Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Camera-Galeri Fotograf Alma Problemi Api 24+ (FileProvider)
Api seviyesi 21 e kadar sorun yaşanmıyor fakat sonrasında bazı hatalarla karşılaşıyoruz. Özellikle api 24+ için google dış uygulamalarla yapacağınız alışverişlere bi takım sınırlılıklar getirmiş sanırım.

Uygulamamda Action metodu ile TakeFotoLibrary ve TakeFotoLCamera özelliklerini kullanıyorum.

Uygulamamızı play store yüklemek için targetSdkVersion=26 olarak ayarlanması gerekiyor.
AndroidManifest.xml dosyamızda bu değişikliği elle yapıyorum

TakeFotoLCamera olayını çalıştırdığınızda
"android.os.fileuriexposedexception file // exposed beyond app through clipdata.item.geturi()" hatası ile

TakeFotoLibrary olayını çalıtırdığınızda ise
"Loading bitmap failed.. dosya yolu" gibi bir hata almaya başladım

yaptığım araştırmalarda sorunun çözümüyle ilgili şu bağlantıyı buldum

Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.

burda 3 adımdan oluşan bir çözüm sunulmuş

1. adımda AndroidManifest.xml dosyasına eklenmesi gereken provider tagı gösterilmiş

2. adımda provider_paths.xml ile path tanımlaması yapılmış ve res/xml/ klasörüne eklenmesi söylenmiş

3. adımda ise MainActivity.java dosyasında kullanımdaki değişikliği göstermiş. Burda göçzümden kaçan bir şeyler olabilir Big Grin

ilk 2 adımı uyguladım fakat aynı hataları almaya devam ediyorum

kameradan veya galeriden foto almak için başka bi yolmu izlemek lazım bu noktada.. öneri ve çözümlerinizi 4 gözle bekliyorum..
(22-05-2018, Saat: 00:59)bilrax Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Api seviyesi 21 e kadar sorun yaşanmıyor fakat sonrasında bazı hatalarla karşılaşıyoruz. Özellikle api 24+ için google dış uygulamalarla yapacağınız alışverişlere bi takım sınırlılıklar getirmiş sanırım.

Uygulamamda Action metodu ile TakeFotoLibrary ve TakeFotoLCamera özelliklerini kullanıyorum.

Uygulamamızı play store yüklemek için targetSdkVersion=26 olarak ayarlanması gerekiyor.
AndroidManifest.xml dosyamızda bu değişikliği elle yapıyorum

TakeFotoLCamera olayını çalıştırdığınızda
"android.os.fileuriexposedexception file // exposed beyond app through clipdata.item.geturi()" hatası ile

TakeFotoLibrary olayını çalıtırdığınızda ise
"Loading bitmap failed.. dosya yolu" gibi bir hata almaya başladım

yaptığım araştırmalarda sorunun çözümüyle ilgili şu bağlantıyı buldum

Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.

burda 3 adımdan oluşan bir çözüm sunulmuş

1. adımda AndroidManifest.xml dosyasına eklenmesi gereken provider tagı gösterilmiş

2. adımda provider_paths.xml ile path tanımlaması yapılmış ve res/xml/ klasörüne eklenmesi söylenmiş

3. adımda ise MainActivity.java dosyasında kullanımdaki değişikliği göstermiş. Burda göçzümden kaçan bir şeyler olabilir Big Grin

ilk 2 adımı uyguladım fakat aynı hataları almaya devam ediyorum

kameradan veya galeriden foto almak için başka bi yolmu izlemek lazım bu noktada.. öneri ve çözümlerinizi 4 gözle bekliyorum..
Merhabalar

Ayni sorun bende de var. Formda konuyu gorunce hemen test ediyim dedim ve maalesef bende de sorun cikardigini farkettim. Alti ustu intent kodu ile resimi acmak istedim neden bu kadar sorun yapiyor bu android anlamis degilim.  Big Grin  

Formda konulari arastirdim her kafadan bir ses cikiyor. Benimde kafami karistirdilar.  Big Grin

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Delphi fmx ile Play store uygulama içi satın alma işlemi crowlin 2 183 27-09-2019, Saat: 23:07
Son Yorum: crowlin
  Resim Ortlama Problemi zihnidede 5 448 03-05-2019, Saat: 16:30
Son Yorum: Fesih ARSLAN
  IOS Sim Kart Bilgilerini Alma mcuyan 19 1.422 24-12-2018, Saat: 19:23
Son Yorum: nguzeller
  PDA el terminalinde okunan barkodu alma cexx 1 450 24-12-2018, Saat: 00:22
Son Yorum: cexx
  Android'de bluetooth kullanarak termal yazicidan cikti alma arsl01 6 929 10-11-2018, Saat: 13:35
Son Yorum: arsl01

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi