Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 4/5 - 2 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Java kütüphanesinin wrapper sınıfını oluşturma
Merhaba,

Yakın zamanda ihtiyaç duyduğum bir proje için kullanmak üzere açık kaynak bir java projesi buldum. Bu projenin kullandığı bazı kütüphane ve fonksiyonların Object Pascal wrapper sınıflarına ihtiyacım var. Embarcadero Developer Network üzerinden J2OP (Java2ObjectPascal) aracını indirdim ancak bu konu üzerinde yeterli yönlendirmeler bulamadım.

JDK hatası aldım. JDK ve JRE kurulumlarını baştan yaptım. Değişen hiçbir şey olmadı.

1. Java dosyalarını jar olarak alıp Object Pascal'a çevirme aşamasında yapılması gerekenler nelerdir?
  2. Java Android (*.java) sınıflarını Jni Bridge olarak kullanmam için gereken şeyler nelerdir?
  3. Herhangi bir java dosyasını java geliştirme ortamı olmayan bir pc üzerinden Object Pascal wrapper sınıfını üretme şansımız var mıdır?
Merhaba,
1- Daha önce AliZairov üyemiz, java sınıflarının Object Pascal koduna dönüştürülmesi ile ilgili bir konu açmıştı ve belli bir mesafe katetmişti. 
3- Java kodunu Object Pascal koduna dönüştüren herhangi bir araç, java geliştirme ortamına (JDK) ihtiyaç duyacaktır. Hatta Delphi derleyicileri bile Android platformu için JDK'ya ihtiyaç duyuyor.
(21-12-2017, Saat: 18:02)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,
1- Daha önce AliZairov üyemiz, java sınıflarının Object Pascal koduna dönüştürülmesi ile ilgili bir konu açmıştı ve belli bir mesafe katetmişti. 
3- Java kodunu Object Pascal koduna dönüştüren herhangi bir araç, java geliştirme ortamına (JDK) ihtiyaç duyacaktır. Hatta Delphi derleyicileri bile Android platformu için JDK'ya ihtiyaç duyuyor.

Katkılarınız için teşekkür ederim Fesih Bey.

Bu konu ile ilgili araştırmalarımı sürdürüyorum. JNI dosyalarını nasıl çağırmam gerektiğini, Wrapper oluşturmayı ve kullanmayı kapsayan nihai çözüm aşamasına yaklaştım. Hepsini tamamladığım zaman yazılı ve görsel olarak içerik üreterek paylaşacağım. Bu konu ve Ali bey'in konusunu da referans olarak ileteceğim.

Tekrar teşekkür ederim.
Güzel bir konu makale olur,
Benim de basit bir şifreleme algoritmasına ihtiyacım vardı örnek java projesi verdiler, delphi tarafında beceremedim.
C#'da metod yapıp dll olarak derledim , delphi tarafında bu şekilde kullandım.
Brian Long'un CodeRage XII'deki sunumu faydalı olabilir.

Directly Using the Android API - Brian Long
Mal sahibi, mülk sahibi
Hani bunun ilk sahibi ?
Mal da yalan mülk de yalan
Var biraz da sen oyalan...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kullanıcı adı oluşturma Altıner 2 721 09-01-2023, Saat: 00:45
Son Yorum: Altıner
  Json Array Oluşturma MirDurmaz 2 1.049 19-09-2022, Saat: 17:09
Son Yorum: MirDurmaz
  Android Pdf Oluşturma ve Taşıma hk. sadoal351 5 1.412 13-05-2022, Saat: 16:16
Son Yorum: iyarar
  Android Uygulamada Pdf Oluşturma Hk. sadoal351 11 2.653 04-02-2022, Saat: 17:14
Son Yorum: RAD Coder
  Aab oluşturma ilyasali 5 1.207 11-01-2022, Saat: 06:41
Son Yorum: ilyasali

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi