Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Play Store Cihaz Kataloğu
Intel cihazda bir kere deneme şansım oldu,
release apk olarak denediğimde çalışmadı,
debug apk olarak çalışmıştı.

Yalnız Delphi IDE'si Tokyo mu, Berlin mi hatırlamıyorum.
Belki biliyorsunuzdur. Farklı cihazlae için birden çok APK oluşturup yayınlayabiliyorsunuz. (en azından böyle biliyorum)
(27-09-2017, Saat: 22:10)engerex Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Belki biliyorsunuzdur. Farklı cihazlae için birden çok APK oluşturup yayınlayabiliyorsunuz. (en azından böyle biliyorum)

Google Play cihaz kataloğunda yaklaşık olarak 14.200 farkı cihaz olduğunu düşünürsek (ki zamanla bu sayı hızla artacaktır), cihaza göre değil, mevcut cihazların kullandığı tüm SDK' lardaki standart (ortak) metodlar kullanılarak, uygulama geliştirmekte fayda olacağı kanaatindeyim.
Örneğin, geliştirmiş olduğum bir uygulamada, 12.200 cihaz destekleniyor. Destek oranı %85'e tekabül ediyor. İyi bir oran diye düşünüyorum. Desteklemeyen cihazların da muhtemelen Android 4.1 altı SDK' ya sahip cihaz olduklarını düşünüyorum (Henüz inceleme fırsatım
olmadı, Google'ın cihaz kataloğunda desteklenmeyen cihazlar ayrıntılı olarak listeleniyor. Bu kısmı inceledikten sonra daha detaylı bir bilgi verebilirim) Bu alt limit de zaten Embarcadero'nun Android hedef platformu için vermiş olduğu sınırdır.
Not: Uygulamada donanımsal olarak yalnızca, Wi-fi ile Bluetooth izni isteniyor ve DeviceId alınıyor. Yazılımsal olarak ise tüm veri tabanı işlemleri yapılıyor.
@Fesih ARSLAN Evet aslında bunu kasteddim.
Yalnız Android Studio'yu bilmiyoru ama bildiğim kadarıyla iş FMX ile biraz karışık. Cihazla aynı veya yüksek SDK sürümü kullansanda uygulama başlarken siyah ekranda kapandığı olabiliyor. Tabi bunlarda fixlerle çözülebiliyor.
(27-09-2017, Saat: 17:43)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(27-09-2017, Saat: 17:29)mcuyan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Konuyla ilgili bir soru: Bildirğiniz üzere And SDK managerde son çıkan AND versiyonlarının SDK ları yayınlanıyor. Şunnu öğrenmek istiyorum: En son SDK lar eski telefonları destekliyormu.. yoksa en alt düzey SDK ları kullanıp Yeni ANd telefonları mı kullanmamız gerkeiyor. Yani SDK manager daki versiyonlar konusudna bilgi almak istiyorum Smile

Yazmış olduğum uygulamaları genellikle Android API 5, 6 ve 7 sürümlerinin tümünde test ediyorum. Sanırım @abdullah ILGAZ'ında belirttiği nedenlerden dolayı; uygulama tüm Android sürümlerinde sorunsuz çalışıyor (Android 4.1 ve üzeri olması kaydıyla tabi. Embarcadero'nun alt destek limiti). 
Aşağıda geliştirmiş olduğum bir uygulamanın gerçek cihaz sayıları gösteriliyor. Uygulama yaklaşık olarak bir aydır kullanılıyor. Herhangi bir olumsuz geri dönüş olmadı. 

2017-09-27_17-38-39.png

Öncelikle cevap için teşekkürler.

Fakat and 4.1 üzeri tüm versiyonlarda çalışması için sdk manager da ve delphi içinde hangi ayarları yapmak gerekiyor.. Benim ekranlarım aşağıdaki gibidir. And 6 ve 7 de sorunsuz çalışıyor.. ama and 4.1-6 arası hiç denemedim.

Aşağıdaki gibi olmayıor çünki 200kb sınırım varmış Smile

Kısacası SDK managerda And 7.1 ve 8 in sdk ları yüklü..

Delphi tarafında ise Tools-Options-SDK  MAnager- SDK: And 26.0.1   ve NDK da ise 4.8 ve And 19 folderlarını sçetim.. Yani en son sürümleri..
Acaba ilk yüklendiği ayarlardamı kalmalıydı?

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Alcinoe's play video xorpas 4 328 26-03-2024, Saat: 00:32
Son Yorum: gbg
  Google play Uygulama yükleme hatası [Çözüldü] codder71 3 362 23-02-2024, Saat: 22:42
Son Yorum: codder71
  Google Play Uygulama Yükleme apachi2006 3 491 20-08-2023, Saat: 23:12
Son Yorum: apachi2006
  [Çözümlü] Delphi 11.2 ile Google Play'e uygulama yükleme hatası (android:exported) Abdullah ILGAZ 1 560 10-01-2023, Saat: 17:01
Son Yorum: mcuyan
  Google Play aab yükleme emrahozten 7 1.914 23-09-2022, Saat: 23:53
Son Yorum: nguzeller

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi