Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 3/5 - 2 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
apple tablet uygulama yükleme
Arkadaşlar,

Delphi 10.2 tokyo

vmware, İOS 10.12.6 

xcode 9 beta 

kullanıyorum uygulamam simulatörde çalışıyor klasör altında dosyaları görebiliyorum "UYGULAMA.rsm" ve "UYGULAMA"  dosyaları görebiliyorum,

uygulamamı nasıl apple tablet yükleyebilirim ?

Teşekkürler
Apple developer hesabınız varsa yükleyebilirsiniz, yoksa yükleyemezsiniz.
Apple developer hesabım var ama nasıl yapacağımı bilemiyorum ?
(02-10-2017, Saat: 08:59)erdogan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Apple developer hesabım var ama nasıl yapacağımı bilemiyorum ?

Merhaba,
Özetle anlatmaya çalışayım. Smile
Öncelikle MAC OSX üzerinde, o PC'ye ait bir geliştirici sertifikası üretmeniz gerekiyor. Bunun için;
1- Mac bilgisayarınızdan Finder > Uygulamalar > İzlenceler > Anahtar Zinciri Erişimi (Finder > Applications > Utilities > Keychain Access) uygulamasını açın.
2- Keychain Access menüsünden Anahtar Zinciri Erişimi  > Sertifika Yardımcısı > Sertifika Otoritesinden Sertifika İste, (Certificate Assistant > Request a Certificate From a Certificate Authority) menü elemanını seçin.
3- Apple sertifika oluşturma yardımcısı açılacaktır. İlk ekranda Sürdür (Continue) butonuna basarak, sonraki işleme geçin.
4- "Sertifika Bilgileri" (Certificate Information) ekranında e-mail adreslerinizi yazarak, "İstek" (Request is) kısmında "Diske Kaydet"  (Save to disk) seçelim. Bu ekranda Sürdür (Continue) butonuna tıklayın.
5- Açılan ekranda sertifika kaydedilecek konumu seçtikten sonra "Kaydet" (Save) butonuna basarak, (.certSigningRequest uzantılı dosya oluşacaktır) işlemi tamamlayın.

Sonraki işlem: Geliştirici Sertifikasının Oluşturulması
1- Apple Developer Hesabınız ile oturum açın.
2- Certificates, Identifiers & Profiles linkini tıklayın.
3- Certificates / Development bölümünden, sağ üst köşede yer alan artı (+) butonuna tıklayıp, yeni bir geliştirici sertifikası oluşturun.
   Select Type kısmından, iOS App Development seçin.
   Request kısmını Continue ile geçin.
   Generate kısmında, Mac OSX üzeinden oluşturduğunuz .certSigningRequest uzantılı sertifikayı seçin (yukarıda nasıl oluşturacağınızı anlattım) ve Continue ile devam edin.
   Download kısmında, Download butonu ile oluşturduğunuz geliştirici sertifikasını indirin.
4- Oluşturduğunuz Geliştirici  sertifikasnı (.cer uzantılı) MAC OS X bilgisayarınızın masa üstüne kopyalayın ve çalıştırın (çift tıklayın).  
5- "Anahtar Zinciri Erişimi" uygulamasında, "Kategori"(Category) / "Sertifikalarım" (My Certificates) kısmında yüklenen sertifikalarınızı görebilirsiniz.

Sonraki İşlem: Cihaz Kaydı
1- Certificates, Identifiers & Profiles ekranında, Devices / All linkini tıklayın.
2- Sağ üst köşede yer alan artı (+) butonuna tıklayıp, yeni cihaz ekleyin.
   Name: Cihaz adı (Cihazı anımsatıcı herhangi bir isim olabilir)
   UDID: Cihaz kimlik numarasıdır. (Apple cihazınızı MAC OS X PC'ye USB ile bağladıktan sonra, XCode / Devices kısmında bu ID'yi görebilirsiniz)

Sonraki İşlem: Uygulama Kaydı
1- Certificates, Identifiers & Profiles ekranında, Identifiers / App IDs linkini tıklayın.
2- Sağ üst köşede yer alan artı (+) butonuna tıklayıp, yeni uygulama ekleyin.
   App ID Description: Uygulamanız anımsatıcı herhangi bir isim olabilir.
   Bundle ID: Uygulamanızın benzersiz kimlik adı. (ör.: uygulama adı DelphiCan ise com.ergogan.DelphiCan olmalıdır)
   Son olarak Register ve Done butonları ile işlemleri tamamlayın.

Sonraki İşlem: Provizyon Oluşturma
1- Certificates, Identifiers & Profiles ekranında, Provisioning Profiles / Development linkini tıklayın.
2- Sağ üst köşede yer alan artı (+) butonuna tıklayıp, yeni bir provizyon ekleyin.
   Select Type kısmından, Development: iOS App Development seçin ve Continue butonu ile devam edin.
   Sonraki adımda Configure kısmında, Daha önce oluşturduğumuz Uygulama adını seçin ve Continue ile devam edin.
   Select certificates kısmında daha önce oluşturduğumuz iOS Development sertifikasını seçin ve Continue butonu ile devam edin.
   Select devices kısmında daha önce oluşturduğumuz cihazı/cihazları seçin ve Continue butonu ile devam edin.
   Generate kısmında Profile Name: Provizyonu anımsatıcı herhangi bir isim yazın ve Continue butonu ile devam edin.
   Download kısmında, Download butonu ile oluşturduğunuz provizyon dosyasını (.mobileprovision uzantılı) indirin.
   Oluşturduğunuz provizyon dosyasını (.mobileprovision) MAC OS X bilgisayarınızın masa üstüne kopyalayın ve çalıştırın (çift tıklayın).  

Sonraki İşlem: Mac OS X üzerinde PAServer'ın çalıştırılması

Sonraki İşlem: Delpi IDE'si ile Bağlantı Profilinin oluşturulması

Sonraki İşlem: Delpi IDE'si ile iOS 64 bit SDK'nın geliştirici bilgisayarına kurulması

Sonraki İşlem: Apple mobil Cihazın MAC PC'ye USB ile Bağlanması

Sonraki İşlem: Delpi IDE'si ile Hedef Platformun Seçilmesi
Project Manager / Target Platforms kısmından iOS Device - 64 bit altında, MAC PC'ye USB ile Bağladığınız Mobil Cihazı seçin.

Sonraki İşlem: Delpi IDE'si ile cihaz ve provizyon kontrolü
1- Delphi, Project / Options menüsünden Provisioning sekmesini açın.
2- Target alanından All configurations > iOS Device - 64 bit platform altında
3- Build Type alanında  iOS Device - 64 bit - Development seçili olmalıdır.
4- Provision Profile kısmında Auto seçili olmalı veya oluşturmuş olduğunuz provizyonu doğrudan da seçebilirsiniz.
5- Developer Certificate kısmında oluşturduğunuz Geliştirici sertifika adı görünüyor olmalıdır.

Önemli Not: 3-4 ve 5. adımların herhangi birinde ünlem (hata bilgisi: ünlemin hemen yanında yazar) varsa, o hata ile ilgili kısmı tekrar gözden geçirin.

Umarım Cevabımın en üst kısmında yer alan Smile ( Smile ) ikonunu neden koyduğumu anlamışsınızdır.

Daha Detaylı açıklama ve örnek uygulamalar için Kitabın çıkmasını bekleyeceğiz.
ipa dosyasını app loader ile itunese yukeleme yapmak istedigimde : 90163 hatası ve itms-90211 hataları alıyorum çıkamadım içinden yardım lütfen
(24-11-2017, Saat: 19:45)rahim@kirazyazilim.com Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ipa dosyasını app loader ile itunese yukeleme yapmak istedigimde : 90163 hatası ve itms-90211 hataları alıyorum çıkamadım içinden yardım lütfen

Merhaba,
90163 ve 90211 hata kodlarının her ikisi de sertifikasyon işlemlerinin ( Invalid code signing entitlements) doğru yapıldığını gösteriyor.
Distribution sertifikası ve provizyonlarınızı tekrar gözden geçirin.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Delphi 12 IOS Simulatorde Uygulama Çalışmıyor elixir84 7 1.214 24-04-2024, Saat: 10:40
Son Yorum: elixir84
  Google play Uygulama yükleme hatası [Çözüldü] codder71 3 392 23-02-2024, Saat: 22:42
Son Yorum: codder71
  Delphi 11.3 Andorid 10 ve üzeri uygulama çalışmıyor TuncayDelphi 7 654 07-12-2023, Saat: 01:23
Son Yorum: TuncayDelphi
  ios uygulama Bay_Y 4 425 22-11-2023, Saat: 16:06
Son Yorum: Bay_Y
  Apple Enterprise Hesap Sorunu emrahozten 0 277 13-11-2023, Saat: 10:51
Son Yorum: emrahozten

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi