Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 1/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İlk önce hangi dili öğrenmek lazım?
(02-12-2017, Saat: 22:25)pro_imaj Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benim anlamadığım Suriye gibi ülkelerin vatandaşları bile çok iyi İngilizce biliyorken bizdeki durumun tam olarak nedeni nedir?

Benim şahsi görüşüm, bizlerdeki ve eğitim sistemimizdeki "gramer takıntısı" yüzünden. Konuşurken gramere uygun konuşmaya çalışacağız, hatalı kelime kullanmayacağız diye kasmaktan özgüven kazanamıyoruz.
There's no place like 127.0.0.1
Dayı olayı çok iyi özetlemiş bence. Niye yıllarca İngilizce eğitimi gören insanların, iki kelimeyi bir araya getirip konuşamadığını çok net ifade ediyor.

İngilizce öğrenmenin gerekliliğine inanıyorum. Ancak konu başlığı programlama dili olduğu için; cevabım (Mümkün ise Asm), C, C++, Object Pascal ve C#. Gerektiğinde düşük seviye, gerektiğinde yüksek seviye yazabilmek için.
Mal sahibi, mülk sahibi
Hani bunun ilk sahibi ?
Mal da yalan mülk de yalan
Var biraz da sen oyalan...
Konu dağılmadan müdahale edeyim Smile
"Hangi programlama dili öğrenilmeli" gibi dipsiz bir deryaya girmemek adına başlığı değiştirdim Big Grin
Kraliyet düzeyinde İngilizce konuşmaya çalışmanın bir bedeli var. Onu ödüyoruz ülkece. Sanmayın tüm o avrupalıların tıkır tıkır konuştuğunu. Daha kullandığı kelimenin ne olduğunu bilmiyorlar.
Benim yorumum ne iş yapılacağına göre değişeceğidir. Web uygulamaları için pascal'da zorlamanın anlamı yok php çok daha efektif, masaüstü uygulamarı içinde bence pascal / c++ / python son derce güçlü. Önemli olan güç yanında mı değil mi Smile Tabi kaynak olarak c++ / python / java kaynakları yadsınamayacak kadar fazla ki bence pascalın kaybettiği nokta kaynak eksikliğidir. Gerek yazılı gerek kitaplık olarak olsun çok ciddi eksiklerinin olduğu inancındayım. Sonuç olarak eğer masaüstü yazılım için c++ / py onun dışındaki herşey için java Smile
Topluluk mopluluk yok :/
(04-12-2017, Saat: 16:44)boreas Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benim yorumum ne iş yapılacağına göre değişeceğidir. Web uygulamaları için pascal'da zorlamanın anlamı yok php çok daha efektif, masaüstü uygulamarı içinde bence pascal / c++ / python son derce güçlü. Önemli olan güç yanında mı değil mi Smile Tabi kaynak olarak c++ / python / java kaynakları yadsınamayacak kadar fazla ki bence pascalın kaybettiği nokta kaynak eksikliğidir. Gerek yazılı gerek kitaplık olarak olsun çok ciddi eksiklerinin olduğu inancındayım.  Sonuç olarak eğer masaüstü yazılım için c++ / py onun dışındaki herşey için java Smile

(04-12-2017, Saat: 10:13)SimaWB Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Konu dağılmadan müdahale edeyim Smile
"Hangi programlama dili öğrenilmeli" gibi dipsiz bir deryaya girmemek adına başlığı değiştirdim Big Grin
(04-12-2017, Saat: 17:02)SimaWB Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(04-12-2017, Saat: 16:44)boreas Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benim yorumum ne iş yapılacağına göre değişeceğidir. Web uygulamaları için pascal'da zorlamanın anlamı yok php çok daha efektif, masaüstü uygulamarı içinde bence pascal / c++ / python son derce güçlü. Önemli olan güç yanında mı değil mi Smile Tabi kaynak olarak c++ / python / java kaynakları yadsınamayacak kadar fazla ki bence pascalın kaybettiği nokta kaynak eksikliğidir. Gerek yazılı gerek kitaplık olarak olsun çok ciddi eksiklerinin olduğu inancındayım.  Sonuç olarak eğer masaüstü yazılım için c++ / py onun dışındaki herşey için java Smile

(04-12-2017, Saat: 10:13)SimaWB Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Konu dağılmadan müdahale edeyim Smile

Anında bir ters U dönüş Smile Türkçe
Topluluk mopluluk yok :/

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Pascal Programlama Dili'nin babası Niklaus Wirth vefat etti csunguray 1 335 06-01-2024, Saat: 23:42
Son Yorum: enigma
  Merhaba Delphi Öğrenmek İstiyorum apparetabu 11 1.523 22-12-2023, Saat: 13:50
Son Yorum: yhackup
  Producthunt daha önce kullanan oldu mu. pro_imaj 0 324 29-04-2023, Saat: 09:47
Son Yorum: pro_imaj
  İkinci bir programlama dili olarak ne önerirsiniz? 3ddark 15 5.134 03-12-2020, Saat: 02:57
Son Yorum: mustafaozpinar
  Delphi dilini öğrenmek istiyorum Saurane 5 3.595 30-05-2020, Saat: 19:16
Son Yorum: Halil Han BADEM

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi