Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
android komut verme yardım !
Question 
yaptığım android uygulama'da örneğin butona basınca nasıl telefonun herhangi bir özelliğini açtırabilirim ? ( kamera, ayarlar vs.)
bay hayalet iki günde sitenin altını üstüne getirdin.Konu çöplüğüne dönüştürdün forumu.Böyle yapacağına "delphi ile ilgili sorularım" yada "Delphi ve android ile ilgili sorularım" gibi bir başlık aç, orada sor sorularını,gene burada bütün sorularına cevap vermeye çalışır bu insanlar.Ama böyle giderse senden herkes rahatsız olacak ve yazdıklarına cevap vermeyecek haberin olsun.
(03-12-2017, Saat: 13:39)serhatil Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bay hayalet iki günde sitenin altını üstüne getirdin.Konu çöplüğüne dönüştürdün forumu.Böyle yapacağına "delphi ile ilgili sorularım" yada "Delphi ve android ile ilgili sorularım" gibi bir başlık aç, orada sor sorularını,gene burada bütün sorularına cevap vermeye çalışır bu insanlar.Ama böyle giderse senden herkes rahatsız olacak ve yazdıklarına cevap vermeyecek haberin olsun.

olayı neden bu kadar büyüttüğünüzü anlamış değilim. ama böyle düşüneceğinizi tahmin etmemiştim. ve çöplük meselesine gelecek olursak  açtığım konular gereksiz yada 
rahatsız edici olsaydı form yetkilileri ya uyarır ya da uyarmadan kapatabilirlerdi. dolayısı ile böyle bir eleştriye mağruz kalmak istemezdim.
(03-12-2017, Saat: 12:31)BY-HAYALET Adlı Kullanıcıdan Alıntı: yaptığım android uygulama'da örneğin butona basınca nasıl telefonun herhangi bir özelliğini açtırabilirim ? ( kamera, ayarlar vs.)

Merhaba,
Çok genel ve açık olmayan bir soru/sorular sormuşsunuz.
Bir işi nasıl yapacağınızdan ziyade, karşınıza çıkan sorunu veya yöntemin ne olması gerektiğini sorarsanız, size daha çok faydası olacaktır.
Yalnızca sorayım, cevapları alıp uygulama geliştireyim, derseniz. Emin olun size faydadan çok zararı olacaktır.
Öncelikle yazılımı kavrama adına, kendinize basit bir proje belirleyin. Örneğin, personel takip. Daha sonra bu projenin basitte olsa kısa bir analizini (projenin kaba taslak bölümlerini cizin ve veri tabanını kağıt üzerinde çizin) yapın. Projeye başlayın. Takıldığınız noktalarda açık kaynaklardan araştırmalar yapın. Cevabını bulamadığınız soruları da DelphiCan'da bir konu açarak detaylı bir anlatımla soru sorun.
Değerli bir çok hocamız size aynı tavsiyede bulunduğuna göre; işin doğru yolu da budur.
Ben yine bildiğim yoldan gideceğim derseniz.
Birkaç yıl sonra aynı noktada olduğunuzu göreceksiniz.
Tavsiyelerimizi bir eleştiri olarak algılamayın. Tavsiyelerimiz tamamen sizin bu işi en doğru şekilde öğrenmenizi sağlamak ve ilerleyen süreçte DelphiCan'da bilgi ve tecrübelerinizi paylaşmanızı sağlamaktır.
(03-12-2017, Saat: 14:10)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(03-12-2017, Saat: 12:31)BY-HAYALET Adlı Kullanıcıdan Alıntı: yaptığım android uygulama'da örneğin butona basınca nasıl telefonun herhangi bir özelliğini açtırabilirim ? ( kamera, ayarlar vs.)

Merhaba,
Bir işi nasıl yapacağınızdan ziyade, karşınıza çıkan sorunu veya yöntemin ne olması gerektiğini sorarsanız, size daha çok faydası olacaktır.
Yalnızca sorayım, cevapları alıp uygulama geliştireyim, derseniz. Emin olun size faydadan çok zararı olacaktır.
Öncelikle yazılımı kavrama adına, kendinize basit bir proje belirleyin. Örneğin, personel takip. Daha sonra bu projenin basitte olsa kısa bir analizini (projenin kaba taslak bölümlerini cizin ve veri tabanını kağıt üzerinde çizin) yapın. Projeye başlayın. Takıldığınız noktalarda açık kaynaklardan araştırmalar yapın. Cevabını bulamadığınız soruları da DelphiCan'da bir konu açarak detaylı bir anlatımla soru sorun.
Değerli bir çok hocamız size aynı tavsiyede bulunduğuna göre; işin doğru yolu da budur.
Tavsiyelerimizi bir eleştiri olarak algılamayın. Tavsiyelerimiz tamamen sizin bu işi en doğru şekilde öğrenmenizi sağlamak ve ilerleyen süreçte DelphiCan'da bilgi ve tecrübelerinizi paylaşmanızı sağlamaktır.

anladım efendim. dediklerinize ve diğer bir çok kişinin dediklerine katılıyorum zaten , çok mantıksız ve hazır kod istediğiminde farkındayım. sadece bazı şeylere acil ihtiyaç duyduğum
için böyle yapıyorum .rahatsız ettiğim yada form'a aykırı hareket ettiğim için kusruma bakmayın. tekrarlanmıyacağından şüpheniz olmasın saygılarımla.
(03-12-2017, Saat: 14:23)BY-HAYALET Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(03-12-2017, Saat: 14:10)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,

anladım efendim. dediklerinize ve diğer bir çok kişinin dediklerine katılıyorum zaten , çok mantıksız ve hazır kod istediğiminde farkındayım. sadece bazı şeylere acil ihtiyaç duyduğum
için böyle yapıyorum .rahatsız ettiğim yada form'a aykırı hareket ettiğim için kusruma bakmayın. tekrarlanmıyacağından şüpheniz olmasın saygılarımla.

İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederim.
(03-12-2017, Saat: 14:23)BY-HAYALET Adlı Kullanıcıdan Alıntı: anladım efendim. dediklerinize ve diğer bir çok kişinin dediklerine katılıyorum zaten , çok mantıksız ve hazır kod istediğiminde farkındayım. sadece bazı şeylere acil ihtiyaç duyduğum

Her koda da Acil ihtiyaç duyuyorsun. Hayırdır deadline'nın çok mu gerisinde kaldın. Sözleşme yaptığın müşterin gırtlağına mı çöküyor.
(03-12-2017, Saat: 16:25)yhackup Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(03-12-2017, Saat: 14:23)BY-HAYALET Adlı Kullanıcıdan Alıntı: anladım efendim. dediklerinize ve diğer bir çok kişinin dediklerine katılıyorum zaten , çok mantıksız ve hazır kod istediğiminde farkındayım. sadece bazı şeylere acil ihtiyaç duyduğum

Her koda da Acil ihtiyaç duyuyorsun. Hayırdır deadline'nın çok mu gerisinde kaldın. Sözleşme yaptığın müşterin gırtlağına mı çöküyor.

zerre alakası yok ve ben 18 yaşında otomasyon teknolojilerl bölümü öğrencisiyim. yani herhangi bir ticari işle alakam yok . tamamen özel ihtiyacım olduğu için acil ihtiyaç duyuyorum.
biraz hatta baya bir laf vurmuş gibi oldun lütfen olay öyle anlaşılmasın.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Android’de Dosya Depolama ve Paylaşma-2: And 11 SDK 30 Scoped Storage SAF MediaStore emozgun 12 4.723 19-03-2024, Saat: 22:29
Son Yorum: nguzeller
  Android 33 api sdk güncelleme [ÇÖZÜLDÜ] codder71 4 358 19-02-2024, Saat: 22:38
Son Yorum: codder71
  Mobil Android Emulator Altıner 5 318 22-01-2024, Saat: 18:28
Son Yorum: Altıner
  Firebird Android bağlantı aeyeci 2 258 01-01-2024, Saat: 14:41
Son Yorum: nguzeller
  FMX Android Barkod Scanner - [ÇÖZÜLDÜ] Mesut 21 2.164 20-12-2023, Saat: 21:46
Son Yorum: Jakarta2

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi