Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 4/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
bildirim sabitleme ?
(22-05-2018, Saat: 17:27)BY-HAYALET Adlı Kullanıcıdan Alıntı: iyi günler,

uygulamada bulunan herhangi bir yazıyı bildirim çubuğun ( statüs bar ) 'a nasıl sabitleyebilirim ?

örnek hava durumu uygulamalarındaki gibi vs.

4 Sene kadar önce bunla ilgili birşey yapmıştım. Bu yapıya "Foreground Notification" denmektedir.
Bu yapı bir arka plan servisi sayesinde notificationun beslenmesinden meydana gelir ve standart bir notificationun cancelable özelliği kapatılır.
Besleme dediğim olayda notificationdaki bilgilerin güncelliğini korumak.

Kişisel düşüncem eğerki her dakika bilgi güncellemesi yapmayacaksanız, sıradan bir notification nesnesi yaratıp "cancelable" özelliğini pasif hale getirmeniz.

Uzun süredir delphi mobile kullanmadığım için sadece izah edebiliyorum, örnek kod paylaşamadığım için özürlerimi sunarım.

2014 senesinde hazırladığım Foreground Notification yazısı: http://brsatalay.blogspot.com/2014/08/de...round.html

İyi çalışmalar.
Yeni Nesil Yazılımcı
Linkedin: https://tr.linkedin.com/in/barisatalay07
(31-05-2018, Saat: 16:49)barisatalay Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(22-05-2018, Saat: 17:27)BY-HAYALET Adlı Kullanıcıdan Alıntı: iyi günler,

uygulamada bulunan herhangi bir yazıyı bildirim çubuğun ( statüs bar ) 'a nasıl sabitleyebilirim ?

örnek hava durumu uygulamalarındaki gibi vs.

4 Sene kadar önce bunla ilgili birşey yapmıştım. Bu yapıya "Foreground Notification" denmektedir.
Bu yapı bir arka plan servisi sayesinde notificationun beslenmesinden meydana gelir ve standart bir notificationun cancelable özelliği kapatılır.
Besleme dediğim olayda notificationdaki bilgilerin güncelliğini korumak.

Kişisel düşüncem eğerki her dakika bilgi güncellemesi yapmayacaksanız, sıradan bir notification nesnesi yaratıp "cancelable" özelliğini pasif hale getirmeniz.

Uzun süredir delphi mobile kullanmadığım için sadece izah edebiliyorum, örnek kod paylaşamadığım için özürlerimi sunarım.

2014 senesinde hazırladığım Foreground Notification yazısı: http://brsatalay.blogspot.com/2014/08/de...round.html

İyi çalışmalar.

öncelikle web sitenizdeki neredeyse her delphi konusuna baktım ve gerçekten aşırı fayda sağladığını belirtmek isterim.

cevabınız için teşekkür ederim. net bir cevap oldu benim için.

kod paylaşma düşüncesinde olduğunuz için ben teşekkür ederim , özrü ben dilemeliyim bence hazıra konma gibi bir durum yaşattığım için  Shy

ve sitenizde-blogunuzda bulunan  linkleri yenilemeniz iyi olurdu  Shy Shy
Çok güzel bir konu , aslında ilgilendiğim de bir konu çok teşekkür ederim bende ilgilenen herkese.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  FMX kalıcı bildirim vedat33 2 728 15-11-2021, Saat: 13:54
Son Yorum: vedat33
  Facebook gibi bildirim hakanharbeli 6 4.484 03-07-2019, Saat: 11:44
Son Yorum: cemakkus
  Müzik player - bildirim çubuğunda kontrol ? Mr.Developer 6 4.641 03-02-2019, Saat: 11:20
Son Yorum: Mr.Developer
  Bildirim hakkında. Bay_Y 2 2.434 01-06-2018, Saat: 12:14
Son Yorum: Bay_Y
  iOS Bildirim Hakkında Yardım[Çözüldü] beklentili 14 22.955 27-09-2017, Saat: 17:26
Son Yorum: mcuyan

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi