Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Github 2017
Github 2017 raporu:

https://octoverse.github.com/
There's no place like 127.0.0.1
Sonra bana kızıyorsun Abi boşa mı kürek çekiyoruz diye Smile
5GW1dj.png

Bu arada Java tarafında kendimi geliştirmeye çalışmakta haksız olmadığımın kanıtıdır.
(26-12-2017, Saat: 10:29)yhackup Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sonra bana kızıyorsun Abi boşa mı kürek çekiyoruz diye Smile
5GW1dj.png

Bu arada Java tarafında kendimi geliştirmeye çalışmakta haksız olmadığımın kanıtıdır.

Merhaba,

Delphi hiçbir zaman açık kaynak kodlu topluluklarda önde gelen dillerden birisi olamadı. Bunun en büyük sebebi de IDE'nin ticari bir ürün olması. FreePascal ve Lazarus diyebilirsiniz, ama FreePascal bize ne Delphi'nin, ne Visual Studio'nun, ne de Java IDE'lerinin verdiğini verebildi. Evet, birden fazla işlemci ve platform destekleyen Pascal derleyicisi, ama iş derleyicide bitmiyor. Biraz da IDE'nin, uygun araçların olması gerekiyor. Lazarus ise son bir iki yılda atak yaptı, ama öncesinde gerçekten de elle tutulur bir şeyler üretilecek durumda değildi. Ayrıca Delphi'nin kullanıcısı ticari kullanıcı. IDE için 1.500 €'dan başlayan fiyatlarda ödeme yapan bir kişinin/firmanın açık kaynak kodlu çalışmasını beklemek pek mantıklı değil.

Delphi masaüstü programlama için tek kelimeyle bir numara. Son bir iki aydır Visual Studio / C# kullanarak masaüstü yazılım geliştiyorum (mecburen seçildi, isteyerek değil) ve inanın Delphi'ye yaklaşamaz bile. IDE çok fazla müdahale edip kafa karıştırıyor, zaten interface/implementation olmadığı için class biraz büyüse içinde kayboluyorsunuz, görsel tasarım anca bu kadar başlangıç seviyesinde olur, anlayacağınız o kadar dertliyim ki, size sayfalarca ağlayabilirim burada Smile

Delphi ve Java ayrı kulvarlarda. Benim size tavsiyem her ikisini de öğrenin. Eğer illa birini tercih etmek istiyorum diyorsanız o zaman C#'a yüklenin. Java ile masaüstü uygulama geliştirmek C#'dan da kötü Smile

İyi çalışmalar
Masaüstü için Delphi, Mobil için Java Öğrenmeye çalışıyorum
(26-12-2017, Saat: 12:11)Bahadir.Alkac Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(26-12-2017, Saat: 10:29)yhackup Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sonra bana kızıyorsun Abi boşa mı kürek çekiyoruz diye Smile
5GW1dj.png

Merhaba,

Delphi hiçbir zaman açık kaynak kodlu topluluklarda önde gelen dillerden birisi olamadı. Bunun en büyük sebebi de IDE'nin ticari bir ürün olması. FreePascal ve Lazarus diyebilirsiniz, ama FreePascal bize ne Delphi'nin, ne Visual Studio'nun, ne de Java IDE'lerinin verdiğini verebildi. Evet, birden fazla işlemci ve platform destekleyen Pascal derleyicisi, ama iş derleyicide bitmiyor. Biraz da IDE'nin, uygun araçların olması gerekiyor. Lazarus ise son bir iki yılda atak yaptı, ama öncesinde gerçekten de elle tutulur bir şeyler üretilecek durumda değildi. Ayrıca Delphi'nin kullanıcısı ticari kullanıcı. IDE için 1.500 €'dan başlayan fiyatlarda ödeme yapan bir kişinin/firmanın açık kaynak kodlu çalışmasını beklemek pek mantıklı değil.

Delphi masaüstü programlama için tek kelimeyle bir numara. Son bir iki aydır Visual Studio / C# kullanarak masaüstü yazılım geliştiyorum (mecburen seçildi, isteyerek değil) ve inanın Delphi'ye yaklaşamaz bile. IDE çok fazla müdahale edip kafa karıştırıyor, zaten interface/implementation olmadığı için class biraz büyüse içinde kayboluyorsunuz, görsel tasarım anca bu kadar başlangıç seviyesinde olur, anlayacağınız o kadar dertliyim ki, size sayfalarca ağlayabilirim burada Smile

Delphi ve Java ayrı kulvarlarda. Benim size tavsiyem her ikisini de öğrenin. Eğer illa birini tercih etmek istiyorum diyorsanız o zaman C#'a yüklenin. Java ile masaüstü uygulama geliştirmek C#'dan da kötü Smile

İyi çalışmalar

Eğer sizi yormayacak ise, bence gerçekten de sayfalarca anlatın. Delphi'nin kıymetinin anlaşılmasında bir farkındalık yaratabilir.

Şu diller sıralamasını bir inceleyin.

XEOAgj.png

Bu listenin ilk 20 programlama dilinden hangisinde mükemmel Windows uygulamaları geliştirilebilir ve bu çok rahat, hızlı ve native olur ? Göreceksiniz ki Delphi'den başka bir seçenek yok.
Mal sahibi, mülk sahibi
Hani bunun ilk sahibi ?
Mal da yalan mülk de yalan
Var biraz da sen oyalan...
(26-12-2017, Saat: 12:11)Bahadir.Alkac Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
5GW1dj.png

Merhaba,

İyi çalışmalar

Dediğiniz gibi, özellikle Java'da bazen kaşığı yeniden icat etmek gerekebiliyor...
YouTube Delphi Tips
"Yaşlanarak değil, yaşayarak tecrübe kazanılır. Zaman insanları değil, armutları olgunlaştırır" Peyami Safa
Tamamiyle hangi platforma yazılım geliştirdiğinizle alakalı bir durum;

Yaklaşık 9 yıldır SAP/ABAP kodlayan birisi olarak. Dünyanın tartışmasız en iyi ERP yazılımı ve ABAP dili olarak düşünüldüğünde ABAP dilinin sıralamada olmadığı aşikar. Yani bu demek değilki ABAP kötü ve az kullanılan bir dil. Delphi ile ilgili yorum yapmadan bu ve buna benzer birçok konuyu düşünmek gerekir.

İstatistik veriler doğru analiz edilmediğinde yani direk sonuca göre yorumlandığında sadece aldatma ve yanıltmadan ibaret olacaktır.
Benim bu konudaki bakış açımının, iş olanakları olduğunu biliyorsunuz değil mi ?

Dert yakındığım nokta tam olarak burası.
5GW1dj.png

Bence şaşılacak bir şey yok,github yaptığınız projeyi paylaşmak ve diğer insanları dahil etmek için kullanılan bir platform; Delphi'de her şey parayla döndüğü için mutlu azınlığın dili olarak kalmaya devam edecektir.Embarcadero'nun da bundan rahatsız olduğunu sanmam.
Herhangi bir basit problem, hakkında yeterince toplantı yapılarak, çözümsüz hale getirilebilir.
https://play.google.com/store/apps/developer?id=ONGUN
(27-12-2017, Saat: 01:04)pro_imaj Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İstatistik veriler doğru analiz edilmediğinde yani direk sonuca göre yorumlandığında sadece aldatma ve yanıltmadan ibaret olacaktır.

Bu bana şunu hatırlattı:
3 çeşit yalan vardır: Yalan, Kuyruklu Yalan, İstatistik Big Grin
There's no place like 127.0.0.1

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  github'daki delphiturkiye hesabi kime ait acaba? mkysoft 0 457 28-01-2023, Saat: 19:44
Son Yorum: mkysoft
  Microsoft GitHub'ı 7.5 milyar $ satın aldı. pro_imaj 19 11.910 09-01-2019, Saat: 09:39
Son Yorum: edo
  Delphi Firemonkey Geliştiricileri 2017 Haritası pro_imaj 12 9.367 01-01-2018, Saat: 17:42
Son Yorum: mcuyan
  Yazılım Dilleri Sıralaması - Tiobe Şubat 2017 DelphiCan 40 26.078 20-03-2017, Saat: 18:59
Son Yorum: masteryoda

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi