Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Server Satın Almanıza Gerek Yok Boşuna Para Ödemeyin
Merhaba,

Aklıma birçok proje fikri geliyordu. Fakat server fiyatlarının pahalı olması, projemin tutup tutmayacağı konusunda riskler; benim projeye başlamamı engelliyordu. Daha kendi pc mi server'a dönüştürebileceğim düşüncesi aklıma geldi. Araştırdım ve sizinle paylaşmak istedim.

Öncelikle ihtiyacımız olanlar;

Bir adet bilgisayar,

wampserver

ve internet Smile

Öncelikle wampserverı kuruyoruz ( birçok yerde kurulum hakkında bilgi bulabilirisniz)

Daha sonra modem arayüzüne girerek pc de mysql server için 3306 portu ya http için 80 portu açıyoruz. Bu kadar basit ip adresinizi tarayıcınızla açtığınızda wampserver arayüzü geliyorsa bilgisayarınız sizin için server oldu demektir. Daha detaylı bilgi almak isteyen takıldığı nokta olan varsa buradan yazsın yardımcı olayım.

İyi çalışmalar server'a para vermeyin boşuna yazık
Merhaba,

Bu durum güvenlik açıkları oluşturabilir. Bu neden le dış port açımlarında bilenen standart port numaraları ile açım yapmayın.
İlk saldırı her zaman bilen port ve açıklar üzerinde yapılır.

Örnek (Default Port);
MySQL : 3306
Http    : 80
RDP     : 3389
vs.

Bunların yerine port numaralarını farklılaştırın. (Tabi önceden bu portların boş olduğunu kontrol etmeyi unutmayın lütfen Smile Sonra sorun yaşarsınız.)
MySQL : 88456
Http    : 4567
RDP     : 7456
gibi.

Test amaçlı da olsa güvenlik önemli!

WampServer Alternatif olarak bir çok uygulama mevcut; ve her bir paketin kendine has özellikleri ve uygulamaları mevcuttur.
-Xampp
-ZWamp
-Mamp
-Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
vs.

Saygılar.
Amaç, bilginin de/aklın da zekat'ını vermek.
bu internet hızları ile aklınızdan bile geçirmeyin derim benim tercih sebebim sunucu kiralamada internet hızlarının çok yüksek olması.

“Do. Or do not. There is no try.”
(12-05-2018, Saat: 15:55)masteryoda Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.bu internet hızları ile aklınızdan bile geçirmeyin derim benim tercih sebebim sunucu kiralamada internet hızlarının çok yüksek olması.

Merhaba,

Test amaçlı kullanım için uygun bence.
Fakat tabiki gerçek kullanım için Server gerekli. Güvenlik, hız, elektrik vs. Size katılıyorum.

Saygılar.
Amaç, bilginin de/aklın da zekat'ını vermek.
eğer çok büyük verilerle uğraşıyorsanız tabiki sunucu olabilir. Ama üyelerin kaydını almak ya da ne bileyim örneğin sınav uygulamam var hız konusunda pek bir sorun yaratmyor. tek sorun sabit ip olmaması onu da bir yöntemle halletim hız konusunda tecrübeleri olan yaşadığı sorunları paylaşırsa benim için de ilerisini görmek adına iyi olur
Yıllardır bu yöntemle çalışan program satıyorum şimdiye kadar herhangi bir sorun yaşamadım. Ben AppServ kullanıyorum. Tek sorun elektrik kesintisi yada internetin kesilmesi, oda firmanın problemi tabi.
Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
Statik IP için yıllık ödeyeceğiniz para da var tabi... + Elektirk + Bilgisayar yıpranması sürekli çalışacak sistemler için mantıksız geliyor

Ben Kişisel projelerim için Bir MySQL Hosting aldım Kişisel sitem ve kişisel projelerimin hepsini oradan farklı veritabanlarından yönetiyorum. Yeni bir mobil uygulama yapıyorum ondada kullanıyorum.
Başlık ironik olmuş biraz Big Grin Server alınca paranın boşa gittiğini düşünmek biraz abes çünkü evde yapacağınız ve kendi bilgisayarınızı kullanacağınız bir Server'da şunlar bulunacak;

1-) Türkiye'nin altyapısı olan internet
2-) Sıkça gidebilen ve hatta uzun süreli gidebilen elektrik kesintileri
3-) En önemlisi kullanacağınız bilgisayarın performansı.

3. madde ne alaka diye sorarsanız şöyle cevaplayayım;

Eğer internet hızınız iyi ise bu yeterli değil. Düşük sistemli bir bilgisayar veriyi geç işler biliyorsunuz bu nedenle yavaş internet + düşük mbit internet bir araya geldiğinde tam bir facia.

Konum olarak iyi bir yerde(Elektrik kesintileri için); Internet hızınız iyi bir düzeyde ve bilgisayarınızın performansı iyi ise evet kurulabilir fakat "Server satın almanıza gerek yok" demenize katılmıyorum çünkü; eğer siz bir host veya server kiralasanız bile suçlayacağınız bir firma olur. O stresi kaldırmak kolay değil.

Saygılarımla.
Yazılım Topluluğumuz -> Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
Kişisel Tanıtım Sitem -> Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
19 y/o, sadece öğrenmeye odaklanmış, insancık..
3306 portu açıyoruz deyinca konuyu okumaya devam etmedim Smile
Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
(12-05-2018, Saat: 17:21)narkotik Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Statik IP için yıllık ödeyeceğiniz para da var tabi... + Elektirk + Bilgisayar yıpranması sürekli çalışacak sistemler için mantıksız geliyor

Ben Kişisel projelerim için Bir MySQL Hosting aldım Kişisel sitem ve kişisel projelerimin hepsini oradan farklı veritabanlarından yönetiyorum. Yeni bir mobil uygulama yapıyorum ondada kullanıyorum.

mobil uygulamanız markete yüklümü eğer direk bağlantı kuruyorsanız sniffer (paket çözülümleyici) yazılımlarla gelen giden paketleriniz bağlantı bilgileriniz izlenilebilir örnek Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız. uygulaması

“Do. Or do not. There is no try.”

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi