Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bildirim hakkında.
herkese merhabalar ,

bu konunun tam yeri burası mıdır ? çok emin olmamakla beraber eğer bir yanlışlık varsa şimdiden özür diliyorum.

Bildirim ile ilgili siteden bulabildiğim konuları inceledim ama genelde hep android veya ios tarafından bildirimler girilmiş ve yine andorid veya ios tarafından alınmış.

Sorunumu şöyle izah edeyim aslında yapmak istediğim desem daha doğru olur.

Pc tarafından yapılan uygulamalarda gün sonunda bazı raporları oluşturup işlem bittiğinde cep telefonuna bildirim gitsin istiyorum. Bu gün içi de olabilir , aslında söyle demek daha doğru belki hazırlanan işler tamamlandığında bildirim ile uyarı vermek istiyorum bununla ilgili bir örnek var mıdır kullanabileceğim veya konu tam olarak nasıl işliyor PC den cep telefonuna bununla ilgili birkaç yabancı  video izledim çok anlayamadım ama sanırım bazı servisler kullanmak gerekiyor bunun için kullanabileceğim ücretsiz bir servis var mıdır böyle birşey önerir misiniz ? 

herkese çok teşekkürler ve kolaylıklar diliyorum.
Merhaba,
Bunun için Push Notification gönderme ve alma işlemini bilmeniz gerekiyor. 
Ana uygulamanızdan (desktop sürümü) bildirim göndermek için FCM veya benzeri bir bildirim servis sağlayıcısı kullanabilirsiniz. 

Takip etmeniz gereken adımlar özetle şöyle olmalıdır.
1- FCM servisine üye olmak ve bir FCM projesi oluşturmak (Ücretsiz) gerekiyor.
2- Ana uygulamaya FCM bildirim gönderme entegrasyonu (Örnek: Delphi Firebase Post işlemi) yapılmalıdır.
3- Mobil uygulamadan bildirim yakalama entegrasyonu (Formda bu konu ile ilgili birçok örnek uygulama var) yapılmalıdır.

Yukarıda belirttiğim yöntemle masaüstü uygulamanızda herhangi bir olayın tetiklenmesi durumunda, istediğiniz bir cihaza, bir grup cihaza (kanala/topic) veya tüm kullanıcılara bildirim gönderebilirsiniz.
İlgi ve Alakanıza Çok Teşekkür ederim Fesih Bey .

Bende kitabınızı heyecanla bekleyenlerdenim.
En kısa zamanda çıkmasını umuyorum.

Kolay gelsin.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Xcode Üyeliği hakkında barissagir 15 2.061 07-02-2024, Saat: 16:26
Son Yorum: barissagir
  Andorid Font Hakkında barissagir 2 300 20-11-2023, Saat: 09:05
Son Yorum: RAD Coder
  IOS galeriden resim veya video seçme hakkında Mr.X 6 1.159 11-05-2023, Saat: 06:54
Son Yorum: emozgun
  Image hakkında barissagir 6 1.491 17-01-2023, Saat: 05:50
Son Yorum: emozgun
  MANAGE_EXTERNAL_STORAGE permission hakkında 41linea41 4 1.624 05-04-2022, Saat: 19:01
Son Yorum: 41linea41

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi