Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 3/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Delphi'de onResume onPause Metotları
Android'de  java'daki onPause ve onResume metotlarının Delphi'deki  karşılığı nedir arkadaşlar?Nette baktım ama çok ayrıntılı bir açıklamaya rastlayamadım.Firemonkey'de bunun es geçilmeyeceğini düşünüyorum ama ben mi bulamadım acaba?
Herhangi bir basit problem, hakkında yeterince toplantı yapılarak, çözümsüz hale getirilebilir.
https://play.google.com/store/apps/developer?id=ONGUN
Merhaba,
Java'yı pek bilmiyorum. Fakat bahsetmiş olduğunuz metodlar, Android işletim sisteminde uygulama yaşam döngüsü  içerisinde gerçekleşen olaylardır.
FMX platformunda (Mobil platform=iOS, Android), IFMXApplicationEventService interface'ini incelerseniz, aradığınız metod/olayı yakalayabilirsiniz.
(07-09-2017, Saat: 18:24)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,
Java'yı pek bilmiyorum. Fakat bahsetmiş olduğunuz metodlar, Android işletim sisteminde uygulama yaşam döngüsü  içerisinde gerçekleşen olaylardır.
FMX platformunda (Mobil platform=iOS, Android), IFMXApplicationEventService interface'ini incelerseniz, aradığınız metod/olayı yakalayabilirsiniz.

Hocam teşekkür ederim.Rehberliğinizde şurada güzel bir açıklama buldum.
Herhangi bir basit problem, hakkında yeterince toplantı yapılarak, çözümsüz hale getirilebilir.
Merhaba,

Android JNI.Bridge kütüphaneleri ile native olarak erişilen kütüphanelerin hepsine erişimimiz bulunuyor. Daha önce yaptığımız saha satış uygulamasında fatura-fiş-belge yazdırmak için bluetooth yazıcı kullandık. Socket gönderimlerinde broken pipe hatası aldığımız için Androidapi.JNI.BluetoothAdapter ile sorunumuzu çözmüştük. Bu ve benzeri meseleler, thread yönetimleri, 3. parti bileşenler ve native platformda olan her şeyi yapabilirsiniz.
(08-09-2017, Saat: 11:42)Abdullah Ilgaz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,

Android JNI.Bridge kütüphaneleri ile native olarak erişilen kütüphanelerin hepsine erişimimiz bulunuyor. Daha önce yaptığımız saha satış uygulamasında fatura-fiş-belge yazdırmak için bluetooth yazıcı kullandık. Socket gönderimlerinde broken pipe hatası aldığımız için Androidapi.JNI.BluetoothAdapter ile sorunumuzu çözmüştük. Bu ve benzeri meseleler, thread yönetimleri, 3. parti bileşenler ve native platformda olan her şeyi yapabilirsiniz.
Üstadım,Mobil platformda yeniyim,Desktop üzerinde çalıştım hep.Mobil platform hobi olarak fırsat buldukça.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Delphi FMX Enter tuşu (dpad_center) yakalama tarkancengiz 8 206 20-03-2024, Saat: 15:54
Son Yorum: tarkancengiz
  Delphi 12 Boş Form Derleme Hatası [Çözüldü] codder71 4 471 21-02-2024, Saat: 22:09
Son Yorum: codder71
  Delphi 12 IOS Simulatorde Uygulama Çalışmıyor elixir84 3 923 07-02-2024, Saat: 17:05
Son Yorum: elixir84
  CTRL + D delphi versiyon farkı Altıner 5 626 16-01-2024, Saat: 11:15
Son Yorum: yhackup
  Delphi 12 için XCode ve IOS Sürümü nedir? Mr.X 12 979 24-12-2023, Saat: 10:59
Son Yorum: burakb44

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi