Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lazarus ile basit bir el terminali sayım programı
Ellerinize Sağlık Çok Teşekkürler.
Merhabalar, daha önce Lazarus'u hiç kullanmamıştım. Şimdi bir el terminaline program yapma durumum var, ve lazarus'u denemek istiyorum.

Önce "lazarus-1.8.4-fpc-3.0.4-win32.exe" dosyasını yükledim.
Sonra "lazarus-1.8.4-fpc-3.0.4-cross-arm-wince-win32" dosyasını da yükledim.

Sizin projenizi açıyorum, dediğiniz gibi TARGET platform kısmındaki ayarları da yapıyorum ama compile ederken bana aşağıdaki hata mesajını veriyor :

RrJYqn.jpg

Ne yaptıysam bu hatayı aşamadım. Lazarus'un kurulu olduğu klasördeki "mingw" klasörü altında arm-wince için ayrı bir klasör yok. Halbuki ben cross-arm-wince paketini yükledim.

Bu sorun ile ilgili bir bilginiz var mı ?
Firebird Ekipler Amiri. Dmitry Kouzmenko ve Dmitry Yemanov ile çalışmış , Eski IBSurgeon personeli, Kıdemli Firebird Kurtarma Uzmanı, Firebird Foundation bağışçısı...
Debuggerı iptal et debug yapmadan derlesin
Topluluk mopluluk yok :/
http://wiki.freepascal.org/Debugger_Setup
şurayı bi inceleyin @rmzgenius
(07-12-2018, Saat: 11:47)boreas Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Debuggerı iptal et debug yapmadan derlesin

Onu zaten en başta denedim, o zaman zaten direkt hata veriyor. Hiç derleme bile yapmıyor.

(07-12-2018, Saat: 12:54)esistem Adlı Kullanıcıdan Alıntı: http://wiki.freepascal.org/Debugger_Setup
şurayı bi inceleyin @rmzgenius

Aynı Ayarları yaptım zaten, ama maalesef yine olmuyor.

İlginiz için teşekkür ederim, ama Lazarus ile bu işin olmayacağına ikna olmuş durumdayım. Bilindik şeyler dışında Lazarus desteği neredeyse yok hükmünde. Visual Studio 2008 yüklüyorum şu anda. Denize düşen yılana sarılır misali, .NET'ten başka yol yok görünüyor.
Firebird Ekipler Amiri. Dmitry Kouzmenko ve Dmitry Yemanov ile çalışmış , Eski IBSurgeon personeli, Kıdemli Firebird Kurtarma Uzmanı, Firebird Foundation bağışçısı...
Hocam 1.8.4 FPC 3.0.4 yüklemişsiniz, yeni versiyonda denemedim bende hiç. Aşağıda daha önceden de verdiğim linkteki eski versiyonda sorun olmuyordu yapacağınız basit birşeyse bi deneyin isterseniz.

http://www.delphican.com/showthread.php?...78#pid4478

android için 1.8.0 fpc 3.0.4 ü yüklerken bende de sorun oluşmuştu bir paketi düzgün değildi onu düzeltip çalışabilmiştim belki sizde de yeni versiyondan dolayı bir sorun olmuştur.
Verdiğiniz hatanın lazarus la ilgisi yok yalanız. Compile without debugger diyip derlemeyi seçin. Gnu debugger olmadığı için hata alıyorsunuz
Topluluk mopluluk yok :/
(07-12-2018, Saat: 15:57)boreas Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Verdiğiniz hatanın lazarus la ilgisi yok yalanız. Compile without debugger diyip derlemeyi seçin. Gnu debugger olmadığı için hata alıyorsunuz

Yok üstat, normal Winform uygulamalarında bir sorun yok. Sadece WinCE uygulamalarında bu hatayı veriyor. Ayrıca gnu debugger'ı da mevcut onu kontrol ettim. Başka bir yerde problem var ama neresi bulamadım. Zaten ben de vazgeçtim, Visual Studio 2008 ile WinCE uygulamaları geliştirme desteği varmış, onun üzerinden devam edeceğim. Çünkü Lazarus ile ilgili bu tip özel konularda destek alabilmek/bulabilmek çok zor.

İlginiz için teşekkür ederim.
Çok yararlı bir paylaşım, teşekkürler!

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  pardus 17 lazarus 2.0.10 kütüphane yükleme hatası sadikacar60 0 679 10-07-2021, Saat: 16:40
Son Yorum: sadikacar60
  lazarus projeyi derleme kurulum haline getirme hk. sadikacar60 0 1.322 28-02-2020, Saat: 15:26
  Çözüldü-lazarus da store procedure kullanımı sadikacar60 2 2.589 15-06-2019, Saat: 17:43
  lazarus pascalscada kullanımı hk. sadikacar60 2 2.665 24-02-2019, Saat: 11:09
  Lazarus nedir? TescilsizUzman 8 10.542 06-02-2019, Saat: 17:20
Son Yorum: rmzgenius

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi