Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nesne Yönelimli Programlama
Hocam,
Kitabınızda Nesne Yönelimli Programlama,Çok Katmanlı Mimari gibi kompleks ve önemli konuları da anlatan bölümler var mı?
(12-01-2018, Saat: 15:10)erkankurtaga Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam,
Kitabınızda Nesne Yönelimli Programlama,Çok Katmanlı Mimari gibi kompleks ve önemli konuları da anlatan bölümler var mı?

Merhaba,
Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim.
Nesne Yönelimli Programlama için yaklaşık olarak 17-18 sayfalık bir döküman hazırladım. Fakat kitabın içerik ve gidişatından (anlatımlar biraz daha temel seviyede) bu konu için henüz erken olduğunu  düşündüm. Konunun çok dallı olduğunu da hissedince (en az 100 sayfa anlatıma ihtiyaç var gibi Smile ) ve zamanımın da kısıtlı olmasından dolayı geçici süreliğine askıya (2.Baskıya İnşallah) almayı planladım. 
Çok katmanlı mimari hususuna gelecek olursak;
Mobil platformda tek katmandan (doğrudan bir veri havuzu ile iletişim) bahsetmek mümkün değil. Mobil platform bildiğimiz diğer VCL uygulama platformları veya OS X platformuna nazaran daha hassas. Hata kabul etmiyor. En küçük bir bağlantı tekrar isteğinde normal çalışan sistem, kırılabiliyor veya erişim hatası verebiliyor. 
Kitapta Linux Hedef Platformu bölümünde (malumunuz, Linux desteği sunucu olarak geldiğinden ve performansının çok iyi olmasından dolayı, sunucu örneklendirmeleri WebBroker, WebService ve JSON mimarileri ile anlatıldı) yer alan konu uygulamalarının tümü sunucu-istemci mimarili olarak anlatıldı.
Kitap aşırı detay içermektedir. Detaydan kastım tüm temel kavramlar ve ne anlama geldikleri ile beraber kullanımlarıdır.
Kitap içeriğinde yer alan Linux ile ilgili örneklerin bulunduğu ana başlıklara bakabilirsiniz.
Fesih Bey size bir tavsiyede bulunabilirsem, Almanya da örnegin Kitap piyasaya sunuldugu zaman ek olarak bu kiraba ayit birde websitesi oluyor yani hatalari yada düsünceleri paylasmak adina ve diger unsur ise Kitaba eklenen yeni bölümleri (ikinci baski ücüncü baski ...) Kitab sahiblerine ucuzlatilmis bir kupon yada bedava olarak pdf eklentisi sunuyorlar.

Sizde bu tür bir yol düsünürmüydünüz ?
(12-01-2018, Saat: 17:33)Ugur Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Fesih Bey size bir tavsiyede bulunabilirsem, Almanya da örnegin Kitap piyasaya sunuldugu zaman ek olarak bu kiraba ayit birde websitesi oluyor yani hatalari yada düsünceleri paylasmak adina ve diger unsur ise Kitaba eklenen yeni bölümleri (ikinci baski ücüncü baski ...) Kitab sahiblerine ucuzlatilmis bir kupon yada bedava olarak pdf eklentisi sunuyorlar.

Sizde bu tür bir yol düsünürmüydünüz ?

Düşünmedim, fakat güzel tavsiyeler. 
Web sitesi olarak DelphiCan/Yeni Kaynak Kitap bölümünü kullanacağız. 
pdf formatının dağıtılması taraftarı değilim.
Kupon konusuna katılıyorum; (benzersiz KitapId ile) daha önce satın alınmış bir baskı var ise yeni baskıda belli bir oranda indirim yapılabilir.

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi