Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Graphics32'ye Rubicube Bileşen Eklentisi
(10-05-2018, Saat: 22:04)hyperxman Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(10-05-2018, Saat: 14:59)uparlayan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,

Pakete bir simge fontu ve iki yeni bileşen daha dahil ettik.

1) Bir formu bir popupmenü gibi açabilmenizi sağlayan görsel olmayan bir bileşen.
2) Diğeri ise popup şeklinde açılan pencerelerde kullanılmak üzere bir Caption bileşeni.

Bileşen paketiyle birlikte demoyu da github'da güncelledik. Son halini aşağıdaki linkten indirebilirsiniz;

https://github.com/uparlayan/Graphics32_RBC

Aşağıdaki animasyonda bunların nasıl işlediğini görebilirsiniz;

39868108-cfd4cb3c-5460-11e8-8a66-4b57528ae2bb.gif
Üstat ücretlendirmeyi düşünüyor musunuz?

Yok, github'daki sürüm için düşünmüyorum.
YouTube Delphi Tips
"Yaşlanarak değil, yaşayarak tecrübe kazanılır. Zaman insanları değil, armutları olgunlaştırır" Peyami Safa
Hocam bir uygulamamda sizin bileşeni kullanmak istedim. Ancak, https://github.com/graphics32/GR32PNG bunu tanıtamadım. Diğer iki componenti kurdum. Form üzerine sizin componenti eklediğimde sorunsuz derleniyor.
Png kütüphanesinin demosunu açtım o da sorunsuz açılıp derleniyor, Sorun var mı yok mu ondan da emin olamadım. Yoksa GR32_Png.pas dosyasını projem içine alıp useste mi göstereceğim, Ne yapmam lazım?
GR32PNG'yi kopyaladığınız klasörün yolunu Delphi'ye tanıtmanız gerekiyor. Tools \ Options menüsünden açılan pecerenin "Environment Options \ Delphi Options \ Library" sayfasında yer alan "Library Path" listesine klasör yolunu eklemeniz lazım.

Bunu yaptıysanız USES kısmına "GR32_Png" unitini ekleyebilirsiniz.
YouTube Delphi Tips
"Yaşlanarak değil, yaşayarak tecrübe kazanılır. Zaman insanları değil, armutları olgunlaştırır" Peyami Safa
(24-06-2018, Saat: 03:06)uparlayan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: GR32PNG'yi kopyaladığınız klasörün yolunu Delphi'ye tanıtmanız gerekiyor. Tools \ Options menüsünden açılan pecerenin "Environment Options \ Delphi Options \ Library" sayfasında yer alan "Library Path" listesine klasör yolunu eklemeniz lazım.

Bunu yaptıysanız USES kısmına "GR32_Png" unitini ekleyebilirsiniz.
Tamam hocam, teşekkür ederim.
Emeğinize sağlık . [dcc32 Fatal Error] Graphics32_RBC.dpk(33): E2202 Required package 'GR32_R' not found bir çok şey denedim fakat kuramadım.
(15-01-2019, Saat: 22:15)CesuR Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Emeğinize sağlık . [dcc32 Fatal Error] Graphics32_RBC.dpk(33): E2202 Required package 'GR32_R' not found bir çok şey denedim fakat kuramadım.

Konu bu konun "2. sayfasında" anlatıldı, lütfen o kısmı okuyun
YouTube Delphi Tips
Evet biliyorum onuda deneyip buraya yazmıştım zaten neyse tamam kalsın teşekkürler
Sanırım gözünüzden kaçtı, burada ufak bir hatırlatma yapayım. Tokyo sürümüne kurarken GR32_R' not found hatası alan arkadaşlar için bu konudaki 2 sayfada nasıl yapacağınız açıklamışsınız. 

Alıntı:Tokyo için RX2 paketini kurmalısınız. 

/Source/Packages/RX2 klasöründe GR32.groupproj dosyasını bulabilirsiniz. Ayrıca Source klasörülerini Delphi'ye tanıtmalısınız;

Paylaştığnız linkten  Graphics32_RBC indirdiğinizde source klasöründe RX2 diye bir klasör yok. Bu yüzden yukarıda bahsetmiş olduğunuz düzeltmeyi yapamadım. 
Kuramayan arkadaşlar,  github ta  Graphics32_master diye farklı bir linkiniz daha var onu indirerek yukarıda sizin anlattığınız şekilde kurabilirler.
Emeğinize sağlık.
Hem Bileşen hemde yardımlarınız için çok teşekkür ediyorum.
Tekrar elinize sağlık. Çok güzel birşey çıkmış ortaya.
Delphi'nin XE2 sürümü için paket desteği eklendi. Kaynak kodlarda da optimizasyonlar ve ufak tefek düzenlemeler yapıldı.

Son sürüme https://github.com/uparlayan/Graphics32_RBC linkinden erişebilirsiniz.

Bu sürümde @Tuğrul HELVACI 'ya da Alpha Blend konusundaki katkılarından dolayı teşekkür ederim.
YouTube Delphi Tips

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Android İzinleri - Bileşen TescilsizUzman 18 10.732 13-01-2022, Saat: 17:51
Son Yorum: RAD Coder

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi