Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Basit bir fotoğraf kopyalama aracı
Merhabalar,

Bana çok lazım olan bir şeydi, yapmışken lazım olan herkes faydalansın istedim.

Telefonumda çektiğim her anım değerlidir benim için sık sık bilgisayarıma HDD ve DVD'ye yedeklerim.

Fakat telefona format atıyoruz veya başka nedenlerdn , telefonun fotoğraf sayacı sıfırdan başlıyor DCIM_0001.JPG gibi bu fotoğrafların isimleri aynı olduğu için aynı klasöye yedeklenemiyor birbirini değiştiriyor veya _1 ekleyerek kaydediyor fotoğraf tarih sıralaması vs hepten karışıyor.
Aşağıdaki yaptığım uygulama ile, fotoğrafların EXIF bilgierindeki fotoğrafın çekilme tarihlerini yakalayarak birden fazla dizindeki fotoğrafları tek dizine kopyalayabilirsiniz.

1. Kaynak Dizinleri Seçin
  2. Dosyaları Listeleyin
  3. Hedef Dizin Seçin
  4. Tarih Maskesini seçenek olarak koydum çok gerekmedikçe değiştirmenizi önermem,
  5. Hedefe Kopyala butonuna tıklayın.
Eğer kopyalama sırasında bir hata oluştuysa hatalar sekmesinde detayları yazacaktır.

Uygulamayı Buradan İndirebilirsiniz.
Kaynak Kodlarını Buradan İndirebilirsiniz.

2017-11-25_17-21-42.jpg 2017-11-25_17-21-59.jpg 2017-11-25_17-22-11.jpg 2017-11-25_17-22-17.jpg 2017-11-25_17-22-41.jpg

Uygulamada kullandığım Kütüphanenin linki :  https://code.google.com/archive/p/ccr-exif/downloads
Paylaşımınız için teşekkür ederim. Gayet güzel bir çalışma olmuş.

Buna ek olarak bir özellik talebinde bulunsam;
Bu dosyaları yedeklediğimiz klasörün yedeğini de FTP bağlantısı oluşturarak uzak sunucu yada NAS üzerine taşıma ile ilgili bir ekleme olsa çok güzel olur Shy
Emeğiniz ve paylaşımınız için teşekkürler.
Kaynak dosyalarda eksik dosya mı var ben mi göremedim acaba  :ss
Unit2 in '..\..\Documents\Embarcadero\Studio\Projects\Unit2.pas' {Form2}
(25-11-2017, Saat: 17:56)Abdullah ILGAZ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Paylaşımınız için teşekkür ederim. Gayet güzel bir çalışma olmuş.

Buna ek olarak bir özellik talebinde bulunsam;
Bu dosyaları yedeklediğimiz klasörün yedeğini de FTP bağlantısı oluşturarak uzak sunucu yada NAS üzerine taşıma ile ilgili bir ekleme olsa çok güzel olur Shy

Hmm mantıklı bir istek tabi, ben bunu Android uygulamasından yapmayı düşünüyordum.

(25-11-2017, Saat: 18:21)Cyber Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Emeğiniz ve paylaşımınız için teşekkürler.
Kaynak dosyalarda eksik dosya mı var ben mi göremedim acaba  :ss
Unit2 in '..\..\Documents\Embarcadero\Studio\Projects\Unit2.pas' {Form2}

Çok pardon ekledim şimdi.
Elinize sağlık. Güzel bir araç olmuş...
İrfanview programininda dosya adlandirma icin epey gelismis ozellikleri vardi belki fikir verir
Topluluk mopluluk yok :/
Geliştirilebilir sadece jpg destekliyor, Hazır temalar yoksa hata alınıyor runtime'da.
Teşekkürler.
Yalnızım ama bir kente yürüyen ordu gibiyim, edebiyattan kaçınmalıyım..
Emeğinize Sağlık Smile
Z7HWzZNFQYYsFui_gNRNO4nQ5jO9_aTWbllb_cmW...w1366-h654
(26-11-2017, Saat: 11:59)boreas Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İrfanview programininda dosya adlandirma icin epey gelismis ozellikleri vardi belki fikir verir

Fotoğraflarımı başkasının uygulamasına güvenemedim.

(26-11-2017, Saat: 13:40)narkotik Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Geliştirilebilir sadece jpg destekliyor, Hazır temalar yoksa hata alınıyor runtime'da.
Teşekkürler.

Jpegten ziyada sadece fotoğraf formatlarını destekliyor. Telefonlarımız genelde jpg fotmatında çekiyor o yüzden onları hiç eklemedim.
Temayı bilerek öyle bıraktım eğer bilmeyen varsa uğraşıp yükler diye Smile

(26-11-2017, Saat: 14:01)Hashshashin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Emeğinize Sağlık Smile

Teşekkürler

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi