Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
edit-numara formatında yazma ?
iyi günler ,

edit'e yazdığım numarayı otomatik olarak aynı anda nasıl " 0 ( 555 ) 555 55 55 " şeklinde yazdırabilirim ?

label'e yazdırmayı denedim'de bu sefer pekde anlam ifade etmiyor labele yazdırmak.

number.png
Hayat bakış açına göredir ; Baktığında gördüğün görmeni istedikleridir...
Selamlar,

TMaskEdit'i inceleyiniz. Orada formatlı kullanım mevcut. Telefon numarası, parantezli yazımlar, vs. vs. Hatta kendi editöründe örnek formatlamalar da var. Yani hem Entry işlemini hem de gösterme işlemini burada yapabilirsiniz. Ya da sadece gösterme işini de yapabilirsiniz. Yani TEdit'egirilen bilgiyi aynı anda (OnKeyPress eventinde) TMaskEdit'e aktarıp, gösterilmesini sağlayabilirsiniz.

Kolay Gelsin
(28-05-2018, Saat: 15:27)Kuri_YJ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Selamlar,

TMaskEdit'i inceleyiniz. Orada formatlı kullanım mevcut. Telefon numarası, parantezli yazımlar, vs. vs. Hatta kendi editöründe örnek formatlamalar da var. Yani hem Entry işlemini hem de gösterme işlemini burada yapabilirsiniz. Ya da sadece gösterme işini de yapabilirsiniz. Yani TEdit'egirilen bilgiyi aynı anda (OnKeyPress eventinde) TMaskEdit'e aktarıp, gösterilmesini sağlayabilirsiniz.

Kolay Gelsin

maskedit fmx'de mevcut değil mağlesef
Karakter saydırarak () ekleye bilirsiniz.

Örnek:
 if (Length(PLTotal.Text) = 2) then
   begin
PLTotal.Text := PLTotal.Text + ':';
     PLTotal.SelStart := Length(PLTotal.Text);
(28-05-2018, Saat: 15:43)brs Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Karakter saydırarak () ekleye bilirsiniz.

Örnek:
   begin

teşekkürler olumlu sonuç.

istediğimi gerçekleştirdim.
Selamlar,

Pardon ben normal Desktop'ta sanmıştım Smile
(28-05-2018, Saat: 16:04)Kuri_YJ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Selamlar,

Pardon ben normal Desktop'ta sanmıştım Smile

estafrullah ne demek  Shy Smile
(28-05-2018, Saat: 16:00)BY-HAYALET Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
(28-05-2018, Saat: 15:43)brs Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Karakter saydırarak () ekleye bilirsiniz.

Örnek:
   begin

teşekkürler olumlu sonuç.

çözümünü de paylaşırsan , senin gibi sorun yaşayacaklara da yardımcı olmuş olursun.
Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
Kuvvete dayanamayan adalet aciz, 
Adalete dayanamayan kuvvet zalimdir.
(28-05-2018, Saat: 16:17)yhackup Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
(28-05-2018, Saat: 16:00)BY-HAYALET Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.teşekkürler olumlu sonuç.

çözümünü de paylaşırsan , senin gibi sorun yaşayacaklara da yardımcı olmuş olursun.

tabiki ;

if (Length(edit1.Text) = 1) then
   begin
edit1.Text := edit1.Text + ' ( ';
     edit1.SelStart := Length(edit1.Text);
end;

if (Length(edit1.Text) = 7) then
   begin
edit1.Text := edit1.Text + ' ) ';
end;

if (Length(edit1.Text) = 12) then
   begin
edit1.Text := edit1.Text + ' ';
end;

if (Length(edit1.Text) = 13) then
   begin
edit1.Text := edit1.Text + ' ';
end;

yaparak sonuca ulaştığımı belirtmek isterim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Edit otomatik tamamlama ahmetb 4 295 14-04-2019, Saat: 18:38
Son Yorum: ahmetb
Question delphi 10.2.3 edit-memo yazı tekrarı Mr.Developer 2 680 05-06-2018, Saat: 11:10
Son Yorum: Mr.Developer
Question Listview Edit Ekleme ve Button Yüksekliği Ayarı elixir84 11 1.518 22-05-2018, Saat: 21:51
Son Yorum: mcuyan
  Sesli yazma gonulali 9 1.137 19-05-2018, Saat: 14:30
Son Yorum: gonulali
  Firemonkey edit ve memo da @ karakteri beklentili 6 984 26-02-2018, Saat: 23:01
Son Yorum: Halil Han Badem

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi