Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 3.5/5 - 2 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
WM_NCPAINT - delphi ile caption değiştirme.
Merhaba arkadaşlar delphi ile WM_NCPAINT kullanmak istiyorum bir türlü başaramadım yapmak istediğim olay şu,

caption kısmına resim veya progressbar eklemişler ve istediği yazıyı renkli yapabiliyorlar.

MkWQB1.jpg
caption.dll'yi -> client.exe -> inject ediyorum.

client.exe'nin kaynak kodları yok o yüzden düzenleme şansımız yok.

Bu şekil'de benim dll ile onun caption'unu değiştirebilirmiyiz ben bir türlü başaramadım bu yüzden yardımınıza ihtiyacım var.

D3Vmrm.jpg

EJ7BJn.jpg

70 ila 100 arası => YEŞİL.
40 ila 70 arası => SARI.
0 ila 40 arası => KIRMIZI.

Renk olarak gösteriyor değerleri.

c# kaynak kodları var programın baktım inceledim baya ama c# bilmiyorum biraz karışık geldi ve bunu delphi projem olduğu için delphi'de yapmak istiyorum lütfen yardımcı olursanız sevinirim, teşekkürler.
(26-08-2016, Saat: 08:50)Shou Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
Merhaba arkadaşlar delphi ile WM_NCPAINT kullanmak istiyorum bir türlü başaramadım yapmak istediğim olay şu,

caption kısmına resim veya progressbar eklemişler ve istediği yazıyı renkli yapabiliyorlar.

MkWQB1.jpg
caption.dll'yi -> client.exe -> inject ediyorum.

client.exe'nin kaynak kodları yok o yüzden düzenleme şansımız yok.

Bu şekil'de benim dll ile onun caption'unu değiştirebilirmiyiz ben bir türlü başaramadım bu yüzden yardımınıza ihtiyacım var.

D3Vmrm.jpg

EJ7BJn.jpg

70 ila 100 arası => YEŞİL.
40 ila 70 arası => SARI.
0 ila 40 arası => KIRMIZI.

Renk olarak gösteriyor değerleri.

c# kaynak kodları var programın baktım inceledim baya ama c# bilmiyorum biraz karışık geldi ve bunu delphi projem olduğu için delphi'de yapmak istiyorum lütfen yardımcı olursanız sevinirim, teşekkürler.

Neden başka bir uygulama için bunu yapmak istediğinizi anlamamakla beraber; istediğiniz işin yazılım jargonunda adı subclassing'tir. Bunun için öncelikle GetWindowLong API'si vasıtası ile ilgili pencerenin mesaj yöneticisinin(GWL_WNDPROC) adresini elde etmelisiniz ardından SetWindowLong ile yeni mesaj yöneticisini atamalısınız. Küçük bir örneğe buradan ulaşabilirsiniz.
Mal sahibi, mülk sahibi
Hani bunun ilk sahibi ?
Mal da yalan mülk de yalan
Var biraz da sen oyalan...
Teşekkür ederim hocam cevabınız için şimdi bu bir uygulama ve böyle bir özellik yapmak istiyorum ben'de o programı yazan kişi öyle bir özellik yapmış fakat o program sadece kendi programında çalışıyor yani benim yapmak istediğim bende kendim kullandığım client.exe için yapmak istiyorum.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  delphi 10.4 deutsch1988 0 89 18-04-2024, Saat: 11:46
Son Yorum: deutsch1988
  Delphi virus gibi deutsch1988 11 529 12-04-2024, Saat: 17:36
Son Yorum: deutsch1988
  Delphi 7 Unrar mcuyan 12 701 19-03-2024, Saat: 10:30
Son Yorum: frmman
Lightbulb Delphi 7zip Password lü Dosya Sıkıştırma ve Açma + Bonus RAR5 Desteği frmman 6 334 16-03-2024, Saat: 17:55
Son Yorum: delphi.developer
  delphi 12 ile TFileStream çalışmıyor aegean 5 533 05-03-2024, Saat: 22:23
Son Yorum: aegean

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi