Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Delphi Uygulamayı koruma ?
Merhaba değerli hocalarım, 

Aracım Server tabanlı istek gönderip alma Indyhttp üzeri yapıyorum ve tüm istekler şifrelidir, ve Orjinal VM Protect lisansıda alıp korumaya aldım, Uygulama Donanım kimliği (HW ID) üzeridiri yani tek pc'de çalışıyor, ve her fonksiyonda server kontrolü yapıyorum ama hala Güvenlik bypass edilip server olmadan patch ediliyor,  Bunun önlemini nasıl alabilirim ? yani nasıl buna engel olabilirim ? Herkese teşekürler. 

Saygılarımla
ürün dongle kullanmaya müsait mi?
(04-08-2017, Saat: 19:00)engerex Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ürün dongle kullanmaya müsait mi?

Dongle de buna Çözüm Değil. Programa Dongle Varmış Gibi Göstermek çok zor da değil

Eğer Koruyacaksanız
WINLICENSE İle Koruyun.
Onu bypass etmek kolay değildir. Ha bypass edilmez mi edilir ama bir yada birkaç adamın uzun bir boş zamanı olması lazım.
WinLicense yi bypass eden sayılı kişiler var Wink
(04-08-2017, Saat: 19:00)engerex Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ürün dongle kullanmaya müsait mi?

ewet Müsait Smartcard üzeri korumasını yapacaktık ama Satış şirketi yanaşmadı ve maliyetide çoktu dongle'yi başka ülkelere yollamak o yüzden Lisanslı yaptık

(04-08-2017, Saat: 23:24)FiRewaLL Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dongle de buna Çözüm Değil. Programa Dongle Varmış Gibi Göstermek çok zor da değil

Eğer Koruyacaksanız
WINLICENSE İle Koruyun.
Onu bypass etmek kolay değildir. Ha bypass edilmez mi edilir ama bir yada birkaç adamın uzun bir boş zamanı olması lazım.
WinLicense yi bypass eden sayılı kişiler var Wink

Teşekür ederim WINLCENSE ürününü araştıracağım.
Her fonksiyonda lisansı kontrol ediyorsun ama aynı fonksiyonu çağırarak mı kontrol ediyorsun?
Amatör Küme Bilgisayar Programcısı
(05-08-2017, Saat: 20:41)barutali Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Her fonksiyonda lisansı kontrol ediyorsun ama aynı fonksiyonu çağırarak mı kontrol ediyorsun?

Ewet hocam server kontrolünü sağlayan fonksiyonu çağırıyorum her buttonda
anladığım kadarıyla korumanızı patch ile aşıyorlar, key üretici ile değil
bu durumda program açılışında lisans kontrolünü yapıp lisansla uyarı yapmanız,
sonra program sürecinde form bazında procedure ile lisans kontrolü yapıp
geçersiz lisans ise uyarı vermek yerine random değer alıp örneğin 0 ile 10 arasında ve bu değer 1 ise yaptığı işlemi yanlış değerle ile kaydetse
miktar 3 ise 5, fiyat 5 ise 2 olarak kaydetmek gibi
(06-08-2017, Saat: 13:00)dicle_gsm Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(05-08-2017, Saat: 20:41)barutali Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Her fonksiyonda lisansı kontrol ediyorsun ama aynı fonksiyonu çağırarak mı kontrol ediyorsun?

Ewet hocam server kontrolünü sağlayan fonksiyonu çağırıyorum her buttonda

Server kontrolünü sağlayan fonksiyonunu bozduktan sonra diğer hepsi otomatik olarak atlatılmış olunuyor. Server dan dönen bilgi nasıl? Sadece True - False mu?
Amatör Küme Bilgisayar Programcısı
(06-08-2017, Saat: 20:04)barutali Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(06-08-2017, Saat: 13:00)dicle_gsm Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ewet hocam server kontrolünü sağlayan fonksiyonu çağırıyorum her buttonda

Server kontrolünü sağlayan fonksiyonunu bozduktan sonra diğer hepsi otomatik olarak atlatılmış olunuyor. Server dan dönen bilgi nasıl? Sadece True - False mu?

Hayır hocam 0 ile 1 değeri, 0 ise bağlantı sağlanmadı 1 ise bağlantı mevcut , bide server'da yeni version mevcut ise eksi version çalışmaz yeni güncelleme indirin onuda aşıyorlar.
(04-08-2017, Saat: 17:12)dicle_gsm Adlı Kullanıcıdan Alıntı: hala Güvenlik bypass edilip server olmadan patch ediliyor

Birilerinin kırmaya çalıştığı bir program yazdığınız için tebrik ederim.
There's no place like 127.0.0.1

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  delphi 10.4 deutsch1988 0 58 Dün, Saat: 11:46
Son Yorum: deutsch1988
  Delphi virus gibi deutsch1988 11 468 12-04-2024, Saat: 17:36
Son Yorum: deutsch1988
  Delphi 7 Unrar mcuyan 12 668 19-03-2024, Saat: 10:30
Son Yorum: frmman
Lightbulb Delphi 7zip Password lü Dosya Sıkıştırma ve Açma + Bonus RAR5 Desteği frmman 6 318 16-03-2024, Saat: 17:55
Son Yorum: delphi.developer
  delphi 12 ile TFileStream çalışmıyor aegean 5 526 05-03-2024, Saat: 22:23
Son Yorum: aegean

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi