Tüm Platformlar için Hızlı Uygulama Geliştirme Kitabı... Delphi
Ön Sipariş Talebinde Bulunan Üyelerimiz
Sipariş Talebinde Bulunan Üyelerimiz

Konuyu Paylaş : facebook gplus twitter

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lazarus ile basit bir el terminali sayım programı
Ellerinize Sağlık Çok Teşekkürler.
Merhabalar, daha önce Lazarus'u hiç kullanmamıştım. Şimdi bir el terminaline program yapma durumum var, ve lazarus'u denemek istiyorum.

Önce "lazarus-1.8.4-fpc-3.0.4-win32.exe" dosyasını yükledim.
Sonra "lazarus-1.8.4-fpc-3.0.4-cross-arm-wince-win32" dosyasını da yükledim.

Sizin projenizi açıyorum, dediğiniz gibi TARGET platform kısmındaki ayarları da yapıyorum ama compile ederken bana aşağıdaki hata mesajını veriyor :

RrJYqn.jpg

Ne yaptıysam bu hatayı aşamadım. Lazarus'un kurulu olduğu klasördeki "mingw" klasörü altında arm-wince için ayrı bir klasör yok. Halbuki ben cross-arm-wince paketini yükledim.

Bu sorun ile ilgili bir bilginiz var mı ?
Dmitry Kouzmenko ve Dmitry Yemanov ile çalışmış , Eski IBSurgeon personeli, Kıdemli Firebird Kurtarma Uzmanı, Firebird Foundation bağışçısı...
Debuggerı iptal et debug yapmadan derlesin
Topluluk mopluluk yok :/
Linkleri Görebilmeniz İçin Giriş yap veya Üye Ol
şurayı bi inceleyin @rmzgenius
(07-12-2018, Saat: 11:47)boreas Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Giriş yap veya Üye OlDebuggerı iptal et debug yapmadan derlesin

Onu zaten en başta denedim, o zaman zaten direkt hata veriyor. Hiç derleme bile yapmıyor.

(07-12-2018, Saat: 12:54)esistem Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Giriş yap veya Üye OlLinkleri Görebilmeniz İçin Giriş yap veya Üye Ol
şurayı bi inceleyin @rmzgenius

Aynı Ayarları yaptım zaten, ama maalesef yine olmuyor.

İlginiz için teşekkür ederim, ama Lazarus ile bu işin olmayacağına ikna olmuş durumdayım. Bilindik şeyler dışında Lazarus desteği neredeyse yok hükmünde. Visual Studio 2008 yüklüyorum şu anda. Denize düşen yılana sarılır misali, .NET'ten başka yol yok görünüyor.
Dmitry Kouzmenko ve Dmitry Yemanov ile çalışmış , Eski IBSurgeon personeli, Kıdemli Firebird Kurtarma Uzmanı, Firebird Foundation bağışçısı...
Hocam 1.8.4 FPC 3.0.4 yüklemişsiniz, yeni versiyonda denemedim bende hiç. Aşağıda daha önceden de verdiğim linkteki eski versiyonda sorun olmuyordu yapacağınız basit birşeyse bi deneyin isterseniz.

android için 1.8.0 fpc 3.0.4 ü yüklerken bende de sorun oluşmuştu bir paketi düzgün değildi onu düzeltip çalışabilmiştim belki sizde de yeni versiyondan dolayı bir sorun olmuştur.
Verdiğiniz hatanın lazarus la ilgisi yok yalanız. Compile without debugger diyip derlemeyi seçin. Gnu debugger olmadığı için hata alıyorsunuz
Topluluk mopluluk yok :/
(07-12-2018, Saat: 15:57)boreas Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Giriş yap veya Üye OlVerdiğiniz hatanın lazarus la ilgisi yok yalanız. Compile without debugger diyip derlemeyi seçin. Gnu debugger olmadığı için hata alıyorsunuz

Yok üstat, normal Winform uygulamalarında bir sorun yok. Sadece WinCE uygulamalarında bu hatayı veriyor. Ayrıca gnu debugger'ı da mevcut onu kontrol ettim. Başka bir yerde problem var ama neresi bulamadım. Zaten ben de vazgeçtim, Visual Studio 2008 ile WinCE uygulamaları geliştirme desteği varmış, onun üzerinden devam edeceğim. Çünkü Lazarus ile ilgili bu tip özel konularda destek alabilmek/bulabilmek çok zor.

İlginiz için teşekkür ederim.

Konuyu Paylaş : facebook gplus twitter

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Lazarus nedir? Fesih ARSLAN 7 2.912 23-10-2018, Saat: 16:33
Son Yorum: engerex
  Lazarus Hazır Fonksiyonlar narkotik 2 511 11-03-2018, Saat: 17:12
Son Yorum: narkotik
  Lazarus SIGSEGV hatası (Çözüldü / Dolaylı olarak) uparlayan 13 1.582 27-09-2017, Saat: 13:54
Son Yorum: Fesih ARSLAN
  Lazarus 1.6.4 cikti Ugur 0 832 19-03-2017, Saat: 13:27
Son Yorum: Ugur
Information CodeTyphon - Lazarus - FreePascal engerex 6 2.823 17-01-2017, Saat: 14:17
Son Yorum: AliZairov

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi