Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Edit renklendirilince proje hiç açılmadan kapanıyor[Çözüldü]
Merhaba,

Edit'i forma sürükleyip bırakıyorum deploy edip mobilde açıyorum hiçbir sorun yok. Fakat Edit Custom Style'da edit'in backround'ına colorbox ekliyorum ve gold renge boyuyorum. Deploy ettiğimde mobilde proje splash ekranından sonra direk kapanıyor.

Bu sorunun sebebini bilen var mı? Edit'in backroundunu nasıl değiştirebilirim sorunsuzca ?

Teşekkürler çözdüm rectangel nesnesini atmamız gerekiyormuş colorbox desteklemiyormuş.
Merhaba,

Bir adet TRectangle ekleyin ve TRectangle'ı arkaplana Client olarak atayın. Border ve yapmanız gereken diğer değişiklikleri yapın. HitTest parametrelerini istediğiniz gibi ayarladığınızdan emin olun.
Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
Üstat cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Belirttiğiniz gibi yaptım fakat bu seferde editin için tıkladığımda klavye açılmıyor. Normal bir edit attığımda klavye açılıp yazı yazabiliyorum. Fakat renkli bir edite yazı yazamıyorum sebebi ne olabilir?
Merhaba,
TRectangle'ın HitTest özelliğini False yapın, sorun düzelir.
While true do; Hayat döngüsü, kısır değildir! Yapılan bir yanlış, o döngünün dışına çıkmanızı sağlayacaktır.
(03-02-2018, Saat: 14:47)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Merhaba,
TRectangle'ın HitTest özelliğini False yapın, sorun düzelir.

çok teşekkür ederim

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Android read_contacts izini sorunu [COZULDU] codder71 3 185 25-09-2019, Saat: 22:32
Son Yorum: codder71
  Firemonkey edit ve memo da @ karakteri beklentili 9 1.289 28-08-2019, Saat: 16:51
Son Yorum: seydigozegir@gmail.com
  android edit bileşeninde barcod okutma sonrası için cinarbil 2 254 27-07-2019, Saat: 09:24
Son Yorum: cinarbil
  [Çözüldü]Müşterilerin siparişleri tek isimde görünsün hakanharbeli 4 450 04-06-2019, Saat: 11:55
Son Yorum: FiRewaLL
  [ÇÖZÜLDÜ] Android Sürüm Sorunu ? Mr.Developer 15 1.251 25-04-2019, Saat: 12:06
Son Yorum: Mr.Developer

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi