Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
UniGUI Örneği Beklentisi
Küçük de olsa bir UniGUI örneği görelim ne dersin volkanım ;Wink Neymiş ne değilmiş şu UniGUI.

Ne dersiniz arkadaşlar görelim mi :Smile
Mal sahibi, mülk sahibi
Hani bunun ilk sahibi ?
Mal da yalan mülk de yalan
Var biraz da sen oyalan...
Ben çok merak ediyorum Smile nedir bu uniguı yenilir mi içilir mi ? Smile
Arkadaşlar Merhaba;

unigui ile ilgili bir keç şey yazmak istedim. Öncelikli olarak sitesinden aldığım ve google translate ile çevirdiğim metni vereyim.
Alıntı:Giriş
uniGUI Web Application Framework yeni bir boyuta Web uygulama geliştirme deneyimi uzanır. uniGUI görsel bileşenlerinin bir dizi benzersiz kullanarak IDE Delphi geliştiriciler oluşturmak için, tasarım ve hata ayıklama web uygulamaları sağlar. Her bileşen Delphi VCL kendi muadili görsel bileşen aynı işlevselliği sağlamak için tasarlanmıştır. Bu kolay bir öğrenme eğrisi ile yerli VCL uygulama geliştirme çok yakın çok rahat bir geliştirme ortamı sağlar. uniGUI Web uygulamaları Windows Service, Bağımsız Server veya ISAPI Modülü olarak kullanılabilir dağıtım seçeneklerinden birini kullanarak bir sunucuya dağıtılabilir.

Ürün Özellikleri:

endüstrinin en gelişmiş JavaScript kitaplığına Sencha Ext JS dayalı.
Sencha Ext JS OEM lisansı içerir. (Detaylar için lisans bakınız).
Eşsiz bir platform durum bilgisi web uygulamaları yaratmak için.
Projeler oluşturma formları, çerçeveler tasarımı ve veri modülleri işlemek için komple IDE desteği.
betik istemci tarafında JavaScript etkinlikler için gelişmiş destek.
Kütüphane çekirdek tam ölçeklenebilirlik en üst seviyesine ulaşmak için optimize edilmiştir.
Gelişmiş Stres Testi Aracı programı da dahil olmak üzere.
ISAPI Modülü, Bağımsız Server ve Windows Service: Çeşitli dağıtım seçenekleri ile geliyor.
Desteklenen Delphi sürümleri: Turbo Pro Delphi, Delphi 2006, Delphi 2007 Delphi 2009 Delphi 2010 Delphi XE, XE2, XE3, XE4, X5, XE6, XE7, XE8, Delphi 10 Seattle ve 10.1 Berlin (Win32 & Win64 platformları).
C ++ Builder destekledi.
Desteklenen Tarayıcılar: IE 9+ Microsoft Kenar, Firefox, Chrome, Safari ve Opera

yani şu demek.
Masaüstü tasarladığınız programın web de çalışıyor olması demektir. 
bir kaç projede kullandım çokta memnun kaldım.

Bende Denemek istiyorum derseniz Download adresi : http://www.unigui.com/download/docman
Unigui ile yapılmış örnek görmek istiyorum diyorsanız  : http://prime.fmsoft.net/demo/desktop/mdemo.dll

Ayrıca unigui kurduğunuzda tüm bu örnekler de size veriliyor.
Merhaba, bu konuda kafamda oluşan bir kaç soruyu ortaya sorayım.
Ücretli midir?
Delphi IDE'si üzerine kurulan bir eklenti mi, yoksa ayrı bir uygulama mı?
Uygulamanın kullandığı API veya harici bileşen kütüphaneleri, Windows Service, Bağımsız Server veya ISAPI Modüllerinde sorun çıkarıyor mu? (Dosya bulunamadı veya sürüm destek sıkıntıları gibi)
Tabi Tuğrul Hocamın da belirttiği gibi adım adım örnek bir uygulama kafamızdaki bir çok soru işaretini kaldıracaktır.
(31-08-2016, Saat: 08:51)ALUCARD Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar Merhaba;

Bende Denemek istiyorum derseniz Download adresi : http://www.unigui.com/download/docman
Unigui ile yapılmış örnek görmek istiyorum diyorsanız  : http://prime.fmsoft.net/demo/desktop/mdemo.dll

Ayrıca unigui kurduğunuzda tüm bu örnekler de size veriliyor.

Unigui 'nin bu denli gelişmiş olduğunu bilmiyordum, peki her componet uyumlu mu mesela Mydac kullanılabilir mi ?
Tuğrul abi çok kısa bir süre içinde UniGUI nin ne kadar mükemmel bir Web Uygulama Geliştirme Framework u olduğu hakkında ip uçları verecek bir adım adım örnek makalesi hazırlamış olacağım.
Selam, bildiğim kadarıyla bende birkaç şey yazayım.
İlk çıktığı zaman ücretsiz olacak denmişti yanlış hatırlamıyorsam fakat sonra ücretli yapıldığını biliyorum, bi ara 800 USD yada 800 EUR gibi bir rakam görmüştüm yada duymuştum hatta sanırım volkan hocam bahsetmişti bundan da. Diğer birçok Delphi Web Framework gibi ExtJs kitaplığı kullanıyor. UniGui ile değilde benzeri olan ve ayrıca üretsiz olan Raudus ile Delphi ve lazarus ta birkaç program yazmıştım. Fakat tablet lerden sürekli bağlantıda fazlaca Byte çekip gönderdiğini görünce vazgeçip TIdHTTPServer ile yazmıştım programı. MyDac desteklemesinde sorun çıkartmaz diye düşünüyorum. Projenizi oluştururken UniGui projesi olarak oluşturup hangi portun dinleneceğini seçip kendi visual komponentlerini kullanıyorsunuz, visual olmayan diğer bütün componentler sorunsuz çalışıyor zaten.
Ankara merkezli bir firma geliştiriyormuş.
(31-08-2016, Saat: 10:51)engerex Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ankara merkezli bir firma geliştiriyormuş.

UniGUI'yi mi?
Evet.
FMSoft Yazılım Elektronil Ltd. Şti.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Unigui Mobile Desktop bydelphi 2 257 01-04-2024, Saat: 09:46
Son Yorum: bydelphi
  unigui formlarını ayrı dosya da tutmak mdagli2003 0 287 13-02-2024, Saat: 15:50
Son Yorum: mdagli2003
  UniGUI'ye Genel Bakış vkamadan 67 81.346 13-02-2024, Saat: 14:06
Son Yorum: mdagli2003
  unigui mobile geolocation bydelphi 1 286 19-01-2024, Saat: 17:18
Son Yorum: delphi.developer
  Unigui ile E-imza bydelphi 5 830 21-10-2023, Saat: 16:50
Son Yorum: bydelphi

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi