Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MySQL configurasyon nasıl olmalı
(10-09-2016, Saat: 11:39)yhackup Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(10-09-2016, Saat: 11:04)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yanlış anlamadıysam; SimaWB ve Ugur MyDAC Lisansı değil, MySQL lisansından bahsediyor.

Fakat, "You are allowed to copy MySQL binaries and source code, but when you do so, the copies will fall under the GPL license." diyor bu kapsamda bizim lisans ile ilgil sorunumuzun olmaması gerekiyor yanlış mı düşünüyorum.

Burada bahsedilen eger Mysql 'i yada kodunu Projelerinizde kullanirsaniz yapmis oldugunuz otomatik GPL olur, yani bunu istemiyorsaniz lisans alin demeye getiriyorlar.
Bu olayi Almanyada yasayan arkadaslar oldu, epey baslari agridi lisans nedeniyle.
Ama daha da emin olmak isterseniz Mysql'in supportuna mail yazabilirsiniz.
Anladım lisans konusunu geçersek,

İni ayarlarındaki fikriniz nedir ?
ayarlar bence iyi hocam, emegine saglik, INNODB kullanmanin özel bir sebebi varmi ?
(09-09-2016, Saat: 17:19)yhackup Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Programcılığın olmazsa olmazlarından veritabanını herkes kullanmıştır/kullanıyordur. MySQL Ücretsiz ve Kolay olmasından ötürü tercih sebebi,

Müşterilerimizdeki datalar büyüdükçe sorgularımız yavaşlıyor, programda yavaşlıyor bunları indexlerle sorgularda kullandığımız bir kaç taktikle bir yere kadar aşıyoruz ama olayın daha derinlerinde bu ini ayarları yatıyor,

Bir süre araştırdım bir sürü yazı kaynak buldum ama bilgiler bana yetmedi tatmin etmedi. Şunu gördüm ki bu ayarların bir standartı yok, Kullanılan platforma ve sorgulara tablolara boyutuna, tutulan verilere, bilgisayar donanımına,bağlanan client sayısıba göre değişiyor.

Bunu tam olarak nasıl yapmalıyız. 

Aşağıdaki bir Özellikteki Server Cihazda
ZYEn7Z.png

1 Yılda bu boyuta ulaşan bir data mevcut  (445 Adet Tablo Mevcut)
gXWbZ2.png

Ve benim yaptığım ayarlar.

max_allowed_packet = 2M
basedir="D:/MySQL5/"
datadir="D:/MySQL5/Data/"
default-storage-engine=INNODB
sql-mode=""
max_connections=800
query_cache_size=0
tmp_table_size=256M
thread_cache_size=32
myisam_max_sort_file_size=100G
myisam_sort_buffer_size=69M
key_buffer_size=512M
read_buffer_size=128K
read_rnd_buffer_size=2M
sort_buffer_size=2M
join_buffer_size = 128M
innodb_additional_mem_pool_size=31M
innodb_flush_log_at_trx_commit=1
innodb_log_buffer_size=16M
innodb_buffer_pool_size=1G
innodb_log_file_size=102M
innodb_thread_concurrency=24
skip-name-resolve
skip-ssl

Bu sistem bu kadar veride ne gibi sıkıntı yaşıyor?
Ağlarsa kablosuz ağlar, gerisi yerel ağlar...
Genelde kayıt listelemelerde beklemeler oluyor tabi yüklü veri cxgridde 10.000 20.000 dolaylarında kayıttan bahsediyorum
O zaman cxgrid server mode araştırabilirsiniz 1m kaydı saniyeler içerisinde listeliyor
Procedure CoffeeControl(Sender: TObject);
Var
  Coffee : TMycoffee;
Begin
  Coffee := TMyCoffee.create(Nil);
  Try
    if Coffee.EMpty then
      Coffe.refill(50);
    ELse
      Coffee.Drink
  Finally
      Coffee.Free;
  End;
End;

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  MySQL - Sql-mode only_full_group_by hatası. hi_selamlar 5 1.682 25-12-2022, Saat: 10:43
Son Yorum: hi_selamlar
  MySQL Bağlantı Sorunu - MEB akıllı tahta Frrst 6 1.386 10-11-2022, Saat: 23:16
Son Yorum: mcuyan
  Mysql Farklı bir autoinc mcuyan 11 1.919 09-11-2022, Saat: 23:05
  Delphi 7 MySql DAC Nasıl Kurulur mahone 1 604 08-10-2022, Saat: 22:09
  mysql trigger subquery returns more than 1 row hatası cvheneburi 5 1.998 28-08-2022, Saat: 01:04
Son Yorum: cvheneburi

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi