Çok Yakında Yeni Bir Arayüzle karşınızdayız! http://yeni.delphican.com/

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 4/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
AndroidManifest Dosyasi Karakter Sorunu
Merhabalar

Devam eden bir projemde AndroidManifest dosyasina bir ekleme yapmak istiyorum yanliz ekleme yaptigimda bir yerinde bazi karakterleri hata olarak gostererek derlemeyi gerceklestirmiyor. Bu karakterleri sildigim zaman derlemeyi gerceklestiriyor. 

android:authorities="${applicationId}.provider"
kodun orjinali bu sekilde ve $,{ ve } karakterleri kabul etmiyor. Bu karaterleri sildigim zaman derlemeyi yapiyor. Bunun sebebi ne olabilir yardimlarinizi bekliyorum. 

Not : Delphi 10.1.2 Berlin kullaniciyisim.
Merhaba,
AndroidManifest.template.xml dosyasını paylaşabilirseniz, test edelim.
While true do; Hayat döngüsü, kısır değildir! Yapılan bir yanlış, o döngünün dışına çıkmanızı sağlayacaktır.
(29-05-2018, Saat: 16:34)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Merhaba,
AndroidManifest.template.xml dosyasını paylaşabilirseniz, test edelim.

merhaba 
oncelikle cevabiniz icin tesekkurler hocam test sirasinda sorun cikmamasi icin projeyi ekliyorum.

Ek Dosyalar
.zip   deneme projesi.zip (Dosya Boyutu: 21,95 KB / İndirme Sayısı: 2)
Delphi 10.1.2 ve 10.2.3 sürümlerinin her ikisinde de sorunsuz derleniyor (compile, build).

01.png

Asıl sorun projenin hedef platforma Deploy edilmesi sırasında oluşuyor.
Deployment sırasında XML dosyasına tek taraflı olarak (Compiler doğrudan template'i kullanarak yazar) kendi sabit tanımlamalarını kullanır.  
XML dosyasında belirttiğiniz ${applicationId} tanımı muhtemelen farklı geliştirme ortam sabitidir. Bundan dolayı Delphi compiler bu sabiti tanımıyor.

Bu alana doğrudan uygulama paket adını yazarak sorunu düzeltebilirsiniz.
       <provider
           android:name="android.support.v4.content.FileProvider"
           android:authorities="com.embarcadero.Project1.provider"
           android:exported="false"
           android:grantUriPermissions="true">
           <meta-data
               android:name="android.support.FILE_PROVIDER_PATHS"
               android:resource="@xml/provider_paths"/>
       </provider> 
While true do; Hayat döngüsü, kısır değildir! Yapılan bir yanlış, o döngünün dışına çıkmanızı sağlayacaktır.
@Fesih ARSLAN hız farkı neden?
Ağlarsa kablosuz ağlar, gerisi yerel ağlar...
(30-05-2018, Saat: 09:39)engerex Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.@Fesih ARSLAN hız farkı neden?

Merhaba,
Hız farkına hiç dikkat etmemiştim. Siz söyleyince; farklı birşey mi yaptım diye işlem adımlarını yeniden gözden geçirdim.
Yapılan işlem: Clean-Buid
Sonuç:
Delphi 10.2.3 ----> 08.1
Delphi 10.1.2 ----> 12.0 

Not: Test 2 defa yapılmıştır. Uygulamada 1 form ve sonradan yazılan 15-16 satır kod, 10 farklı unit referansı var.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  MemTable Filter Sorunu hk. seydigozegir@gmail.com 2 80 14-11-2019, Saat: 16:35
Son Yorum: seydigozegir@gmail.com
  Tam ekran sorunu Yeliz 1 118 01-11-2019, Saat: 17:08
Son Yorum: FMX
  TabControl - Geçiş efektinde kasma sorunu ? Mr.Developer 3 543 23-10-2019, Saat: 16:01
Son Yorum: nakisen
  Delphi 10.3 Android Servis Çalışma Sorunu Halil Han Badem 15 1.714 23-10-2019, Saat: 08:31
Son Yorum: malitutuncu
  Android read_contacts izini sorunu [COZULDU] codder71 3 240 25-09-2019, Saat: 22:32
Son Yorum: codder71

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi