Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Resim Listeleme
gridlayout un en büyük özelliği, Nesneleri düzenleme (yerlerini sıralama vs) şeklini otomatize etmek amacıyla yapılmıştır.. Tokyo öncesi üsürmlerde sadece FMX projelerinde kullanılırken, Tokyo da tüm platformlarda desteği gelmiştir.. (Bende tarihçesi ile ilgili bilgi vermek istedim.)
(01-01-2018, Saat: 17:33)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(01-01-2018, Saat: 17:08)Paranoyaq Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çok haklısınız hocam Smile Dikkat ederim inşallah.
GridLayout konusunu biraz daha açabilir misiniz ?

Merhaba,
GridLayot=Grid+Layout'tur.
Yani nesne Layout ve Grid gibi davranır.
Örneğin, 4x4 GridLayout oluşursanız; 16 Adet hücre oluşacaktır. Her bir hücreye istediğiniz bir nesneyi yerleştirip, align özelliğini ayarlayabilirsiniz. 
Böylece eklenmiş olduğunuz 16 nesne tek bir neşeneymiş gibi davranacaktır. Tıpkı thumbnail gibi.

Thumbnail gibi demişsiniz, gridlayout a örneğin 16 resim ekledim bunları büyütme yada image nesnesinde gösterme imkanı varmı yoksa eklendiği boyuyta mı kalıyor ayrıca açıklamanız için teşekkürler

(01-01-2018, Saat: 17:45)mcuyan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: gridlayout un en büyük özelliği, Nesneleri düzenleme (yerlerini sıralama vs) şeklini otomatize etmek amacıyla yapılmıştır.. Tokyo öncesi üsürmlerde sadece FMX projelerinde kullanılırken, Tokyo da tüm platformlarda desteği gelmiştir.. (Bende tarihçesi ile ilgili bilgi vermek istedim.)

Bilgi için teşekkürler +puan
(01-01-2018, Saat: 22:16)Paranoyaq Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Thumbnail gibi demişsiniz, gridlayout a örneğin 16 resim ekledim bunları büyütme yada image nesnesinde gösterme imkanı varmı yoksa eklendiği boyuyta mı kalıyor ayrıca açıklamanız için teşekkürler

Resimleriniz için GridLayout bir Viewer olacaktır. Hücre ve resimler küçük olduğundan, Zoom'lama veya diğer resim işleme olaylarını bu nesne üzerinde yapmayın.
Yöntem şöyle olmalı;
GridLayout üzerinde yer alan herhangi bir resmi tıkladığınız anda, kullanıcıyı farklı bir ekrana (Form, Frame veya Tab) yönlendirin.
GridLayout'ta tıklanmış olan resmi bu ekrandaki PaintBox, Image veya benzeri bir nesne üzerine alın ve tüm işlemleri burada gerçekleştirin.
Not: Image Pan ve Zoom için bir örneğe ihtiyacınız varsa, daha önce yapmış olduğum bir uygulamaya  göz atabilirsiniz.
(02-01-2018, Saat: 08:13)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(01-01-2018, Saat: 22:16)Paranoyaq Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Thumbnail gibi demişsiniz, gridlayout a örneğin 16 resim ekledim bunları büyütme yada image nesnesinde gösterme imkanı varmı yoksa eklendiği boyuyta mı kalıyor ayrıca açıklamanız için teşekkürler

Resimleriniz için GridLayout bir Viewer olacaktır. Hücre ve resimler küçük olduğundan, Zoom'lama veya diğer resim işleme olaylarını bu nesne üzerinde yapmayın.
Yöntem şöyle olmalı;
GridLayout üzerinde yer alan herhangi bir resmi tıkladığınız anda, kullanıcıyı farklı bir ekrana (Form, Frame veya Tab) yönlendirin.
GridLayout'ta tıklanmış olan resmi bu ekrandaki PaintBox, Image veya benzeri bir nesne üzerine alın ve tüm işlemleri burada gerçekleştirin.
Not: Image Pan ve Zoom için bir örneğe ihtiyacınız varsa, daha önce yapmış olduğum bir uygulamaya  göz atabilirsiniz.

Anladım hocam peki imagelist attıgımız resimleri image nesnesine aktarım gibi bi olay söz konusu mu
mesela
begin
if combobox1.Selected.Text = '1' then
begin
 image1.Bitmap.Assign(imagelist1.birinciitemresmi);
end;
end;

şöyle bir kod buldum işe yarıyor lazım olan olabilir , 
imagelist' e atılan resimlerin image nesnesine aktarımı için 
image1.Bitmap.Assign(imagelist1.Bitmap(TSizeF.Create(258, 344),0));

TSizeF.Create Boyut kısmı 
0 = İmagelist sırası

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  [Çözüldü] FMX Android uygulaması ile sunucuya resim yükleme Mesut 2 522 25-07-2023, Saat: 00:40
Son Yorum: Mesut
  Galerinden resim eklediğim zaman yönünün değişmesi codder71 4 880 24-07-2023, Saat: 18:32
Son Yorum: codder71
  Resim Çizme Programı quiet1day 0 306 24-07-2023, Saat: 11:35
Son Yorum: quiet1day
  IOS galeriden resim veya video seçme hakkında Mr.X 6 1.154 11-05-2023, Saat: 06:54
Son Yorum: emozgun
  FCM Push Notification Resim Ekleme vedat33 0 514 15-12-2022, Saat: 13:56
Son Yorum: vedat33

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi