Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 2.5/5 - 2 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Asenkron Procedure
Merhaba,
MyQuery'im Data module üzerindeydi onu söylediğiniz gibi değiştirmiştim yazdıktan sonra,

Execute'deki kodlarım yukarıda ilettiğim Create'deki işlem ile aynı
Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
Resume komutu Execute içine taşınmamıştır inşallah Sad

Not: Hangi versiyon Delphi kullanıyorsun bilmiyorum ama "Warning: Resume is deprecated" hatası alıyorsan Resume yerine Start kullanmalısın. Ve bunu SendNotify içinde Notify.Start şeklinde yaparsan daha iyi olur.
There's no place like 127.0.0.1
TThread'e biraz yakından göz atalım.

TThread = class  
   private type  

..
..
..   
  public  
    constructor Create(CreateSuspended: Boolean);  
    destructor Destroy; override;  
    procedure AfterConstruction; override;  
    // This function is not intended to be used for thread synchronization.  
    procedure Resume; deprecated;  
    // Use Start after creating a suspended thread.  
    procedure Start;  
    // This function is not intended to be used for thread synchronization.  
    procedure Suspend; deprecated;  
    procedure Terminate;  
Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
Sorunum DataModule Kaynaklıymış,

Thread içerisinde kullanılan Componetlerimi Datamodule üzerine atıp kullanmamak lazım, Tümümü Thread içerisinde Create edip kullandığımda problem yaşamadım.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Zeos TZStoredProc ile Procedure Sonucu Listeleme 3ddark 1 264 16-10-2019, Saat: 10:25
Son Yorum: esistem
  Unit içerisinde procedure/fonksiyon/sabit malitutuncu 2 495 29-03-2019, Saat: 18:09
Son Yorum: malitutuncu

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi