Çok Yakında Yeni Bir Arayüzle karşınızdayız! http://yeni.delphican.com/

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Çeviri : C/C++ Nesnelerine Pascal'dan Erişim
Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız., aşağıdaki linkte yer alan Strasburg Üniversitesinde yayınlanmış olan bu bilimsel makaleyi titiz bir çalışma sonucunda dilimize kazandırmış oldu.

Birlikte kitapçık haline getirdiğimiz bu makalede C ve C++ nesnelerinin Free Pascal ve Delphi'den nasıl erişilebileceği ve programlama sırasında bunların nasıl kullanılacağı ile ilgili konular işleniyor ve örnekleriyle anlatılıyor. Konu anlatılırken bu işin mekaniği ve arka taraftaki süreçten de bahsediliyor. 

Bu makaleyi benim paylaşmam konusunda ricada bulunduğu için kendisini kıramadım.

Bir kenarından da olsa bu işe beni de kattığı için kendisine ayrıca teşekkür ederim.

Orjinal Makale : ftp://ftp.freepascal.org/fpc/docs-pdf/CinFreePascal.pdf

Türkçe Makale : Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.

Orjinal ve Türkçe Makale (DelphiCan Host)Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız. 

Faydalı olması dileğiyle
P.Safa:Yaşlanarak değil, yaşayarak tecrübe kazanılır.Zaman insanları değil,armutları olgunlaştırır
C.Yücel:Toprak gibi olmalısın! Ezildikçe sertleşmelisin!Seni ezenler sana muhtaç kalmalı! Hayatı sende bulmalı
S.Canan:Bildiğini zannettiğin an hiç bir şey öğrenemezsin
Bilgi uçar
(09-01-2018, Saat: 22:07)uparlayan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız., aşağıdaki linkte yer alan Strasburg Üniversitesinde yayınlanmış olan bu bilimsel makaleyi titiz bir çalışma sonucunda dilimize kazandırmış oldu.

Birlikte kitapçık haline getirdiğimiz bu makalede C ve C++ nesnelerinin Free Pascal ve Delphi'den nasıl erişilebileceği ve programlama sırasında bunların nasıl kullanılacağı ile ilgili konular işleniyor ve örnekleriyle anlatılıyor. Konu anlatılırken bu işin mekaniği ve arka taraftaki süreçten de bahsediliyor. 

Bu makaleyi benim paylaşmam konusunda ricada bulunduğu için kendisini kıramadım.

Bir kenarından da olsa bu işe beni de kattığı için kendisine ayrıca teşekkür ederim.

Orjinal Makale : ftp://ftp.freepascal.org/fpc/docs-pdf/CinFreePascal.pdf

Türkçe Makale : Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.

Faydalı olması dileğiyle

Üstatların birleşerek böyle bir kaynak ortaya çıkarması ve okumamak... Büyük saygısızlık olur gibi  Blush

Ellerinize sağlık.
Yazılım Topluluğumuz -> Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
Kişisel Tanıtım Sitem -> Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
19 y/o, sadece öğrenmeye odaklanmış, insancık..
Uğur Bey belirtmemiş ama makale içinde kendisinin de çevirdiği bölümler var.
Herhangi bir basit problem, hakkında yeterince toplantı yapılarak, çözümsüz hale getirilebilir.

Savaş bey Uğur bey Allah razı olsun, yine çok güzel ve kıymetli bir eser kazandırdınız.
İkinizin de emeğine sağlık. Çok değerli bir paylaşım.
There's no place like 127.0.0.1
Emeğinize sağlık.
(10-01-2018, Saat: 09:39)boreas Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Belki faydası olur diye size pdf. adresini verecektim siz Türkçeleştirmişsiniz. Smile

Acaba ne Türkçeleştirsek diye kararsız kalırsanız Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız. bu makeleyide öneririm.

Saygılarımla,

Ben de birkaç gündür bu dökümanı inceliyordum.Tam üzerine bastınız.Smile
Herhangi bir basit problem, hakkında yeterince toplantı yapılarak, çözümsüz hale getirilebilir.

Emeklerinize saglik. Teşekkürler.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Çeviri : Introduction to Parallel Programming Library in Delphi uparlayan 27 5.658 18-08-2019, Saat: 00:03
Son Yorum: Bay_Y

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi