Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Firemonkey de cxgrid
Herkese hayırlı cumalar diliyorum.

mobil uygulamalarda cxgrid işlemlerine karşılık olarak gelen bileşen var mı veya bu tarz listeleme işlemleri için ne kullanılıyor.
TMS in fmx için olan bileşenlerini kullanabilirsiniz
https://www.tmssoftware.com/site/tmsfmxp...?s=fmxgrid
Merhaba,
VCL uygulamalardaki ekran boyutu, mobil uygulama ekran boyutuna göre çok büyük olduğundan, tasarım pek sorun olmuyor.
Mobil uygulama ekran çözünürlüğü bize dar bir çalışma alanı sunuyor. 
Bu nedenle cxGrid veya benzeri Grid'ler pek kullanılmıyor. Kullanmanızı da önermiyorum.  Bunun sebebi son kullanıcılar mobil uygulamalarda daha kullanışlı ve sade bir tasarım isterler.
Yine de klasik bir grid kullanmak istiyorum derseniz; FirePower Mobil Grid (ücretli) bileşen setini kullanabilirsiniz.
Bu tip bileşenlerin yerine ListView kullanılıyor. Bu konuda daha önce bir kaç bilgilendirmede bulunmuştum: ListView - DynamicAppearanceListview nesnesi ile birden fazla alan oluşturmaResim click durumuTüm Platformlar için Döviz Bilgisi Almak
çok teşekkür ederim bende gird kullanma taraftarı değilim sadece alternatifleri ney diye sordum sanırım listwiew işimi görür çok fazla kayıt listelemeyeceğim sonuçta vede performanslı olması da önemli bilgilendirme için herkese çok teşekkür ediyorum.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  FireMonkey Premium Styles Pack m_ekici 0 455 07-07-2023, Saat: 11:12
Son Yorum: m_ekici
  AdMobExtra FireMonkey savasabd 4 2.153 01-12-2021, Saat: 19:35
Son Yorum: savasabd
  com.embarcadero.firemonkey.medialibrary.MediaImage.getFileName savasabd 10 3.610 16-02-2021, Saat: 12:23
Son Yorum: savasabd
  Winsoft - Obr FireMonkey Barkod Okuma cihankoca 4 1.655 17-12-2020, Saat: 18:44
Son Yorum: cihankoca
  Firemonkey - RestFull - Get - Put İşlemleri coderlego 8 6.168 23-01-2020, Saat: 10:55
Son Yorum: otonomi

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi