Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Order By Kullanımı hakkında
(01-06-2017, Saat: 11:21)yhackup Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
(01-06-2017, Saat: 11:14)esistem Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Hocam normalde "select * from tabloadi" dediğinizde girdiğiniz sıraya göre vermesi gerekir, AI kullanmadığınız için en yakın sonucu bu şekilde alabilirsiniz diye düşünüyorum. Tanımlı index vs. etkilermi bilemiyorum ama.

Ben son eklenen üstte istiyorum, bu şekilde son eklenen altta geliyor.

Merhaba,
Esistem hocamında dediği gibi eğer normal select işleminde en son yapılan kayıt en sonda gözüküyorsa,  benim tavsiyem mevcut halini export etmeniz (csv,xls vs.) S_NO adında bir alan ekleyerek tekrar import etmeniz (tabloda boşalt - doldur yapmak Shy   ) en azından bundan soınrası için de çözüm olacaktır.

Kolay gelsin.
(01-06-2017, Saat: 11:37)Cyber Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
(01-06-2017, Saat: 11:21)yhackup Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Ben son eklenen üstte istiyorum, bu şekilde son eklenen altta geliyor.

Merhaba,
Esistem hocamında dediği gibi eğer normal select işleminde en son yapılan kayıt en sonda gözüküyorsa,  benim tavsiyem mevcut halini export etmeniz (csv,xls vs.) S_NO adında bir alan ekleyerek tekrar import etmeniz (tabloda boşalt - doldur yapmak Shy   ) en azından bundan soınrası için de çözüm olacaktır.

Kolay gelsin.

Smile Mantıklı.
Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
(01-06-2017, Saat: 11:21)yhackup Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
(01-06-2017, Saat: 11:14)esistem Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Hocam normalde "select * from tabloadi" dediğinizde girdiğiniz sıraya göre vermesi gerekir, AI kullanmadığınız için en yakın sonucu bu şekilde alabilirsiniz diye düşünüyorum. Tanımlı index vs. etkilermi bilemiyorum ama.

Ben son eklenen üstte istiyorum, bu şekilde son eklenen altta geliyor.

Son yapılanları en başta görmek istiyorsanız şunu deneyebilirsiniz; 

Select * from 'Tablo adı' order by 'Alan adı' Desc
Don't fear the try!
(01-06-2017, Saat: 14:01)cudyfoster Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
(01-06-2017, Saat: 11:21)yhackup Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Ben son eklenen üstte istiyorum, bu şekilde son eklenen altta geliyor.

Son yapılanları en başta görmek istiyorsanız şunu deneyebilirsiniz; 

Olmaz.
Ben alan adına göre değil tabloya kayıt sırasına göre ters dizmek istiyorum.

insert sırasına göre, son insert edilen en başta.
Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
(01-06-2017, Saat: 14:25)yhackup Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
(01-06-2017, Saat: 14:01)cudyfoster Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Son yapılanları en başta görmek istiyorsanız şunu deneyebilirsiniz; 

Olmaz.
Ben alan adına göre değil tabloya kayıt sırasına göre ters dizmek istiyorum.

insert sırasına göre, son insert edilen en başta.

Hocam keşke RecId gibi bir alan tanımlı olsaydı o zaman iş basit olurdu şuan sadece aklıma alan adına göre son kayıtları dizelemek geliyor
Don't fear the try!
Şu ana kadar en mantıklı cevap @Cyber isimli üyemizden geldi Smile
Verileri dışarı aktarıp, ID alanı ekleyip tekrar içeri almak.
Akıl akıldan üstündür Smile

E.O.F.  (End Of Fun )
Rolleyes

SET NOCOUNT ON;

DECLARE @Tablo TABLE(
  RowNo INT,
  Diğer Alanlarınız
);

INSERT INTO @Tablo
SELECT
  ROW_NUMBER() OVER(ORDER BY TablodakiHerhangiBirAlan),
  Diğer Alanlarınız
FROM dbo.Tablonuz

SELECT *
FROM @Tablo
ORDER BY RowNo DESC

Not: Konunun MySQL başlığı altında olduğunu farkedemediğim için MSSQL'cesini yazmıştım. Sanırım benzer işlevsellik MySQL'de de vardır.
Mal sahibi, mülk sahibi
Hani bunun ilk sahibi ?
Mal da yalan mülk de yalan
Var biraz da sen oyalan...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  ORDER BY (FIELD,"DEĞER1","DEĞER2") - Kullanımı hi_selamlar 3 918 05-12-2017, Saat: 19:20
Son Yorum: hi_selamlar
  MySQL Function Kullanımı yhackup 6 3.681 15-08-2017, Saat: 09:09
Son Yorum: yhackup
  MySQL Case Kullanımı hk. yhackup 2 1.103 12-05-2017, Saat: 14:04
Son Yorum: yhackup
  MySQL Embedded InnoDb Kullanımı delphi-x 7 1.625 27-01-2017, Saat: 01:44
Son Yorum: CaglarCoskun
  MySQL Event Kullanımı yhackup 2 3.033 18-08-2016, Saat: 17:35
Son Yorum: SimaWB

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi