Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Invalid imagelist index
Merhaba, Forma imagelist eklemiştim daha sonra kaldırdım, fakat kaldırdıkdan sonra sürekli olarak

error
Invalid imagelist index

hatası alıyorum, bu sorunu nasıl çözebilirim?
Bu ideden kaynaklı da olabiliyor,bence en iyi çözüm formu text olarak açıp imageliste dair satır varsa silmek.
Herhangi bir basit problem, hakkında yeterince toplantı yapılarak, çözümsüz hale getirilebilir.
https://play.google.com/store/apps/developer?id=ONGUN
Windows fontlarını mac gibi gösteren bir uygulama var. MacType diye eğer onu kullanıyorsanız o da bu hataya sebep oluyor.
Amatör Küme Bilgisayar Programcısı
Merhaba,
Delphi XE8 sürümünde IDE'nin UnDocked kullanımı sırasında da oluyor. 
Kesin çözüm; daha güncel IDE sürümlerini kullanmak.
Malesef tavsiyeleri denedim ama çözemedim, berlin ve win 10 kullanıyorum.
dizayn kısmında Alt+12 ye bas DizaynSource kısmında imagelist arat ve sildiğin nesne duruyorsa burdan kaldır
berlinde ben bir kaç kez nesneyi silmeme rağmen bu kısımda bırakıyor fakat ekranda görünmüyor.
Bu dünyada kendine sakladığın bilgi ahirette işine yaramaz. 
Denedim hocam imagelist yok. ama sorun devam ediyor.
Hatayı hangi aşamada alıyorsunuz? Formu IDE'ye yüklerken mi, yoksa Derlerken mi?
YouTube Delphi Tips
"Yaşlanarak değil, yaşayarak tecrübe kazanılır. Zaman insanları değil, armutları olgunlaştırır" Peyami Safa
Belirli bir durumda yapmıyor, formdan, foruma geçerken, bir nesneyi yerdeğiştiriken veya derlerken gibi zamanlarda karşıma çıkıyor.
(16-01-2018, Saat: 15:03)hido Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Belirli bir durumda yapmıyor, formdan, foruma geçerken, bir nesneyi yerdeğiştiriken veya derlerken gibi zamanlarda karşıma çıkıyor.

Merhaba,
İpucunu yakaladık sanki!
formdan forma geçerken de bu hata oluyorsa, bir forma özgü hata değil. Proje dosyasındaki bir tanım veya yanlış tanımdan dolayı oluyordur. 
Yeni bir projede yapmıyorsa çözüm için;
1- Yeni bir proje oluşturun.
2- Projeyi kaydetmeden Unit1'i Remove ile projeden çıkarın.
3- Projeyi yeni bir klasöre kaydedin.
4- Daha sonra önceki projenizde yer alan tüm pas ve fmx dosyalarını bu klasöre taşıyın.
5- Project Manager'dan tüm Unit dosyalarını yeni projenize ekleyin

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  invalid floating point operation 41linea41 2 1.025 15-10-2021, Saat: 10:51
Son Yorum: 41linea41
  Layout'un Ekrana sığdırılması, Imagelist, Win32 debug sorunu, Scrollbox Yasemin 6 2.118 08-04-2021, Saat: 15:04
Son Yorum: Mr.X
  Android Imagelist e resim ekleme,TBitmap 41linea41 2 2.246 01-03-2020, Saat: 00:55
Son Yorum: TescilsizUzman
  İmagelist glyph kullanamama sorunu QepnS 4 3.126 17-06-2019, Saat: 23:35
Son Yorum: QepnS
  ImageList Problemi-Android nehirnnn 1 1.946 27-10-2018, Saat: 16:18
Son Yorum: TescilsizUzman

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi