Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Programda kullanılan bilesenlerin listesini alma
Merhabalar,
Yıllar once hazirladigim bir programda devexpress bilesenleri kullanmistim. Şimdi programı tekrar elden geciriyorum. Devexress bilesenlerini kaldirip yerine delphinin kendi bilesenlerini ekledim.
Tum unitlerdeki uses larda dexexpress ile ilgili tanimlamalari sildim. Ama projeyi Build  ettigimde hala devexress bilesenlerinide derleme icerisine attigini goruyorum.
Projede hangi unitte hangi bilesenler ile ilgili tanimlamalar mevcut bunu bulmanin kolay bir yolu vardir? Tek tek defalarca elden geçirmeme rağmen bir sonuç alamadim.
Teşekkürler.
(14-09-2017, Saat: 12:36)klavye Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Merhabalar,
Yıllar once hazirladigim bir programda devexpress bilesenleri kullanmistim. Şimdi programı tekrar elden geciriyorum. Devexress bilesenlerini kaldirip yerine delphinin kendi bilesenlerini ekledim.
Tum unitlerdeki uses larda dexexpress ile ilgili tanimlamalari sildim. Ama projeyi Build  ettigimde hala devexress bilesenlerinide derleme icerisine attigini goruyorum.
Projede hangi unitte hangi bilesenler ile ilgili tanimlamalar mevcut bunu bulmanin kolay bir yolu vardir? Tek tek defalarca elden geçirmeme rağmen bir sonuç alamadim.
Teşekkürler.

Kolay yoldan kastınız bunun otomatik olarak yapılmasını sağlamaksa böyle bir yol kısmen var, kısmen yok. Tam otomatik olması bana kalırsa pek de doğru olmaz, zira kod üzerindeki hakimiyetinizi kaybedebilirsiniz.

Süreci kolaylaştıracak bir kaç yazılım ve eklenti ise şunlar olabilir;
  • Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız. aracı (Ücretsiz, Açık kaynaktır)
  • Pagenza'nın Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız. aracı (Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız. sürümü ücretsizdir.)
  • Easy-ip'nin ücretsiz Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız. aracı

Fakat tüm bu araçlar dikkatli kullanılması gereken yazılımlardır, projenizin bir yedeğini almadan kullanmamanızı tavsiye ederim.
P.Safa:Yaşlanarak değil, yaşayarak tecrübe kazanılır.Zaman insanları değil,armutları olgunlaştırır
C.Yücel:Toprak gibi olmalısın! Ezildikçe sertleşmelisin!Seni ezenler sana muhtaç kalmalı! Hayatı sende bulmalı
S.Canan:Bildiğini zannettiğin an hiç bir şey öğrenemezsin
Bilgi uçar
Çok teşekkür ederim. Unit Dependency Scanner İşimi gördü.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  EFinans -> E-Arşiv WSDL alma malitutuncu 0 103 20-09-2019, Saat: 10:41
Son Yorum: malitutuncu
  Quick reportta hem satır, hem sütünu db.den alma boreas 6 384 12-06-2019, Saat: 08:48
Son Yorum: boreas
  HDMI'den görüntü ve ses alma Yeliz 5 607 13-02-2019, Saat: 21:56
Son Yorum: ahmetb
  iç içe döngüyle excelden veri tabanına kayıt alma sorunu?[SORUN ÇÖZÜLDÜ] baloglurecep 4 689 20-01-2019, Saat: 13:24
Son Yorum: baloglurecep
  Kredi Kartı İle Ödeme Alma hi_selamlar 14 1.958 28-12-2018, Saat: 09:28
Son Yorum: hi_selamlar

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi