Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kurumsal Mimariler İçin Veri Tabanı Tasarımı
Video 
Şuan ücretsiz katılabilirsiniz. https://www.udemy.com/veritabani-tasarimi/

“Do. Or do not. There is no try.”
Teşekkürler
(04-09-2017, Saat: 12:06)masteryoda Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Şuan ücretsiz katılabilirsiniz. https://www.udemy.com/veritabani-tasarimi/

Hocam çok teşekkürler, derslere başladım. Tek önerim şu 1.25 hızında izleyin daha bir akıcı oluyor  Blush
kisisel_logo_dark.png
Veritabanı tasarimi yaparken video daki gibi tabloları ayırma yolunumu seciyorsunuz yoksa tek tabloda mi hallediyorsunuz? Deneyimlerinizi paylasabilir misiniz? (Egitim videosunda da belirtildigi gibi is sorgu asamasina geldiginde kucucuk bir degeri almak icin bile bir yigin join ile ugrasmak gerekiyor.)
(05-09-2017, Saat: 12:40)klavye Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Veritabanı tasarimi yaparken video daki gibi tabloları ayırma yolunumu seciyorsunuz yoksa tek tabloda mi hallediyorsunuz? Deneyimlerinizi paylasabilir misiniz? (Egitim videosunda da belirtildigi gibi is sorgu asamasina geldiginde kucucuk bir degeri almak icin bile bir yigin join ile ugrasmak gerekiyor.)

Kesinlikle tablolara ayrılması gerektiğini düşünüyorum.
(05-09-2017, Saat: 00:13)hyperxman Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(04-09-2017, Saat: 12:06)masteryoda Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Şuan ücretsiz katılabilirsiniz. https://www.udemy.com/veritabani-tasarimi/

Hocam çok teşekkürler, derslere başladım. Tek önerim şu 1.25 hızında izleyin daha bir akıcı oluyor  Blush

ben ilber oltaylı hocamızı dinlerken böyle yapıyordum Big Grin

“Do. Or do not. There is no try.”
(05-09-2017, Saat: 00:13)Halil Han Badem Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

@masteryoda Teşekkürler, inceliyorum.

@Halil Han BADEM  Anlatandan bağımsız olarak, youtube dahil neredeyse tüm videoları 1.5 hızında dinliyorum. %50 zaman kazancım oluyor, tavsiye ederim.

*Alışınca canlı ikili görüşmelerde sorun yaşadığımı anlatmadan geçmeyeyim. Smile

(05-09-2017, Saat: 12:40)klavye Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Veritabanı tasarimi yaparken video daki gibi tabloları ayırma yolunumu seciyorsunuz yoksa tek tabloda mi hallediyorsunuz? Deneyimlerinizi paylasabilir misiniz? (Egitim videosunda da belirtildigi gibi is sorgu asamasina geldiginde kucucuk bir degeri almak icin bile bir yigin join ile ugrasmak gerekiyor.)

Tek tablo olarak tutarsanız, raporlarda diğer tablolarla join olarak kullanmazsanız yapılan değişikliklerde dolayı raporlar yanlış gelir.
Farklı tablo kullanmazsanız boş yere tekrarlayan onlarca alanı tutmuş olursunuz, neresinden baksanız tek tabloda tutmak mantıksızdır.

Projelerde, Veri tabanını tasarlayan kişi tüm dış süreci SP ile yazması en mantıklısı, tüm süreç parametrelerin istenip, sonuçların gönderilmesi şeklinde tasarlanmalı.

Yazılım sadece bir arayüz görevi görmeli, böylelikle yazılımı hangi platforma yada dile taşırsanız taşıyın, sadece arayüz yazmanız yeterli olur.
@pro_imaj bende öyle düşünüyordum artık bütün işler apiler tarafından yapılıyor database sadece read write artık. Küçük ve orta ölçekli projelerde sp tarafında yapılmaya devam edebilir.
İmam Süleyman Yakub <--> Molla Mustafa Mansur
Evlatlarım!
Cismanımız TÜRK ruhumuz ise İSLAM.
Bu yolda daim olalım her an.
(05-09-2017, Saat: 16:23)masteryoda Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(05-09-2017, Saat: 00:13)hyperxman Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Hocam çok teşekkürler, derslere başladım. Tek önerim şu 1.25 hızında izleyin daha bir akıcı oluyor  Blush

ben ilber oltaylı hocamızı dinlerken böyle yapıyordum Big Grin

Kullanmıyorum diyemem ama anlatımdaki ruhu alamayacağımız durumlar olabiliyor. Örneğin bir şiiri veya şarkıyı 2x hızında dinlemenin bir anlamı var mı? Bu yüzden İlber Ortaylı hocamızda bunu kullanmamanızı öneririm. Big Grin
Ağlarsa kablosuz ağlar, gerisi yerel ağlar...
Normalizasyon iyidir, her zaman iyi olacak diye bir kaide yoktur bazen hız için veri tekrarı göze alınabilir
Yalnızım ama bir kente yürüyen ordu gibiyim, edebiyattan kaçınmalıyım..

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  FireMonkey ile Modern Arayüz Tasarımı Webinarı (Web Semineri) Abdullah ILGAZ 57 34.545 12-11-2019, Saat: 08:02
Son Yorum: Bay_Y

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi