Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kitap - Kapak Taslakları
Merhaba,
Daha önce açmış olduğum bir konu başlığında (Yeni Kaynak Kitap - Tüm Platformlar için Hızlı Uygulama Geliştirme) kapak tasarımı ile ilgili destek talebinde bulunmuştum. Tasarım konusunda destek olmak isteyen arkadaşlar aşağıdaki kriterlere uygun bir veya daha fazla tasarımlarını bu konu başlığı altında bizimle paylaşabilir.

Kapakta bulunması istenen özellikler;
1- Kitap adı: Tüm Platformlar için Hızlı Uygulama Geliştirme (Geliştir de olabilir Smile ) 
2- Delphi ve FireMonkey (veya FMX) alt başlığı olmalı. Ana başlığa (Kitap adına) göre daha küçük puntolu üst/alt kısımlarda olabilir. 
3- İki adet reklam mahiyetinde logo (BTG ve Embarcadero)
4- Yazar adı
5- Arka kapak mizanpajını tamamen size bırakıyorum. (Kafamda oluşan net bir tasarım yok)
6- Tüm platformlarda uygulama geliştirmeyi anımsatıcı olması önemlidir.
7- Ebat: 16X24 + Kitap sırtı

Bu kapsamda daha önce yapmış olduğumuz çalışmalar aşağıda verilmiştir. 

1- Abdullah Bey'in tasarımları:

rJ6O4m.jpg
a1dno7.png

2- Cyber üyemizin tasarımı:
Untitled-5_2.png 

Örnek birkaç Multi Platform teması

Kapak.png
2017-04-06_11-01-14.png

Not: Tüm çalışmalar yapılacak bir anketle DelphiCan'ların beğenisine sunulacak ve beğenilen kapak, asıl kapak olarak kullanılacaktır.
Abdullah beyin tasarımı çok iyi,
Cyber arkadaşım yanlış anlamasın; Abdullah Bey' in tasarımı daha hoş olmuş. Ellerine sağlık ikisinin de...
Stargate dizisini izleyenler bilir; oradaki gibi bir çember hayal ediyorum. Üzerinde; Windows, OS X, Android, IOS, Linux simgeleri olan. Delphi sizi bu dünyalara götüren araç Big Grin
Mal sahibi, mülk sahibi
Hani bunun ilk sahibi ?
Mal da yalan mülk de yalan
Var biraz da sen oyalan...
Hocam uygun görürseniz bende bir tane paylaşmak isterim ?

LİNK İÇİN TIKLAYIN...

7yrLrv.jpg
Amaç, bilginin de/aklın da zekat'ını vermek.
Ben de oyumu kullanayaım Abdullah beyin tasarımı bitiş noktasına ulaşmış.
Emeği için gerçekten teşekkürler ben başarılı buldum.
(07-12-2017, Saat: 10:32)yhackup Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Abdullah beyin tasarımı çok iyi,

(07-12-2017, Saat: 10:35)mad85 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Cyber arkadaşım yanlış anlamasın; Abdullah Bey' in tasarımı daha hoş olmuş. Ellerine sağlık ikisinin de...

(07-12-2017, Saat: 10:41)Cyber Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben de oyumu kullanayaım Abdullah beyin tasarımı bitiş noktasına ulaşmış.
Emeği için gerçekten teşekkürler ben başarılı buldum.

Seçimi daha sonra Anketle yapalım. Burada beğendiğiniz tasarımda daha başka neler eklenebilir veya değiştirilebilir şeklinde yorumlarsak, sevinirim.

(07-12-2017, Saat: 10:38)Tuğrul HELVACI Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Stargate dizisini izleyenler bilir; oradaki gibi bir çember hayal ediyorum. Üzerinde; Windows, OS X, Android, IOS, Linux simgeleri olan. Delphi sizi bu dünyalara götüren araç Big Grin

Aslında benim de hayalimde belirttiğiniz gibi bir şeyler var, fakat kağıda veya dijitale dökemiyorum hocam. Smile 
Tasarım yeteneği iyi olan DelphiCan'lar, düşündüğünüz bu senaryoyu mizanpaja dönüştürür İnşallah.
Tüm yorumlar için teşekkür ediyoruz. Fesih Bey'in vermiş olduğu emekleri hepimiz biliyoruz. Bu emeklere daha fazla odaklanması için, acizane elimizden geldiği kadarıyla kim ne yapabilirse yapmalı. Ben de elimden geldiği kadar bir şeyler ortaya çıkartmaya çalıştım. Fesih Bey sizlerin görüşlerini önemsediği için farklı fikir, görüş, öneri, tavsiye sunacakların bu düşüncelerini rahatlıkla paylaşabilmeleri için bu konu oluşturuldu. Henüz nihai tasarımı tamamlanmadı. Vereceğiniz her türlü ipucu ve görüş bizler için faydalı olacaktır.

Dip: Diğer çalışmaları yapan arkadaşlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Fesih Bey'in vereceği karar ile nihai tasarım seçilecek olsa da, yapacağınız tüm çalışmalardan referans alınıp beraber oylayacağımız tasarımlara katkı sağlamaya devam edebiliriz. Çalışmama yaptığınız yorumlar için tekrar teşekkür ederim.
(07-12-2017, Saat: 11:07)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aslında benim de hayalimde belirttiğiniz gibi bir şeyler var, fakat kağıda veya dijitale dökemiyorum hocam. Smile 
Tasarım yeteneği iyi olan DelphiCan'lar, düşündüğünüz bu senaryoyu mizanpaja dönüştürür İnşallah.

Bu tasarımı yapabilmeleri için, öncelikle ilgili diziyi izlemiş olmaları gerekiyor tabii Smile
Mal sahibi, mülk sahibi
Hani bunun ilk sahibi ?
Mal da yalan mülk de yalan
Var biraz da sen oyalan...
(07-12-2017, Saat: 11:34)Abdullah ILGAZ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tüm yorumlar için teşekkür ediyoruz. Fesih Bey'in vermiş olduğu emekleri hepimiz biliyoruz. Bu emeklere daha fazla odaklanması için, acizane elimizden geldiği kadarıyla kim ne yapabilirse yapmalı. Ben de elimden geldiği kadar bir şeyler ortaya çıkartmaya çalıştım. Fesih Bey sizlerin görüşlerini önemsediği için farklı fikir, görüş, öneri, tavsiye sunacakların bu düşüncelerini rahatlıkla paylaşabilmeleri için bu konu oluşturuldu. Henüz nihai tasarımı tamamlanmadı. Vereceğiniz her türlü ipucu ve görüş bizler için faydalı olacaktır.

Dip: Diğer çalışmaları yapan arkadaşlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Fesih Bey'in vereceği karar ile nihai tasarım seçilecek olsa da, yapacağınız tüm çalışmalardan referans alınıp beraber oylayacağımız tasarımlara katkı sağlamaya devam edebiliriz. Çalışmama yaptığınız yorumlar için tekrar teşekkür ederim.

Bu vesile ile tekrar Abdullah ILGAZ, Cyber ve Hi_selamlar üyelerimize teşekkür ederim.
Dipçe'de bir düzeltme yapayım; niahi kararı ayrı bir başlık altında bir anketle birlikte belirleyelim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  3-Kitap Kargo Takip - Gönderi Tarihi: 13.02.2019 TescilsizUzman 21 13.768 22-07-2022, Saat: 13:58
Son Yorum: memur603
  Embarcadero Üzerinden Kitap Satışımız Başladı TescilsizUzman 24 15.538 07-01-2022, Saat: 13:27
Son Yorum: CesuR
  Yeni Kaynak Kitap İhtiyacı TescilsizUzman 126 96.380 21-01-2020, Saat: 12:28
Son Yorum: Heisenberg
  Kitap Eğitim Programı TescilsizUzman 10 7.645 06-09-2019, Saat: 16:42
Son Yorum: hasangoktas
  Kitap Örnek Uygulamaları TescilsizUzman 14 10.141 08-08-2019, Saat: 09:11
Son Yorum: TescilsizUzman

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi