Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Location Sensor - Konum Bilgisi Öğrenme
Merhaba Arkadaşlar,

Location Sensor ile Gps olmayan cihazlarda konumu Wifi bağlantısından veya Mobil bağlantı üzerinden alabilmemiz mümkün mü ?

Şuan elimde bir cihaz var ve gps özelliği bulunmamakta bu cihazın konum bilgisine nasıl ulaşabilirim.

Teşekkürler.
Merhaba,

Bahsettiğiniz mesele ile ilgili şuanda dünya üzerinde yazılmış olan akademik makale sayısı çok az. Apple ve Google gibi firmalar ise WiFi erişimleri ile kişilerin konumlarını saptama konusunda ısrarlı bir şekilde çalışıyor. Belki benim bilmediğim bir yöntem vardır ancak bildiğim kadarıyla GPS olmadan lokasyon bilginizi toplamak pek kolay bir yöntem değil. WiFi kullanımınıda da GPS ile toplanan veriyi sadece veri transferi için kullananları biliyorum.

Göz atmanız için bir link bıraktım.
Bu da bahsettiğim makalelerden birisi

Dip: WiFi pozisyonuna göre konum belirleme
İyi günler.
İlginiz için teşekkür ederim Abdullah Bey.

Bende öyle biliyordum fakat forumda araştırırken dün http://www.delphican.com/locationsensor-...ulmak.html bu konuya rastladım.

Bir arkadaşımız yaptığı bir uygulamadan şöyle bahsetmiş "Locationsensor kullandığımda konum bilgileri otomatik algılanıyor. Mobil interneti açıyorum gsm den alıyor, adsl ye bağlanıyorum ordan alıyor, GPS açıkken ordan da alıyor.", bana tam olarak bulunduğu konum lazım değil zaten 3-4km lik bir alan yeterli benim için cihazın bulunduğu bölgeyi öğrenebilirsem şimdilik benim işimi görüyor. Şimdi attığınız linkleri de inceleyeceğim.

İyi günler.
(09-11-2017, Saat: 10:39)samet Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İlginiz için teşekkür ederim Abdullah Bey.

Bende öyle biliyordum fakat forumda araştırırken dün http://www.delphican.com/locationsensor-...ulmak.html bu konuya rastladım.

Bir arkadaşımız yaptığı bir uygulamadan şöyle bahsetmiş  "Locationsensor kullandığımda konum bilgileri otomatik algılanıyor. Mobil interneti açıyorum gsm den alıyor, adsl ye bağlanıyorum ordan alıyor, GPS açıkken ordan da alıyor.", bana tam olarak bulunduğu konum lazım değil zaten 3-4km lik bir alan yeterli benim için cihazın bulunduğu bölgeyi öğrenebilirsem şimdilik benim işimi görüyor. Şimdi attığınız linkleri de inceleyeceğim.

İyi günler.

Ben teşekkür ederim Samet Bey.

İlgili linkte veri kaynağını bulmaya yönelik bir soruydu. Oraya vermiş olduğum cevabı kullanarak kullanıcının eriştiği bilgiye hangi internet bağlantısından eriştiğini tespit edebilirsiniz.

İyi günler.
Merhaba, şuan şöyle birşey farkettim location sensor için change olayına her zaman düşmüyor veya 2-3 saniye geçikmeli düşüyor. Fakat Map componenti user konumunu anında buluyor. Yani sensor kulllanmak yerine sistemden gelen konumu bulabilirmiyiz.
Yalnızım ama bir kente yürüyen ordu gibiyim, edebiyattan kaçınmalıyım..

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Adresten Konum Kordinat bulma [Çözüldü.] codder71 6 1.145 20-05-2023, Saat: 22:38
Son Yorum: codder71
  FMX IOS ve Android te dahili hafıza öğrenme vedat33 3 929 02-04-2023, Saat: 07:33
Son Yorum: emozgun
  IOS Location izni isteği vedat33 2 643 12-10-2022, Saat: 09:19
Son Yorum: vedat33
  Android Konum Alamama erdogan 7 2.237 31-08-2022, Saat: 13:23
Son Yorum: gonulali
  Ön kamerayı sensör gibi kullanma gonulali 3 1.033 22-01-2022, Saat: 11:54
Son Yorum: Jakarta2

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi