Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 4/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
AMD işlemciye sahip işletim sistemine Sanal Mac kuramıyorum
(19-09-2016, Saat: 15:42)10.Köy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 12 gb, sırf bunun için ram almıştım

Çok iyi sanal Mac OS X'i oluştururken 4 GB ayırmanız yeterli olacaktır.
While true do; Hayat döngüsü, kısır değildir! Yapılan bir yanlış, o döngünün dışına çıkmanızı sağlayacaktır.
(19-09-2016, Saat: 15:28)engerex Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Eğer osx 10-15 dk da açılmazsa yüksek ihtimal açılmayacaktır. Birde versiyonu çok dert etmeyin. Güncelleme yapabilirsiniz.
Yosemiteyi sorunsuz kuracak gibi olunca ona yogunlastim.Neredeyse Tüm sürümleri denedim. Boyutları daaz değil 6gb olan var 9 gb olan var. Bu ay AKK dayanmaz Smile Yuklenmedikce direncim kırılıyor bazen ama inşallah yukleyecegim. Çok teşekkür ederim cevaplariniz için.

(19-09-2016, Saat: 15:52)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(19-09-2016, Saat: 15:42)10.Köy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 12 gb, sırf bunun için ram almıştım

Çok iyi sanal Mac OS X'i oluştururken 4 GB ayırmanız yeterli olacaktır.

Inşallah eve gidince tekrar kurulum için ugrasicam biraz.  AMD sıkıntılı biraz bilsem almazdim. Inşallah xcode ve komut satirlarini buraya soracak aşamaya gelirim . Teşekkür ederim yardımlarınız için .
Şevkinizi kırmayın. Azmin elinden hiç bir sorun kurtulamaz. Smile
Ben 4 GB bir Bilgisayar ile çalışıyorum. 2 GB Sanal Mac için kullanıyorum. 
İki adet sanal Mac oluşturdum (OS X El Capitan 10.11 ve OS X Yosemite 10.10.3 ) ve uygulamaları bunlarda test ediyorum.
While true do; Hayat döngüsü, kısır değildir! Yapılan bir yanlış, o döngünün dışına çıkmanızı sağlayacaktır.
(19-09-2016, Saat: 16:00)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Şevkinizi kırmayın. Azmin elinden hiç bir sorun kurtulamaz. Smile
Ben 4 GB bir Bilgisayar ile çalışıyorum. 2 GB Sanal Mac için kullanıyorum. 
İki adet sanal Mac oluşturdum (OS X El Capitan 10.11 ve OS X Yosemite 10.10.3 ) ve uygulamaları bunlarda test ediyorum.
Bu forumlar ve gercekten gonullu yardimlariniz olmasa çoktan ya ara vermiştim ya birakmistim . Java için kitap aldım az da olsa ona yogunlasmistim .Delphi ide kullanımı bana rahat geliyor  belki java da öyledir kullanmayinca tam bilemiyorum.
Merhabalar. @ engerex ve @fesiharslan çok teşekkürler. Sanal Mac kurabildim. Biraz araştırdım XCode yüklemek için mac ten mağazaya girip oradan XCode alın deniyor. Benim zaten mevcut aplle hesabım vardı ve daha önce şimdi ki yüklü olan mac'e uyumlu çıkan Xcode 6 sürümünü daha önce hazırlık için indirmiştim. Gerçi 8 5 6 hepsini indirmişitim. Windows gibi dosyayı sanal cihazdan gösterip yükleyemiyor muyuz illa tekrar mı indirmem gerek, ki şöyle bir sorun var mac nete bağlanmıyor.

Burada ki videoda da XCode.iso dosyasının Vware'den aktarımını yapmış bende ki .dmg uzantılı, bende iso ya çevirip deniyeyim bakalım sonuç ne olucak?

Ultra iso programı ile iso ya çevirip video da anlatıldığı gibi yüklediğimde oldu Smile

Sırada komut satırı araçları var Smile Biraz araştırayım umarım kolaydır.

Edit: Komut satırı aracını da aynı şekilde iso'ya dönüştürüp kurdum. PaServer kurlumu karışık geldi açıkçası. Windows için olanı var ve Mac için olanı var. Burada ne şekilde hareket etmem gerek? Nereye neyi kurmalıyım?

Burada windows için programın dizinine ait PaServer.exe olduğunu ve 32 bit derlemeye sahipsem kurmam gerektiğini yazmış, derleme 32 bit kurulu sistem 64 bit. Buraya kadar geldikten sonra yanlış birşey yapmakta istemiyorum. Windows için kurulumdan önce Mac için yapmam gereken birşey var mı?
PaServer Mac için yükledim yalnız internet ayarlarını Vmareden bir türlü yapamadığımdan sdk almıyor
VMWare ile: Eğer ana bilgisayar internete bağlanıyorsa misafir bilgisayarda bağlanması gerekir. Bir ayar yaptığımı hatırlamıyorum. Yalnız ilk kurulumda vmware ethernet sürücüleri yüklerken bununla ilgili bir soru soruyor diye hatırlıyorum. VMWare ana ekrandan Edit > Virtual Network Editor ayarlarına bakın (Değişiklik için yönetici izni gerektirir).
Bu yazdıklarım genel. Yani sadece OS X için değil.
Ağlarsa kablosuz ağlar, gerisi yerel ağlar...
(19-09-2016, Saat: 23:34)engerex Adlı Kullanıcıdan Alıntı: VMWare ile: Eğer ana bilgisayar internete bağlanıyorsa misafir bilgisayarda bağlanması gerekir. Bir ayar yaptığımı hatırlamıyorum. Yalnız ilk kurulumda vmware ethernet sürücüleri yüklerken bununla ilgili bir soru soruyor diye hatırlıyorum. VMWare ana ekrandan Edit > Virtual Network Editor ayarlarına bakın (Değişiklik için yönetici izni gerektirir).
Bu yazdıklarım genel. Yani sadece OS X için değil.

VWare Editten Network editörden birkaç önerilen ayarı denedim ancak olmadı artık denemeye ara vermeliyim yordu Big Grin inşallah daha sonra. Çok zahmet verdi gerçekten Sadece ip alsa gerisi olacak Allahın izniyle. Sevinmiştim bir hayli Smile
(20-09-2016, Saat: 00:03)10.Köy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ... Çok zahmet verdi gerçekten Sadece ip alsa gerisi olacak Allahın izniyle. Sevinmiştim bir hayli Smile

Merhaba,
Sanal bir cihaz (Mac OS X) ile Lokal bilgisayar arasındaki network kontrolünü adım adım nasıl yapacağımıza/kontrol edeceğimize göz atalım. 

1- Sanal cihazı başlatmadan önce VM > Settigns menüsünden Sanal Cihaz ayarları penceresinde, network adapter özelliklerinde Device Status kısmında "connect at power on" seçili olsun. Ayrıca Network connection kısmında ise "NAT" seçili olsun.

11bm8ad.jpg

2- VMware üzerinde sanal cihazınızı başlatın.

3- Lokal bilgisayarınızdan "Denetim Masası\Ağ ve Internet\Ağ ve Paylaşım Merkezi > Bağdaştırıcı Ayarlarını Değiştirin" penceresinde VMware (sanal cihaz uygulamsı )'e ait otomatik olarak oluşturulan, sanal network bağlantılarının olup olmadığına göz atın.

9vfnmt.jpg

4- VMware tarafından oluşturulan Ağ Bağdaştırıcıları var ise ve aktif görünüyorsa, Mac OS X bilgisayarınızın IP sine bakın (Sistem Tercihleri > Ağ ).

2dt3z1j.jpg

5- Burada otomatik olarak tanımlanan IP'yi alarak, Lokal bilgisayarınızdan Komut Satırından (CMD) ping atarak, Uzak sanal bilgisayara (Mac OS X) network erişiminizin olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

2ekucs4.jpg

Yine Lokal bilgisayarınızda başlat kısmında \\IP_Numaranız (örn: \\192.168.11.128) ile doğrudan sanal bilgisayarınıza ulaşarak dosya transferi de yapabilirsiniz.

Bu işlem adımlarının herhangi birinde sorun varsa bağlantınız olumsuz sonuçlanacaktır. 

İyi çalışmalar...
(20-09-2016, Saat: 15:14)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu işlem adımlarının herhangi birinde sorun varsa bağlantınız olumsuz sonuçlanacaktır. 

İyi çalışmalar...

Merhabalar Fesih Bey.
Anlatımınız için çok teşekkür ederim.Dediğiniz şekilde tüm ayarları yaptım, ağ bağlantılarında VWare bağlantıları aynı resimde ki gibi etkin ancak yine de boş ekran geliyor. Hatta çıkan o ekranda apple'in kendi teknik destek bölümünde köprü ekleme kısmından köprü ekleme ayarlarını yapmak istedim sol menüde seçebileceğim ağ görünmüyor.

Apple%20network.jpg

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sanal Mac Ios gonulali 15 714 23-01-2019, Saat: 23:13
Son Yorum: nguzeller
  Sanal Klavye Altında Kalan Bileşeneler Fesih ARSLAN 8 586 16-01-2019, Saat: 20:35
Son Yorum: mcuyan
  [Ödüllü Soru] FMX Android projede input alan ve sanal klavye konumu Abdullah ILGAZ 1 527 20-07-2018, Saat: 12:37
Son Yorum: ssahinoglu

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi