Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
FireMonkey Android de Formlar Hakkında Yardım
Merhaba, android uygulamada 7 adet form olan bir uygulamam var. Bu formları çalışma esnasında ihtiyaç olunca create ediyorum ancak bu durum çok stabil çalışmıyor ve kısa süreli donma oluyor. Aynı şekilde formları uygulama ilk açılışta create ettiğimde de açılış süresi uzuyor.

Bu hususla ilgili profesyonel bir çözüm bulabilir miyim diye sizlerden çözüm önerisine ihtiyacım var.

Şimdiden teşekkürler.
(01-12-2017, Saat: 19:15)beklentili Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba, android uygulamada 7 adet form olan bir uygulamam var. Bu formları çalışma esnasında ihtiyaç olunca create ediyorum ancak bu durum çok stabil çalışmıyor ve kısa süreli donma oluyor. Aynı şekilde formları uygulama ilk açılışta create ettiğimde de açılış süresi uzuyor.

Bu hususla ilgili profesyonel bir çözüm bulabilir miyim diye sizlerden çözüm önerisine ihtiyacım var.

Şimdiden teşekkürler.

TTabControl'u  kullanabilirsiniz, formlarınız yerine TTabItem'leri kullanırsınız.
Herhangi bir basit problem, hakkında yeterince toplantı yapılarak, çözümsüz hale getirilebilir.
https://play.google.com/store/apps/developer?id=ONGUN
Hocam tabcontrol aslında bir seçenek sizin de dediğiniz gibi ancak formlar içerisinde çok fazla kod var ve bu durumda ana form çok kasılacaktır.
Merhaba,
Mobil platform, VCL'e göre çok kırılgan. Smile
Zora gelemiyor, en ufak hatada ... crashed
Kendi Mobil projemizde 1 Form ve 7 Adet Frame kullandık.
Frame'ler, Form'lara göre daha esnektir ve sistem kaynaklarını daha az kullanırlar.
(01-12-2017, Saat: 20:45)beklentili Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam tabcontrol aslında bir seçenek sizin de dediğiniz gibi ancak formlar içerisinde çok fazla kod var ve bu durumda ana form çok kasılacaktır.

Formları gruplandırabilir, grupladıklarınızda tabcontrol kullanabilirsiniz.Bir de her formda yeniden oluşturduğunuz ama aynı olan değişkenler varsa bunları bir tane olacak şekilde ortak eleman yapabilirsiniz.
Herhangi bir basit problem, hakkında yeterince toplantı yapılarak, çözümsüz hale getirilebilir.
https://play.google.com/store/apps/developer?id=ONGUN
(01-12-2017, Saat: 21:55)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,
Mobil platform, VCL'e göre çok kırılgan. Smile
Zora gelemiyor, en ufak hatada ... crashed
Kendi Mobil projemizde 1 Form ve 7 Adet Frame kullandık.
Frame'ler, Form'lara göre daha esnektir ve sistem kaynaklarını daha az kullanırlar.

Hocam Frame kullanmayı düşündüm ama frame içerisindeki nesnelere diğer formlardan ulaşamadım. Bu konuda bir çözüm var mı?
Örneğin Frama_Login içerisindeki edit1'ulaşmak için ne yapmak gerekiyor.
Merhaba,
Mobil platformda Frame'lerle çalışma, ciddi bir ihtiyaç olduğundan bir Makale (FMX Mimarisinde - TFrame Kullanmak) yazma gereği duydum.
Faydalı olması dileğiyle
Hocam gerçekten çok teşekkürler. Emeğinize sağlık

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Android’de Dosya Depolama ve Paylaşma-2: And 11 SDK 30 Scoped Storage SAF MediaStore emozgun 12 4.728 19-03-2024, Saat: 22:29
Son Yorum: nguzeller
  Android 33 api sdk güncelleme [ÇÖZÜLDÜ] codder71 4 358 19-02-2024, Saat: 22:38
Son Yorum: codder71
  Xcode Üyeliği hakkında barissagir 15 1.905 07-02-2024, Saat: 16:26
Son Yorum: barissagir
  Mobil Android Emulator Altıner 5 319 22-01-2024, Saat: 18:28
Son Yorum: Altıner
  Firebird Android bağlantı aeyeci 2 258 01-01-2024, Saat: 14:41
Son Yorum: nguzeller

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi