Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İslami Yazılım - DERYA
Ramazan Ayınız Mübarek Olsun.

Hayırlı Sahurlar. Daha önce ekip çalışması olarak hazırlanan İslami bir programı Ramazan ayı münasebetiyle sizlerle paylaşmak istedim. Program Delphi ile yazılmıştır. Faydalı olması dileğiyle.

Program Aşağıdaki Kaynakları İçerir:
  • Kur'an-ı Kerim Orjinal Metni
  • On İki Adet Kur'an Meali
  • Risale-i Nur Külliyatı
  • On Dört Adet Sözlük
  • Kutub-i Sitte
  • Kur'an-ı Kerim Fihristi
  • Rüya Tabirleri
  • İlaç ve Hastalıkları
  • Çevşen-ül Kebir

Programdan Görüntüler;
bVN3GZ.png
5aWJQz.png
ADBakv.png
0ROdBZ.png
4j64MA.png
JZP1lJ.png
zjdXB7.png

İndirme Linki
Merhaba,
Kapsamlı ve bir o kadar da faydalı bir eser olmuş. 
Ellerinize sağlık. Hayırlı olsun.
Emeği geçen herkesin ellerine sağlık. Allah onlardan razı olsun.
Mal sahibi, mülk sahibi
Hani bunun ilk sahibi ?
Mal da yalan mülk de yalan
Var biraz da sen oyalan...
Emeği geçenlerden Allah c.c razı olsun.
Ellerinize sağlık
"…De ki: "Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu? Şüphesiz, temiz akıl sahipleri öğüt alıp-düşünürler" (Zümer Suresi, 9)
ALLAH razı olsun. ALLAH c.c. ecrini versin inşaallah.
Amin. Rabbim sizden de razı olsun. Güzel yorumlarınızdan dolayı teşekkür ederiz. İslami bilinçte olan yazılımcı kişilerin Sadaka-i cariye hükmüne giren böyle yazılımlara ek olarak önem vermesi gerektiğini düşünüyorum. Zira biz müslümanlar yapmazsak islama ve müslümanlara faydalı olacak uygulamaları başkası yapmaz.
Elinize emeğinize sağlık. Gönül isterdiki Lazarus gibi bir geliştirme ortamına port edip linux - pardus vb. dağıtımlarada uygulama yayılabilsin.
Tekrar elinize sağlık Allah yardımcınız olsun.
Topluluk mopluluk yok :/
Allah (c.c.) razı olsun, emeği geçen herkesin eline ve yüreğine sağlık.
Amaç, bilginin de/aklın da zekat'ını vermek.
Merhaba,

Elinize sağlık çok güzel bir uygulama olmuş.

Mobil tarafında kuranı kerim Türkçe meal ve Arapça ile ilgili bir çalışma planım var. Sizin kullandığınız bu verilere telif hakkı ödeyip mi sahip oldunuz, hem dağıtımdaki durumu merak ediyorum, hemde eğer dağıtım sorunsuzsa bu verilere tablo yapısında ulaşabilirim.

Teşekkürler.
(08-05-2019, Saat: 11:24)pro_imaj Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,

Elinize sağlık çok güzel bir uygulama olmuş.

Mobil tarafında kuranı kerim Türkçe meal ve Arapça ile ilgili bir çalışma planım var. Sizin kullandığınız bu verilere telif hakkı ödeyip mi sahip oldunuz, hem dağıtımdaki durumu merak ediyorum, hemde eğer dağıtım sorunsuzsa bu verilere tablo yapısında ulaşabilirim.

Teşekkürler.

Allah razı olsun. Doğrusu uzun süredir bu programa benzer mobil uygulama yazma gibi bir düşüncemiz var ama imkan olmadı. Veri tabanı bizim tarafımızdan uzun bir süreçte hazırlandı. Eğer mobil uygulama yazma gibi bir düşünceniz varsa elimizden geleni yaparız. Mobil için böyle bir çalışma çok çok iyi olur.

(08-05-2019, Saat: 09:00)boreas Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Elinize emeğinize sağlık. Gönül isterdiki Lazarus gibi bir geliştirme ortamına port edip linux - pardus vb. dağıtımlarada uygulama yayılabilsin.
Tekrar elinize sağlık Allah yardımcınız olsun.

Amin sizden de Allah razı olsun. Evet dediğiniz şekilde linux ortamında olması da iyi olurdu ama şuan için ondan öncelik mobil ortama taşınması daha bir iyi olurdu. Ardından linux ortamında çalışmalar yapılabilir inşaAllah.

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi