamen hotfix veya update öncesi SDK desteklerini vermek için oluşturulmuş ara çözümlerdir. Yani önermiş olduğu yöntemleri uygulamadan da şu an push notification gönderebiliyoruz. 
Bunun yerine; Android ve komplike iOS sertifikasyonları ile birlikte FCM ile nasıl push notifivcation'lar oluşturabileceğini daha iyi bir kaynaktan öğrenebilir bence(hem de Türkçe). Smile

arsKitap-16.jpg

Merhaba,
Örnek projeyi indirip gerekli yerleri kitapta anlattığınız adımları takip ederek doldurdum.
Fakat bir türlü token bilgisini alamıyorum. Acaba yeni bir metot geldi ?
Android 8 cihaz üzerinde denedim.
Merhaba,
Delphi 10.3.2 kullanıyorum. Google, GCM alt yapısını Firebase API platformuna taşıdı. Bu sürümün yeni API desteği bulunmaktadır.
Android 8.1 testlerimin ekran görüntüsü aşağıdadır.

(29-07-2019, Saat: 21:29)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,
Delphi 10.3.2 kullanıyorum. Google, GCM alt yapısını Firebase API platformuna taşıdı. Bu sürümün yeni API desteği bulunmaktadır.
Android 8.1 testlerimin ekran görüntüsü aşağıdadır.

Fesih Bey,
Delphi 10.3.2 sürümüne yükselttim. Gerekli ayarları yaptım. Şöyle ilginç bir durumla karşılaştım;
Başlangıçta "SetFCMKayitYap" prosedürünü çağırıyorum ve token bilgisini showmessage ile ekrana yazdırmaya çalışıyorum.
CihazID verisini gösterse de Token bilgisini boş döndürüyor.
FCM den bildirim gönderdiğimde de bildirim cihazlara ulaşıyor (:

Token bilgisi olmadan bireysel bildirim atamayacağım için sevinsem mi üzülsem mi bilemedim.
Tekrar merhaba,
Biraz kurcaladıktan sonra;
SetFCMKayitYap ile sadece cihazID geliyor. Bu aşamada token boş dönüyor.
Token bilgiside OnChangeFCM ile geliyor.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  FMX te Firebase örneği [Çözüldü] CesuR 9 1.619 25-06-2023, Saat: 10:21
Son Yorum: walidAlgeria
  Firebase Authentication Kullanıcı Çoktan Oturum Açmışsa YILDIRIMBEY 5 1.014 18-04-2023, Saat: 11:37
Son Yorum: RAD Coder
  Firebase Notification içeriğin boş gelmesi arsl01 2 850 19-07-2022, Saat: 19:29
Son Yorum: arsl01
  Firebase Notification arsl01 2 777 06-06-2022, Saat: 17:26
Son Yorum: arsl01
  Google FireBase Database ikurt07 4 1.820 10-02-2021, Saat: 13:34
Son Yorum: savasabd

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi