Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 4/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fast Report Boş Alanların Gizlenmesi
Mrb;

Fastreport  cari hesaplara ait işlemlerin  (tahsilat,ödeme vb.) ekstresini aldığımda açıklamalar boş ise ekstre görünmemesini istiyorum. Fakat başaramadım. Açıklama alanı geniş bir bölüm ekstre alanında boş açıklamalar olunca ekstre düzensiz oluyor. O nedenle açıklama var veya yok kontrolüne göre gizleyip göstermeye çalışıyorum fakat başaramadım. Yardımcı olursanız sevinirim.
Fastreport düzenleme ekranını açınca propertyleri var afterofprint mi neydi bilgisayar başına geçince bakarım, oradan kod yazarak yapabiliyorsun.
Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
Hallettim. Fastreport kod yazarak yapılabiliyor fakat istediğim gibi olmadı. Ayrı bir tabloda açıklamaları yazıp detail ile ana tabloya bağladım. Oldu.. Kod ile yapabilsem daha profesyonel olurdu ama zaman alacak uğraşmadım. Sonuçta birde bunun kullanıcı tarafından düzenlenmesi var.
(13-09-2016, Saat: 12:33)yasarpasa Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Hallettim. Fastreport kod yazarak yapılabiliyor fakat istediğim gibi olmadı. Ayrı bir tabloda açıklamaları yazıp detail ile ana tabloya bağladım. Oldu.. Kod ile yapabilsem daha profesyonel olurdu ama zaman alacak uğraşmadım. Sonuçta birde bunun kullanıcı tarafından düzenlenmesi var.

Eğer örnekleri anonimleştirip burada da paylaşırsan forumun amacına ulaşmasına yardım da bulunabilirsiniz.
Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
Valla denemedim baktım son kullanıcı tarafından zor olacak vazgeçtim. Çalışması için uğraşmadığımdan yayınlamadım. Çalışmış olsaydı yayınlardım
(13-09-2016, Saat: 13:21)yasarpasa Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Valla denemedim baktım son kullanıcı tarafından zor olacak vazgeçtim. Çalışması için uğraşmadığımdan yayınlamadım. Çalışmış olsaydı yayınlardım

Anladım teşekkürler,Hayırlı bayramlar dilerim
Valla denemedim baktım son kullanıcı tarafından zor olacak vazgeçtim. Çalışması için uğraşmadığımdan yayınlamadım. Çalışmış olsaydı yayınlardım. Uğraşırlırsa olacak birşey

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Report Builder hk. Mericx 1 179 27-06-2019, Saat: 18:14
Son Yorum: adelphiforumz
  Fastreport Raporda kullanılabilecek alanların listesi cinarbil 2 284 03-05-2019, Saat: 08:01
Son Yorum: cinarbil
  Fast Report Sorunu dkadir 5 436 18-03-2019, Saat: 17:10
Son Yorum: mrmarman
  Quick Report Minimize (Simge Durumuna Küçültme) Sorunu [Çözüldü] SenayAkgun 3 529 20-01-2019, Saat: 19:56
Son Yorum: SenayAkgun
  Fast Report tfrxDBCrossView Toplam Alanını A-Z, Z-A Sıralamak pro_imaj 1 355 28-12-2018, Saat: 22:50
Son Yorum: pro_imaj

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi