Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Programda kullanılan bilesenlerin listesini alma
Merhabalar,
Yıllar once hazirladigim bir programda devexpress bilesenleri kullanmistim. Şimdi programı tekrar elden geciriyorum. Devexress bilesenlerini kaldirip yerine delphinin kendi bilesenlerini ekledim.
Tum unitlerdeki uses larda dexexpress ile ilgili tanimlamalari sildim. Ama projeyi Build  ettigimde hala devexress bilesenlerinide derleme icerisine attigini goruyorum.
Projede hangi unitte hangi bilesenler ile ilgili tanimlamalar mevcut bunu bulmanin kolay bir yolu vardir? Tek tek defalarca elden geçirmeme rağmen bir sonuç alamadim.
Teşekkürler.
(14-09-2017, Saat: 12:36)klavye Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhabalar,
Yıllar once hazirladigim bir programda devexpress bilesenleri kullanmistim. Şimdi programı tekrar elden geciriyorum. Devexress bilesenlerini kaldirip yerine delphinin kendi bilesenlerini ekledim.
Tum unitlerdeki uses larda dexexpress ile ilgili tanimlamalari sildim. Ama projeyi Build  ettigimde hala devexress bilesenlerinide derleme icerisine attigini goruyorum.
Projede hangi unitte hangi bilesenler ile ilgili tanimlamalar mevcut bunu bulmanin kolay bir yolu vardir? Tek tek defalarca elden geçirmeme rağmen bir sonuç alamadim.
Teşekkürler.

Kolay yoldan kastınız bunun otomatik olarak yapılmasını sağlamaksa böyle bir yol kısmen var, kısmen yok. Tam otomatik olması bana kalırsa pek de doğru olmaz, zira kod üzerindeki hakimiyetinizi kaybedebilirsiniz.

Süreci kolaylaştıracak bir kaç yazılım ve eklenti ise şunlar olabilir;

Fakat tüm bu araçlar dikkatli kullanılması gereken yazılımlardır, projenizin bir yedeğini almadan kullanmamanızı tavsiye ederim.
YouTube Delphi Tips
"Yaşlanarak değil, yaşayarak tecrübe kazanılır. Zaman insanları değil, armutları olgunlaştırır" Peyami Safa
Çok teşekkür ederim. Unit Dependency Scanner İşimi gördü.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  IEC 61850 Potokolünden veri alma shooterman 1 443 14-03-2024, Saat: 11:38
Son Yorum: shooterman
  Problem - ZKTeco Cihazlardan Anlık Veri Alma mad85 16 8.154 25-12-2023, Saat: 11:35
Son Yorum: osiso
  [ÇÖZÜLDÜ]Firebase Bearer Token Alma shooterman 8 683 05-12-2023, Saat: 12:17
Son Yorum: shooterman
  yeni kayıtta bildirim alma ercanskose 5 1.152 26-06-2023, Saat: 13:04
Son Yorum: ercanskose
  Stringgrid Hücre Bilgisi Alma oguzk06 5 879 03-05-2023, Saat: 19:39
Son Yorum: oguzk06

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi