Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 4/5 - 2 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Listviewden excele insert
Selamlar;

Listviewde bulunan verileri, sürükle bırak yöntemiyle ile excele insert olarak eklemek mümkün mü? mümkünse nasıl bir yol izlemeliyim?
Merhabalar hocam,

Eğer sürükle bırak yöntemi ile yapacaksanız şöyle bir fikrim var;

Verileri sürüklediğiniz yerde, sürüklenen verileri depolayarak ve hemen sonrasında buton ile insert işlemlerini for döngüsü ile eklemeniz mümkün olabilir. Tabi bu fikir berbat olabilir ama kanaatimce ben olsam bu yolu izlerdim diye düşünüyorum Blush .

Saygılarımla,
İyi çalışmalar.
kisisel_logo_dark.png
formunuza active X denetimi ile bir excel sheet ekleyip, formunuzdaki excele datayı aktarabilirsiniz diye düşndüm bir an..?
Merhaba,
Aklıma gelen ilk yöntem sürükle bırak değil de, kopyala yapış yöntemi kullanılabilir.
Seçilen satır,sütun yada hücrenin hafızaya alınması sağlayabilirsiniz. Excel içinde yapıştır demesi yeterli olacaktır.  Eğer birden fazla hücre seçip hafızaya alacaksanız gözlemlediğim kadarı ile ayrı hücrelere aktarımı yapmak için araya tab geçişi eklemeniz gerekecek.
Örnek;
Clipboard.AsText:='Delphi'+chr(9)+'CAN';
Böylelikle sıralı bir şekilde hücrelere yerleştirmeyi gerçekleştirebilirsiniz.
İyi Çalışmalar.
Fikirler için teşekkür ederim;

Clipboard aklımdaki olan seçeneklerden biriydi tek handikap ise excele sürükle bırak ırasında insert işlemini yaptırmak.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tarayıcıda Taranan Textleri Excele Aktarma bünyamin68 1 522 08-12-2022, Saat: 00:28
Son Yorum: engerex
  INSERT INTO İle Kayit OZCANK 9 2.540 15-06-2021, Saat: 11:30
Son Yorum: OZCANK
  SQL Server insert sorunu shooterman 0 507 03-06-2021, Saat: 21:57
Son Yorum: shooterman
  Dbgrid Excele Aktarma Sorunu bünyamin68 3 1.307 25-03-2021, Saat: 14:13
Son Yorum: bünyamin68
  Dataset de Edit veya İnsert hatası guvenlik 4 3.296 12-08-2020, Saat: 09:27
Son Yorum: DelphiCan

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi