Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 2 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Android Uygulamada Ekran Boyutları
Merhabalar belki de birçok kişinin sorunudur, internetten araştırmalar yaptım fakat pek sağlıklı bilgilere ulaşamadım ya da başaramadım diyeyim. Ben uygulamada ister tablet ister telefon ekran boyutu olsun mesela edit ve butonun genişliğini veya pozisyonunu her ne aygıt olursa olsun sabit olmasını istiyorum. 

Teşekkürler,
İyi çalışmalar.
Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
(10-07-2017, Saat: 17:13)hyperxman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Merhabalar belki de birçok kişinin sorunudur, internetten araştırmalar yaptım fakat pek sağlıklı bilgilere ulaşamadım ya da başaramadım diyeyim. Ben uygulamada ister tablet ister telefon ekran boyutu olsun mesela edit ve butonun genişliğini veya pozisyonunu her ne aygıt olursa olsun sabit olmasını istiyorum. 

Teşekkürler,
İyi çalışmalar.

Merhaba,

Responsive bir görünüm oluşturmak için TGridPanelLayout nesnesini kullanmanızı tavsiye ederim. İhtiyaç dahilinde iç içe 15-20 adet TGridPanelLayout kullandığımı söyleyebilirim. ColumnCollection ve RowCollection özelliklerini kullanarak yatay ve dikey olarak nesneleri yerleştirebilirsiniz. Her parent nesne için Align özelliğini Client yapmanız tasarımı güzelleştirecektir. Bu parent nesnenin içinde de dilerseniz TGridPanelLayout kullanabilirsiniz.

İyi çalışmalar.
Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
(10-07-2017, Saat: 17:21)Abdullah Ilgaz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
(10-07-2017, Saat: 17:13)hyperxman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Merhabalar belki de birçok kişinin sorunudur, internetten araştırmalar yaptım fakat pek sağlıklı bilgilere ulaşamadım ya da başaramadım diyeyim. Ben uygulamada ister tablet ister telefon ekran boyutu olsun mesela edit ve butonun genişliğini veya pozisyonunu her ne aygıt olursa olsun sabit olmasını istiyorum. 

Teşekkürler,
İyi çalışmalar.

Merhaba,

Responsive bir görünüm oluşturmak için TGridPanelLayout nesnesini kullanmanızı tavsiye ederim. İhtiyaç dahilinde iç içe 15-20 adet TGridPanelLayout kullandığımı söyleyebilirim. ColumnCollection ve RowCollection özelliklerini kullanarak yatay ve dikey olarak nesneleri yerleştirebilirsiniz. Her parent nesne için Align özelliğini Client yapmanız tasarımı güzelleştirecektir. Bu parent nesnenin içinde de dilerseniz TGridPanelLayout kullanabilirsiniz.

İyi çalışmalar.
    Teşekkürler hocam Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Android 64 bit Dahil Etme cihankoca 2 62 20-09-2019, Saat: 17:44
Son Yorum: cihankoca
  Android Sdk Güncellemesi cihankoca 3 82 20-09-2019, Saat: 15:36
Son Yorum: cihankoca
  Android 7.1.1 Null Pointer narkotik 7 483 20-09-2019, Saat: 12:45
Son Yorum: Mr.Developer
  Firemonkey Android Uygulama ile Barcode Okuma coderlegobilisim 1 74 19-09-2019, Saat: 18:27
Son Yorum: Mr.Developer
  Android ile PC Arasında dosya okumak bsogulcan 3 235 22-08-2019, Saat: 16:03
Son Yorum: bsogulcan

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi