Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TListViewItem arkaplanı nasıl değiştirilir?
Video 
FireMonkey projelerinizde TListView üzerinde çeşitli bilgileri göstermeyi, listelemeyi, aramayı yapmak için kullanıyoruz. Bu yazımızda TListView içindeki TListViewItem nesnelerini arkaplan rengini kolay bir şekilde nasıl değiştireceğimizi anlatacağım.
  • Öncelikle 1 adet FMX form oluşturun.
  • Şimdi içerisine 1 adet TListView ekleyin.
  • Eğer çift renk olarak kullanacaksanız form üzerine eklediğiniz ListView1'in Properties kısmına gelin ve AlternatingColors parametresini True yapın.
o6kgbR.png
  • Şimdi form üzerindeki ListView1'e sağ tuş yapın
  • Edit Custom Style... 'a tıklayın.
lbW7Mg.png
  • Yan sekmede sizin için oluşturulan StyleBook1 nesnesini yönetmeniz için Style Designer açılmış olacak.
  • Structure bölümünden ListView1Style1'in kırılımlarını açarak itembackground ve alternatingitembackground parametrelerine tıklayarak aktif hale getirin.
  • Object Inspector bölümünden Color değerini değiştirerek istediğiniz renkleri belirleyebilirsiniz. (Hex kod değeri kullanmak için #FF{6 haneli HEXCODE} yazın.)
Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
kernow software in kstableview componentini denemenizi önririm. keza ben kstableview ı keşfettikten sonra hiç bir zaman lisview e ihtiyac duymadım. (Bu arada delphide style larla ne zaman uğraşsam hep başım belaya girdi ve apk yada ipa larda müthiş paket boyutu artmaları yaşadım.)

(24-10-2017, Saat: 20:07)mcuyan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.kernow software in kstableview componentini denemenizi önririm. keza ben kstableview ı keşfettikten sonra hiç bir zaman lisview e ihtiyac duymadım. (Bu arada delphide style larla ne zaman uğraşsam hep başım belaya girdi ve apk yada ipa larda müthiş paket boyutu artmaları yaşadım.)

Merhaba,

Bazı yazılarda uzun süredir bu bileşen paketine güncelleme gelmediğine dair görüşler belirtilmişti fakat proje'nin güncel hali bitbucket üzerinden devam ediyor, link aşağıda;

( Bu yazı yazıldığı sırada bu pakete en son 20 saat önce bir güncelleme gelmişti... )
P.Safa:Yaşlanarak değil, yaşayarak tecrübe kazanılır.Zaman insanları değil,armutları olgunlaştırır
C.Yücel:Toprak gibi olmalısın! Ezildikçe sertleşmelisin!Seni ezenler sana muhtaç kalmalı! Hayatı sende bulmalı
S.Canan:Bildiğini zannettiğin an hiç bir şey öğrenemezsin
Bilgi uçar
(25-10-2017, Saat: 14:25)uparlayan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
(24-10-2017, Saat: 20:07)mcuyan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.kernow software in kstableview componentini denemenizi önririm. keza ben kstableview ı keşfettikten sonra hiç bir zaman lisview e ihtiyac duymadım. (Bu arada delphide style larla ne zaman uğraşsam hep başım belaya girdi ve apk yada ipa larda müthiş paket boyutu artmaları yaşadım.)

Merhaba,

Bazı yazılarda uzun süredir bu bileşen paketine güncelleme gelmediğine dair görüşler belirtilmişti fakat proje'nin güncel hali bitbucket üzerinden devam ediyor, link aşağıda;

( Bu yazı yazıldığı sırada bu pakete en son 20 saat önce bir güncelleme gelmişti... )

ABi haftalardır arıyordum.. Hatalar vs.. Çok teşekkürler bilgi ve gücnelleme için..

Ama kstableview mobilde çok işinize yarayacaktır eminim..
Teşekkürler , güzel bir anlatım olmuş.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Lightbulb Google Play Store'a Ağustos 2020'ye kadar nasıl uygulama yüklenir? Abdullah ILGAZ 20 496 18-09-2019, Saat: 22:27
Son Yorum: Mr.Developer
  Şeffaf Tasarım nasıl yapılır ? [ ANLATIM ] Mr.Developer 12 348 15-09-2019, Saat: 13:32
Son Yorum: Mr.Developer
  Admob Ödül kazanan video Nasıl Eklenir? dnzmobile 9 1.313 07-03-2019, Saat: 23:23
Son Yorum: egeven
  Ipad Tarafında Sqllite Yedeği Nasıl Alınabilir pro_imaj 5 610 09-01-2019, Saat: 20:28
Son Yorum: narkotik
  Drawline Nasıl Renklendirebilirim?? xenginyigit 3 545 15-11-2018, Saat: 22:43
Son Yorum: xenginyigit

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi