Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 1/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kullanici sorgu hattası
(19-06-2017, Saat: 18:52)admin02 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: sizin ricam hocam uzaktan pcme bağlanıp bana ne yapacamı gosterirmsnz

Bu forum sitesinin amacına uygun değil!  Angry
There's no place like 127.0.0.1
(19-06-2017, Saat: 19:37)admin02 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: kullaniyor derken anlamadım

Kullanıyorsun yani Hazırcısın anlamına geliyor...
Bu şekilde olmaz. Açtığın konulara ve en önemlisi Türkçe'ne çeki düzen vermelisin.
Yaptığın işlemde karşılaştığın hatanın muhtemel iki sebebi var.
Birincisi yukarıda da belirtildiği gibi connection nesnesi açıkken tekrar açmaya çalışman,
İkincisi (eğer access veri tabanı kullanıyorsan) tablo dizayn modda açıksa da bu hatayı verebilir. Sen en iyisi access kullanıyorsan accessi komple kapatabilirsiniz.

Ayrıca yazdığın kodda hata mesajı ile ilgili bir hata yok.
programı sıfırdan kendim yazdım kimse bi kod vs vermedi bi hattayla karşılaştım yardım istedim nerde hatta yapmışım dedim çözmedim rica etim bağlanıp siz bana yardım edermisiniz diye gerek kalmadı gene yabancı formlarda çözümünü buldum yardım istedinde hazırcı oluniyorsa iyimış öylese
HIZLI VEGAS BİLİŞİM WEB YAZILIM HİZMETLERİ
(21-06-2017, Saat: 18:13)admin02 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: programı sıfırdan kendim yazdım kimse bi kod vs vermedi bi hattayla karşılaştım yardım istedim nerde hatta yapmışım dedim çözmedim rica etim bağlanıp siz bana yardım edermisiniz diye gerek kalmadı gene yabancı formlarda çözümünü buldum yardım istedinde hazırcı oluniyorsa iyimış öylese

Madem çözümü buldunuz forum gereği sorunun çözümünü paylaşınız herkes öğrensin.
(21-06-2017, Saat: 18:59)admin02 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: programı sıfırdan kendim yazdım kimse bi kod vs vermedi bi hattayla karşılaştım yardım istedim nerde hatta yapmışım dedim çözmedim rica etim bağlanıp siz bana yardım edermisiniz diye gerek kalmadı gene yabancı formlarda çözümünü buldum yardım istedinde hazırcı oluniyorsa iyimış öylese

Hepimiz aynısını yapıyoruz. Sorun olduğu zaman tüm forumları veya örnek ortamlarını inceleyip sorunu çözmeye çalışıyoruz genelde de çözüyoruz. Eğer oralarda çözemez isek forumda yazıyoruz. Ama sormadan önce belli bir yol almış olup işi bir temele oturtmuş oluyoruz. Karşıya soruyu sorduğumuzda onlarda evet bu adam uğraşmış hata ayıklama, örnek kodlar vb. işlemlerden geçtikten sonra soruyoruz. Karşıda bundan sonrası tecrübe işi bende tecrübemle yardımcı olayım diye düşünüp yazıyor. Sizin kodlarınızda sorduğunuz soruların birçoğu biraz araştırma ile kendi başınıza yapabileceğiniz ve mutlaka öğrenmeniz gereken pratikler. Çekiç ,vida tutmayı öğrenmeden araba yaparsanız çok ciddi yanılırsınız. Şu an burada cevap alırken isteksizlik olabilir ama yarın müşteride sorun yaşadığınızda adama bi dakika hata verdi foruma sorup geleyim deyip müşteriyi 1 hafta bekletemezsiniz. Veriler kaybolduğunda o zaman acemiydim kusura bakmayın onlarca dava dosyasını yeniden girin bu sürüm daha sağlam derseniz programı anında silerler. Hobi için evet para kazanmak programcılıkta çokda havadan bir iş değil sizi bağlayan çok sorun ve sorumluluk var. Hem insan ilişkileri olarak müşterinin bir daha yüzüne bakmak için hemde maddi olarak karşıya sorumluluğunuz var.

Ortamdan kaynaklanan esprili yaklaşımlar var hepimizin başına geliyor sizin sorularınıza makul cevap yazan veya yazmayanlar öcü gibi gösterip bizi ve forumu kompleksi gibi tasvir etmenin bir anlamı yok. Hepimiz elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Kendi işimizi yetiştiremiyor iken elimizden geldiğince insanlara yardımcı olmaya çalışıyoruz. Nasil ki biz eksik cevapladığımızda veya cevaplayamadığızda bu forumdakiler acemi buradan birşey çıkmaz deme hakkı yok ise bizimde başkasına deme hakkımız yok. Fakat her ortamında bir düzen seviyesi var. Siz yardım taleplerinizden dolayı zor durumda kaldığınız için biri sizin bildiğiniz konuda yardım istiyor ise hemen elinizden geleni yapıyorsunuz veya cevap verip birşeyler paylaşmaya çalışıyorsunuz bunlar fark ediliyor. Karşıdaki aynı şeyi yaşamasın bu takdire şayan. Ondan dolayı siz önceden araştırmalarınızı yapıp çözmeye çalışın hemen yazmayın baktınız bir haftada çözemediniz buradan yazın
yazılacak çok şey var ama ben şunu yazıp çıkayım.
program Project2;

{$APPTYPE CONSOLE}

{$R *.res}

uses
System.SysUtils,IdCoderMIME;

var
bilgi1,bilgi2 : char ;
durum : integer ;

begin
try
  { TODO -oUser -cConsole Main : Insert code here }
  durum := 1;
  While durum=1 do
  begin
  Write(TIdDecoderMIME.DecodeString('QmlsaXlvciBtdT9bRS9IXTo='));
  Readln(Bilgi1);
  if (Bilgi1='E') or (bilgi1='e') then
  begin
  Write(TIdDecoderMIME.DecodeString('QmlsZGlnaW5pIEJpbGl5b3IgbXU/IFtFL0hd: '));
  Readln(Bilgi2);
  if (Bilgi2='E') or (Bilgi2='e') then
  Writeln(TIdDecoderMIME.DecodeString('T251biBwZXNpbmRlbiBnaWRpbiE= '))
  else
  Writeln(TIdDecoderMIME.DecodeString('T251IHV5YW5kaXJpbiE='));
  end;
  if (Bilgi1='H') or (bilgi1='h') then
  Begin
  Write(TIdDecoderMIME.DecodeString('QmlsbWVkaWdpbmkgYmlsaXlvciBtdT8gW0UvSF06 '));
  Readln(Bilgi2);
  Writeln(TIdDecoderMIME.DecodeString('T25hIE9ncmV0aW4h'))
  else
  Writeln(TIdDecoderMIME.DecodeString('T25kYW4gS2FjaW5pbiE='));
  end;
  Durum:=0;
  Writeln;
  end;

Readln;
except
  on E: Exception do
    Writeln(E.ClassName, ': ', E.Message);
end;
end.

“Do. Or do not. There is no try.”
(21-06-2017, Saat: 20:35)masteryoda Adlı Kullanıcıdan Alıntı: yazılacak çok şey var ama ben şunu yazıp çıkayım.
program Project2;

{$APPTYPE CONSOLE}

{$R *.res}

uses

var

begin
try
  While durum=1 do
  begin
  Readln(Bilgi1);
  begin
  Readln(Bilgi2);
  else
  end;
  Begin
  Write(TIdDecoderMIME.DecodeString('QmlsbWVkaWdpbmkgYmlsaXlvciBtdT8gW0UvSF06 '));
  Readln(Bilgi2);
  else
  end;
  Writeln;
  end;

Readln;
except
end;
end.

Harikaymış kaçalım  Big Grin
(21-06-2017, Saat: 20:35)masteryoda Adlı Kullanıcıdan Alıntı: yazılacak çok şey var ama ben şunu yazıp çıkayım.
program Project2;

{$APPTYPE CONSOLE}

{$R *.res}

uses

var

begin
try
  While durum=1 do
  begin
  Readln(Bilgi1);
  begin
  Readln(Bilgi2);
  else
  end;
  Begin
  Readln(Bilgi2);
  else
  end;
  Writeln;
  end;

Readln;
except
end;
end.

Çok iyi Smile
Kafamı karıştıran şey sürekli program yazdığını söyleyip böyle basit bir hatayı nasıl çözemiyorsun, yada debug'lamadan mı gidiyorsun programda? 400 TL ye sattığını söylemiştin bu programı Allah o müşteriye sabır versin diyorum sadece, bir hata bulursa hem sen hem o sıkıntı çekecek gibi...
Don't fear the try!

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tramer SBM Sorgu ikurt07 7 641 27-02-2024, Saat: 12:01
Son Yorum: yhackup
  Webden kullanıcı bilgilerini çekme Husv 2 648 25-01-2023, Saat: 18:43
Son Yorum: Husv
  domaindeki bir klasöre kullanıcı adı ve şifre ile erişme shooterman 9 1.493 23-01-2023, Saat: 12:17
Son Yorum: shooterman
  Kullanıcı Adı ve Parola Alanlarının Otomatik Doldurulması bünyamin68 4 1.229 04-11-2022, Saat: 16:52
Son Yorum: ihalilcoban
  SQL Sorgu OZCANK 6 2.483 28-02-2021, Saat: 01:21
Son Yorum: FiRewaLL

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi