Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sistem Programlama ve Uygulama Programlama
14.08.2005 tarihinden 04.03.2012 tarihine kadar ELERA İşletim Sistemi'nin geliştirilmesi %100 assembly diliyle gerçekleştirilmiştir.

İlk sürüm (0.0.1) ile yazı (text) ekranına tek bir karakterin basılmasından son sürüm (0.2.4) olan grafiksel ekranın işlenmesine kadar geçen sürecin kodlarını ve sistem kalıplarını (system image) içeren toplam 21 sürüm sourceforge.net sunucusuna yüklenmiştir.

Dileyen programcılar kaynak kodlara ve sistem kalıplarına aşağıdaki adresten ulaşabilirler.

Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
(06-12-2017, Saat: 19:23)elera Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.14.08.2005 tarihinden 04.03.2012 tarihine kadar ELERA İşletim Sistemi'nin geliştirilmesi %100 assembly diliyle gerçekleştirilmiştir.

İlk sürüm (0.0.1) ile yazı (text) ekranına tek bir karakterin basılmasından son sürüm (0.2.4) olan grafiksel ekranın işlenmesine kadar geçen sürecin kodlarını ve sistem kalıplarını (system image) içeren toplam 21 sürüm sourceforge.net sunucusuna yüklenmiştir.

Dileyen programcılar kaynak kodlara ve sistem kalıplarına aşağıdaki adresten ulaşabilirler.

Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.

Üstadım elinize, emeğinize sağlık.Fakat kodların yanında bilgi birikimi ve tecrübenizi de bizimle paylaşırsanız,ben kendi adıma cok müteşekkir kalırım, eminim arkadaşlar da çok memun olur.Tabi iş yoğunluğunuzdan fırsat bulursanız.Saygılarımla.
Herhangi bir basit problem, hakkında yeterince toplantı yapılarak, çözümsüz hale getirilebilir.

Delphi kitabı gibi bir kaynak basımı için çekilen sıkıntı orda. Herşeyi Devletten beklemek olmaz adam akıllı eğitim sistemi kurup boşa giden kişeleri kurtarsa yeter. Alt Seviye destek için kişilerin gönüllü destekleri ile olabilecek birşey şu durumda, sizin için demiyorum ama destek sorusu açan kişeler cevapları karşısında puan vermekten aziz durumda olanlar var. ben soru sormadığım bir konuda bana ufak bir katki sağlan bir yazıya direk puan veriyorum.
(06-12-2017, Saat: 23:49)nguzeller Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Delphi kitabı gibi bir kaynak basımı için çekilen sıkıntı orda. Herşeyi Devletten beklemek olmaz adam akıllı eğitim sistemi kurup boşa giden kişeleri kurtarsa yeter. Alt Seviye destek için kişilerin gönüllü destekleri ile olabilecek birşey şu durumda, sizin için demiyorum ama destek sorusu açan kişeler cevapları karşısında puan vermekten aziz durumda olanlar var. ben soru sormadığım bir konuda bana ufak bir katki sağlan bir yazıya direk puan veriyorum.

Maalesef bahsettiğiniz gibi bir durum mevcut. Puan verme acizliğimidir bu yoksa bilinçli bir şeymidir emin olamıyorum; ama durum bu ahvalde. Teşekkür etmek dahi zor geliyor sanırım.
Mal sahibi, mülk sahibi
Hani bunun ilk sahibi ?
Mal da yalan mülk de yalan
Var biraz da sen oyalan...
(06-12-2017, Saat: 19:23)elera Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.14.08.2005 tarihinden 04.03.2012 tarihine kadar ELERA İşletim Sistemi'nin geliştirilmesi %100 assembly diliyle gerçekleştirilmiştir.

Ellerinize, beyninize sağlık. Lâkin, savasabd'nin de söylediği gibi; vaktiniz, imkanlarınız nispetinde; bilgi ve tecrübelerinizi de aktarırsanız, sizin yolunuzdan ilerlemek isteyenlere de bir ışık tutmuş olursunuz üstadım.
Mal sahibi, mülk sahibi
Hani bunun ilk sahibi ?
Mal da yalan mülk de yalan
Var biraz da sen oyalan...
(06-12-2017, Saat: 22:13)savasabd Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.

Üstadım elinize, emeğinize sağlık.Fakat kodların yanında bilgi birikimi ve tecrübenizi de bizimle paylaşırsanız,ben kendi adıma cok müteşekkir kalırım, eminim arkadaşlar da çok memun olur.Tabi iş yoğunluğunuzdan fırsat bulursanız.Saygılarımla.

Tüm sürüm kodlarının içerisinde kodlar ile ilgili açıklamalar ve ek dosyalar mevcuttur. İsteğinizi anlıyor ve bulunduğumuz mevcut zaman dilimi içerisinde saygıyla karşılıyorum.

Şu aşamada zaman konusunda büyük sıkıntılar var. Saygı ve sevgilerimle.

(07-12-2017, Saat: 09:58)Tuğrul HELVACI Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.

Ellerinize, beyninize sağlık. Lâkin, savasabd'nin de söylediği gibi; vaktiniz, imkanlarınız nispetinde; bilgi ve tecrübelerinizi de aktarırsanız, sizin yolunuzdan ilerlemek isteyenlere de bir ışık tutmuş olursunuz üstadım.

Rica ederim. Belki biraz kaçamak gibi olacak ama gerçekten de zaman konusunda büyük sıkıntılar mevcut.

Kodlama konusunda zamanın içerisine pratik olarak bir şeyler sıkıştırmak mümkün olabiliyor ama belgelendirme / dökümantasyon çalışmaları da kendi hiyerarşik düzen ve bağlamı içerisinde büyük bir emek istemekte.

Son söz olarak, "Zaman en büyük ilaçtır!" diyelim.
Bunların konuşulması bile birilerinin dile getirmesi bile bence çok güzel böyle böyle başlar inşallah ülkemizin ve geleceğin en büyük eksikliği sizlerin sayesinde tamamlanır inşallah

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  WireShark uygulama bazlı filtreleme adelphiforumz 8 500 07-05-2019, Saat: 16:39
Son Yorum: adelphiforumz
  64 bit uygulama da neyin nesi ? Mr.Developer 5 673 25-01-2019, Saat: 19:43
Son Yorum: Mr.Developer
  Webinar Duyurusu: Delphi® - ile Linux Uygulama r3n4m3 5 876 29-09-2018, Saat: 13:15
Son Yorum: uparlayan
  "Çocuklar için Python ile Programlama" kitabı ücretsiz olarak indirilebilir durumda. pro_imaj 0 493 13-09-2018, Saat: 11:48
Son Yorum: pro_imaj
  Uygulama Mağazaları için Paket Dosyası Üretici Fesih ARSLAN 1 643 08-02-2018, Saat: 21:23
Son Yorum: mcuyan

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi