Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
UniGUI Kurulum & İlk Proje (Videolu Anlatım)
Merhabalar,
UniGUI'nin Delphi Seatle üzerine kurulumunu ve ilk projenin oluşturulmasını küçük bir video ile anlatmaya çalıştım umarım yararlı olur.
Saygılarımla...

Üstteki videom fmsoft tarafından şikayet edilmiş telif hakkı meselesi. Youtube de görünmüyor buradan izlenebiliyor sadece, olur da buradan da kalkarsa onların kendilerinin çektiği bir video buldum buradan kurulumu görebilirsiniz.

Hocam, emekleriniz için teşekkürler. Fakat ben şimdiye kadar sizin kurulumdan sonra yaptığınız Library Path'e ekleme işini hiç yapmadım. Unigui kurulumu zaten o işi kendisi yapıyor diye biliyorum. Benim bilmediğim bir detay mı var acaba ? Neden öyle yapma gereği hissettiniz ?

E.O.F.  (End Of Fun )
Rolleyes
(14-06-2017, Saat: 09:57)ramazan_t Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam, emekleriniz için teşekkürler. Fakat ben şimdiye kadar sizin kurulumdan sonra yaptığınız Library Path'e ekleme işini hiç yapmadım. Unigui kurulumu zaten o işi kendisi yapıyor diye biliyorum. Benim bilmediğim bir detay mı var acaba ? Neden öyle yapma gereği hissettiniz ?

Bahsettiğiniz gibi Unigui kendi hallediyor aslında bu işi ama, başka birisi kurarken bir hata oluşup ve eklenememe ihtimalini göz önünde bulundurarak yaptım.
Emeğinize sağlık.
Faydalı bir çalışma olmuş.
There's no place like 127.0.0.1
(14-06-2017, Saat: 10:11)SimaWB Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Emeğinize sağlık.
Faydalı bir çalışma olmuş.

Teşekkürler.
Merhaba,

Bu kurduğunuz crack edilmiş sürüm sanırım, çünkü normalde kurulumda lisans kodu doğrudan sunucudan alınıyor.
Sad 
Merhabalar,

Kurulum ile ilgili hata alıyorum, bana yardımcı olabilir misiniz? İsterseniz detayları vereyim;

1) uIndy22.bpl adlı dosyadan gelen hatalar;

[dcc32 Warning] uIndy22.dpk(348): W1033 Unit 'uIdResourceStringsOpenSSL' implicitly imported into package 'uIndy22'
[dcc32 Warning] uIndy22.dpk(348): W1033 Unit 'uIdResourceStringsSSPI' implicitly imported into package 'uIndy22'
[dcc32 Warning] uIndy22.dpk(348): W1033 Unit 'uIdIDN' implicitly imported into package 'uIndy22'

2) uniGUI22Core.bpl adlı dosyadan gelen hatalar;

[dcc32 Fatal Error] seCSSParser.pas(576): F2039 Could not create output file 'C:\Program Files (x86)\FMSoft\Framework\unigui\Dcu\Delphi2018\seCSSParser.dcu'

NOT: Library path kısmına gerekli tanımlar yapılmıştır, yapılan tanımlar;

nJJyv0.png

[Library tanımları, readme.txt[EK1] adlı dosyadan direkt olarak eklenmiştir ve ek olarak variable tanımı(FMSoft olarak) yapılmıştır.]

Bundan sonraki paketler diğerleri compile edilmediğinden hata veriyor.

Yardımlarınızı bekliyorum.

Teşekkürler,
İyi çalışmalar.
kisisel_logo_dark.png
(27-10-2017, Saat: 14:36)hyperxman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhabalar,

Kurulum ile ilgili hata alıyorum, bana yardımcı olabilir misiniz? İsterseniz detayları vereyim;

1) uIndy22.bpl adlı dosyadan gelen hatalar;

[dcc32 Warning] uIndy22.dpk(348): W1033 Unit 'uIdResourceStringsOpenSSL' implicitly imported into package 'uIndy22'
[dcc32 Warning] uIndy22.dpk(348): W1033 Unit 'uIdResourceStringsSSPI' implicitly imported into package 'uIndy22'
[dcc32 Warning] uIndy22.dpk(348): W1033 Unit 'uIdIDN' implicitly imported into package 'uIndy22'

2) uniGUI22Core.bpl adlı dosyadan gelen hatalar;

[dcc32 Fatal Error] seCSSParser.pas(576): F2039 Could not create output file 'C:\Program Files (x86)\FMSoft\Framework\unigui\Dcu\Delphi2018\seCSSParser.dcu'

NOT: Library path kısmına gerekli tanımlar yapılmıştır, yapılan tanımlar;

nJJyv0.png

[Library tanımları, readme.txt[EK1] adlı dosyadan direkt olarak eklenmiştir ve ek olarak variable tanımı(FMSoft olarak) yapılmıştır.]

Bundan sonraki paketler diğerleri compile edilmediğinden hata veriyor.

Yardımlarınızı bekliyorum.

Teşekkürler,
İyi çalışmalar.
 Sorunun tekrar gündeme gelmesi açısından yorum yapılmıştır.
kisisel_logo_dark.png
(28-10-2017, Saat: 22:58)hyperxman Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(27-10-2017, Saat: 14:36)hyperxman Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

Sorunun tekrar gündeme gelmesi açısından yorum yapılmıştır.

Merhaba,

UniGui konusunda bir bilgi sahibi değilim ancak W1033 hatası bahsi geçen unit'e ulaşamadığını, belirtilen referans kütüphanenin doğru konumda olmadığını söylüyor.

Could not create output file hatası ise genellikle okuma-yazma yada mevcutta oluşturmaya çalıştığı output dosyasının şuanda debugging modunda çalıştığını yada görev yöneticisinde açık bir işlem bıraktığını işaret ediyor. Veya mevcut dizini kullanan farklı bir program olabilir. (explorer.exe bile kullanıyorsa sorun çıkarabilir)

1. Bu tarz meselelerde IDE üzerinde proje aktif gözüküyorsa kapatmalı,
  2. Gözükmüyorsa görev yöneticisinden işlemler kontrol edilmeli,
  3. Yine devam ediyorsa IDE'yi run as administrator seçeneği ile tekrar çalıştırmalı.
Sorun çözülmüş olacaktır.

İyi günler
@hyperxman, hangi sürüm Delphi kullanıyorsunuz ? Eğer Tokyo 10.2.2'nin 2004 build numarasına sahip sürümünü kullanıyorsanız, unigui'nin en son sürümünü indirip tekrar denerseniz muhtemelen sorununuz düzelecektir. Ek olarak, kurulumdan sonra Library Path'lere bir şeyler eklemenize gerek yok. unigui kendisi hallediyor o işleri.

Kolay gelsin.
Firebird Ekipler Amiri. Dmitry Kouzmenko ve Dmitry Yemanov ile çalışmış , Eski IBSurgeon personeli, Kıdemli Firebird Kurtarma Uzmanı, Firebird Foundation bağışçısı...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Unigui Mobile Desktop bydelphi 2 248 01-04-2024, Saat: 09:46
Son Yorum: bydelphi
  unigui formlarını ayrı dosya da tutmak mdagli2003 0 280 13-02-2024, Saat: 15:50
Son Yorum: mdagli2003
  UniGUI'ye Genel Bakış vkamadan 67 81.291 13-02-2024, Saat: 14:06
Son Yorum: mdagli2003
  unigui mobile geolocation bydelphi 1 285 19-01-2024, Saat: 17:18
Son Yorum: delphi.developer
  Unigui ile E-imza bydelphi 5 825 21-10-2023, Saat: 16:50
Son Yorum: bydelphi

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi